به انجمن تخصصی پژو 206. خوش امدید برای عضویت اینجا را کلیک کنید


اعلانات سایت

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

امروز جمعه آبان 9, 93 3:03 pm
خرید و فروش ماشین

فروش لوازم آپشن و لوکس

مکس اسپید

ایران اپشن


ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است


قوانين انجمن


لطفا قبل از ایجاد مبحث جدید از تکراری نبودن آن اطمینان حاصل کنید .

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.   ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 93 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  بعدي
نويسنده پيغام
پستارسال شده در: يکشنبه آذر 28, 89 12:10 pm 
آفلاين
گروه مدیریت
گروه مدیریت
نماد کاربر

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر 10, 89 11:16 pm

پست ها : 4276
تشکر کرده اید: 4123 مرتبه
تشکر شده:
10966 مرتبه در 3247 پست

تیپ خودرو: 206 تیپ 3
به گزارش خبرخودرو ، ستاد هدفمند کردن یارانه ها اطلاعیه شماره 2 خود را درباره میزان سهمیه و قیمت های جدید حامل های انرژی صادر کرد.
در این اطلاعیه آمده است:
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، میزان سهمیه و قیمت های جدید بنزین و گازوئیل وگاز خودرو (سی ان جی) در حوزه حمل و نقل که بر اساس قانون هدفمندکردن یارانه تعیین شده است برای وسایل نقلیه بنزین سوز، گاز سوز و گازوئیل به شرح ذیل اعلام می شود:
1ـ سهمیه بنزین خودروها اعم از شخصی، عمومی و موتورسیکلت بدون تغییر و معادل سهمیه آبان 1389 تعیین می شود.
2ـ بنزین معمولی سهمیه ای به قیمت هر لیتر4 هزار ریال و بنزین معمولی غیرسهمیه ای به قیمت هر لیتر 7 هزار ریال و گاز خودرو (سی ان جی) هر متر مکعب به قیمت 3 هزار ریال تعیین می شود.
3ـ بنزین سهمیه ماه های گذشته خودروهای شخصی که در کارت سوخت افراد باقیمانده است به صورت ذخیره برای آنان حفظ و با قیمت هر لیتر بنزین معمولی 1000 ریال و بنزین سوپر 1500 ریال قابل استفاده است.
4ـ سوخت کلیه خودروهای گازوئیل سوز با توجه به نوع و کاربری سهمیه بندی شده و گازوئیل سهمیه ای خودروهای گازوئیل سوز به قیمت هر لیتر 1500 ریال و گازوئیل غیرسهمیه ای به قیمت هر لیتر 3500 ریال تعیین و از طریق کارت هوشمند سوخت قابل استفاده خواهد بود.
5-به منظور حمایت از بخش کشاورزی، ضمن تعیین سهمیه سوخت مراکز و ماشین آلات این بخش قیمت هر لیتر گازوئیل سهمیه ای 1500 ریال و قیمت غیر سهمیه ای 3500 ریال تعیین می گردد.
6 - جهت رفاه و نیز امکان مدیریت فعال بخش حمل و نقل که از گازوئیل استفاده می کنند سهمیه این بخش به صورت دو ماهه با قیمت 1500 ریال تعیین و از طریق کارت هوشمند سوخت خودرو قابل استفاده است.
سهمیه و قیمت های اعلامی از ساعت 24 روز شنبه مورخ 27 آذر 1389 قابل اجراست.
ضمناً‌ علاوه بر سهمیه عادی مندرج در بند1 ، سهمیه علی الحساب و حمایتی خودروهای عمومی و شخصی بنزین سوز به قیمت هر لیتر 1000 ریال تعیین می شود که از دی ماه 1389 از طریق کارت سوخت خودرو قابل استفاده است.
همچنین وسایل نقلیه دیزلی (گازوئیل سوز) نیز از سهمیه حمایتی علی الحساب حداکثر میزان مصرف10روز برای یک مرحله با قیمت 165 ریال بهره مند می گردند.

_________________
امضا
.:: Goodbye 206 ::.


بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: يکشنبه آذر 28, 89 2:24 pm 
آفلاين
مدیران سابق
نماد کاربر

تاريخ عضويت: جمعه آذر 25, 89 12:56 am

پست ها : 766
تشکر کرده اید: 1002 مرتبه
تشکر شده:
1454 مرتبه در 422 پست

نوع خودرو: 206 تیپ 5
به اختصار تغییرات اینطوریه که:
[b]بنزین[/b]
بنزین یارانه ای(یعنی این50 لیتری که ریختن) لیتری 100 تومان
بنزین نیمه یارانه ای (سهمیه دی ماه که هنوز اعلام نشده) لیتری 400 تومان (قیمت قبلی 100تومن)
بنزینی که از قبل تو کارتا احتکار شده! همون لیتری 100 تومان
بنزین آزاد لیتری700 تومان (قیمت قبلی 400تومن)
بنزین سوپر نیمه یارانه ای لیتری 500 تومن (قیمت قبلی 150 تومن)
بنزین سوپر آزاد لیتری 800 تومن (قیمت قبلی 550 تومن)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
[b]گاز CNG[/b]
کیلویی300 تومان = یک متر مکعب405 تومان
(قیمت قبلی هر متر مکعب گاز 54 تومان بود)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
[b]نفت گاز=گازوییل[/b]
گازوییل یارانه ای لیتری 150 تومان
هر لیتر گازوییل با نرخ آزاد 350 تومان
قیمت قبلی گازوییل لیتری 16 تومن بوده!!!!!


بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: دوشنبه آذر 29, 89 1:02 pm 
آفلاين
گروه مدیریت
گروه مدیریت
نماد کاربر

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر 10, 89 11:16 pm

پست ها : 4276
تشکر کرده اید: 4123 مرتبه
تشکر شده:
10966 مرتبه در 3247 پست

تیپ خودرو: 206 تیپ 3
ممنون كيوان جان بخاطر توضيح كامل و جامعت اينطور كه از صحبت آقايون فهميدم سهميه ماه آينده 60 ليتر هست كه با قيمت ليتري 400 تومان عرضه ميشه و دي ماه 110 ليتر بعنوان سهميه عادي و حمايتي وارد كارت سوخت تمام خودروهاي شخصي ميشه
=======================================
[b]سامانه پاسخگویی به سوالات مردم در زمینه سوخت[/b]
به گزارش خبرخودرو ، سامانه شماره تلفن پنج رقمی برای پاسخگویی به پرسش های مردم در زمینه نحوه توزیع و قیمت فرآورده های نفتی در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی راه اندازی شد.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، معاون وزیر نفت تصریح کرد: مردم می توانند هر روز از ساعت 8 صبح تا 21 شب برای آگاهی از چگونگی دریافت و قیمت فرآورده های نفتی (همزمان با آزاد سازی قیمت این فرآورده ها) با شماره تلفن 09627 تماس بگیرند.
علیرضا ضیغمی افزود: امکانات لازم برای برقراری ارتباط مردمی با این سامانه ارتباطی ایجاد شده و کارشناسان شرکت ملی پالایش و پخش آمادگی پاسخگویی به پرسش های مردم را بوسیله این خط ارتباطی دارند.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با تاکید بر آمادگی جایگاه های شرکت ملی پخش برای عرضه فرآورده های نفتی گفت: امکانات سخت افزاری و نرم افزاری لازم در همه جایگاه های عرضه بنزین و گازوئیل کشور با هدف عرضه سه نرخی این فرآورده ها فراهم شده است.
ضیغمی با بیان اینکه بر اساس مصوبه دولت، هر لیتر گازوئیل در بخش حمل و نقل به ازای هر لیتر با نرخ 150 و 350 تومان عرضه می‌شود، گفت: سهمیه سوخت در نظر گرفته شده برای خودروهای دیزلی از اول دی ماه به حساب آنها ریخته می شود.
وی تصریح کرد: همچنین بر اساس این مصوبه ماهانه 60 لیتر بنزین سهمیه ای با نرخ 400 تومان به مردم عرضه می شود و این میزان سهمیه نیز در صورت استفاده نشدن در کارت هوشمند سوخت وسایل نقلیه ذخیره خواهد شد و مردم می توانند در صورت نیاز این میزان سهمیه را با نرخ 400 تومان مصرف کنند.
معاون وزیر نفت گفت: از زمان اعلام رسمی اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها در کشور با توجه به اطلاع رسانی خوب و برگزاری دوره های توجیهی برای جایگاه داران از سه ماه گذشته تاکنون هیچ مشکلی در جایگاه ها برای عرضه سوخت مردم ایجاد نشده است.
ضیغمی با تاکید بر آمادگی شرکت های زیرمجموعه شرکت ملی پخش برای تامین سوخت مورد نیاز مردم در کشور، گفت: همه استانداری و فرمانداری های سراسر کشور و 37 منطقه زیرمجموعه شرکت ملی پخش، آمادگی پاسخگویی به سوالات و حل مشکلات مردم در زمینه اعمال نرخ جدید فرآورده های نفتی را دارند.
ضیغمی با تاکید بر تامین بنزین مورد نیاز کشور در داخل گفت: هم اکنون بخشی از بنزین مورد نیاز کشور از مجتمع های پتروشیمی دریافت و بقیه آن در پالایشگاه تولید می شود و هیچ مشکلی در زمینه تامین مورد نیاز کشور وجود ندارد.
وی تاکید کرد: بنزین، نفت گاز و دیگر فرآورده های نفتی کشور به اندازه کافی در انبارهای نفت ذخیره سازی شده است و مشکلی برای توزیع این فرآورده ها در کشور وجود ندارد.

[b] جزئيات نحوه دريافت بنزين سه نرخي در جايگاه‌ها تشريح شد[/b]
به گزارش خبرخودرو، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد: هم اکنون آمادگی عرضه بنزین سه نرخی در 2850 جایگاه عرضه سوخت کشور ایجاد شده است.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو، فرید عامری در باره چگونگی عرضه بنزین سه نرخی گفت: همزمان با اجری قانون هدفمند سازی یارانه های در کشور و عرضه بنزین به صورت سه نرخی نرم‌افزارهای لازم در2850 جایگاه کشور نصب و راه اندازی شده است. عامری تصریح کرد: این نرم‌افزار به گونه‌ای طراحی شده است که ابتدا باید سهمیه بنزین100 تومانی در کارت هوشمند سوخت به پایان برسد پس از آن، گزینه ای با عنوان "سهمیه دوم بنزین" (بنزین 400 تومانی) در صفحه نمایش داده می شود و پس از پایان بنزین سهمیه ای، در صفحه نمایشگر نازل جایگاه، گزینه "بنزین آزاد" نمایان می شود و فرد می تواند بنزین آزاد (لیتری 700 تومان) دریافت کند.
وی گفت :‌ فقط در صورت پایان یافتن بنزین ذخیره شده در کارت ها، می توان از بنزین 400 تومانی و پس از آن از بنزین آزاد استفاده کنند. به گفته عامری مردم در صورت نیاز می توانند با استفاده از کارت جایگاه داران نیز برای دریافت بنزین 700 تومانی اقدام کنند.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، تصریح کرد: همزمان با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها، قیمت هر لیتر بنزین سوپر یارانه ای و غیریارانه ای به ترتیب 500 و 800 تومان است. وی گفت : همچنین افراد در صورت تمایل می توانند با توجه به میزان بنزین سهمیه ای ذخیره در کارت های سوخت، به جای بنزین 100 تومانی، از بنزین سوپر 150 تومانی استفاده کنند.

[b]سهمیه بنزین ویژه حمایتی ، از اول دی در کارت های سوخت[/b]
به گزارش خبرخودرو ، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: تا زمانی که بنزین ذخیره شده با نرخ صد تومان در کارت های سوخت باقی است ، امکان استفاده از بنزین با نرخ400 تومان وجود ندارد.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، فرید عامری در تشریح نحوه محاسبه قیمت سوخت تحویلی به خودروها افزود: سهمیه ویژه حمایتی با نرخ صد تومان با توجه به سیاست های حمایتی دولت در ارتباط با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها پیش بینی شده است که از ساعت 24 روز سی ام آذر در کارت سوخت خودروهای بنزین سوز کشور اعمال خواهد شد.
وی گفت: این سهمیه که از اول دی قابل استفاده است ، با هماهنگی ستاد حمل و نقل ،مدیریت سوخت کشور ابلاغ و برنامه نرم افزاری آن به جایگاه های سوخت ارسال شده و آماده اجراست.
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران درباره بنزین های ذخیره شده با نرخ صد تومان در کارت های سوخت نیز افزود: همه بنزین ذخیره شده با نرخ صد تومان بدون محدودیت زمانی در کارت سوخت افراد باقی خواهد ماند و50 لیتر سهمیه ویژه حمایتی نیز به آن اضافه خواهد شد.
عامری درباره نحوه محاسبه نرخ های100 ،400 و 700 تومانی بنزین پیش بینی شده برای استفاده مالکان خودروها گفت: تا زمانی که بنزین ذخیره شده با نرخ صد تومان در کارت های سوخت موجود است فقط امکان استفاده از این ذخیره در کارت های سوخت وجود دارد و هنگامی که این ذخیره تمام شد سوختگیری متوقف می شود و پیامی بر روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود که سهمیه تمام شده است.
وی ادامه داد: در این هنگام فرد می تواند با خارج کردن کارت هوشمند از کارتخوان و وارد کردن مجدد آن به دستگاه از سهمیه دوم که400 تومان به ازای هر لیتر است استفاده کند و پس از پایان سهمیه 400 تومانی از سهمیه آزاد700 تومانی استفاده کند.
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران درباره عرضه گاز در جایگاه های سی ان جی نیز گفت: هر مترمکعب گاز با نرخ300 تومان محاسبه خواهد شد.
عامری افزود: از آنجا که در برخی جایگاه ها واحد اندازه گیری گاز تحویلی به خودروها کیلوگرم است هر کیلوگرم 405 تومان محاسبه خواهد شد.

_________________
امضا
.:: Goodbye 206 ::.


بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: سه شنبه آذر 30, 89 8:04 pm 
آفلاين
گروه مدیریت
گروه مدیریت
نماد کاربر

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر 10, 89 11:16 pm

پست ها : 4276
تشکر کرده اید: 4123 مرتبه
تشکر شده:
10966 مرتبه در 3247 پست

تیپ خودرو: 206 تیپ 3
[b]واريز سهميه حمايتي دي ماه از امشب [/b]
به گزارش خبرخودرو ، رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور گفت: از ساعت 24 امشب سهمیه 100 تومانی تحت عنوان سهمیه حمایتی دی ماه در کارت های سوخت واریز خواهد شد.
به گزارش خبرنگار ما، محمد رویانیان در نشست خبری با بیان اینکه همه ناوگان حمل و نقل بنزینی در دی ماه دو سهمیه خواهند داشت افزود: سهمیه حمایتی صد تومانی برای خودروهای شخصی 50 لیتر و برای تاکسی های بنزینی 400 لیتر است.
وی گفت: سهمیه حمایتی تاکسی های دوگانه سوز اعم از سی ان جی و ال پی جی 300 لیتر، آژانس بنزینی 300 لیتر، آژانس دوگانه سوز 300 لیتر، آموزشگاه های رانندگی 150 لیتر و موتورسیکلتها 20 لیتر است.
رویانیان افزود: سهمیه صد تومانی آمبولانسها، دستگاه های عمومی و سایر بخش ها به قوت خود باقی است به استثنای مناطق آزاد که سهمیه حمایتی ندارند. وی گفت: حدود 70 درصد دارندگان وسایل نقلیه عمومی بار و مسافر دیزل و نفت و گاز سوز هم سهمیه حمایتی شان را با لیتری 165 ریال دریافت کرده اند و سی درصدی که دچار اختلال شده بودند از امشب سهمیه خودشان را با همین نرخ دریافت می کنند.

[b]سهميه سوخت احتمالا منطقه اي خواهد شد[/b]
به گزارش خبرخودرو ، رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اشاره به ادامه یافتن سهمیه بندی بنزین 400 تومانی گفت: در حال مطالعه برای منطقه ای کردن سهمیه سوخت خودروها هستیم.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، محمد رویانیان افزود: اتوبوس ها و مینی بوس های دولتی فعال در ناوگان حمل و نقل درون شهری، مابه التفاوت قیمت سوخت آزاد و حمایتی خود را از دولت دریافت خواهند کرد و به این ترتیب مشکلی برای ارائه خدمات به مردم ندارند.
وی درباره آن دسته از خودروهای آژانس و ناوگان تاکسیرانی که موفق به ثبت نام در سامانه کارت سوخت نشده اند، گفت: آنها با طی کردن مراحل قانونی، کارت سوخت دریافت خواهند کرد.
رویانیان درباره علت افزایش قیمت گاز ال پی جی و سی ان جی خودروهای دوگانه سوز افزود: نبود جایگاه به اندازه کافی، کم بودن تعداد خودروهای ال پی جی سوز، رایگان بودن این گاز تاکنون و یکسان سازی نرخ کرایه همه خودروها، از علل افزایش قیمت گاز خودروها بوده است.
وی گفت: هم اکنون فقط 24 هزار تاکسی ال پی جی سوز و 334 هزار تاکسی بنزین سوز در کشور فعالند.

[b]کاهش سهمیه سوخت ، ورشکستگی جایگاهداران را در پی دارد[/b]
به گزارش خبرخودرو، رییس سندیکای جایگاه داران ازتعدیل فروش جایگاههای سوخت در سال جاری خبر داد وگفت:در سال جاری حدود 40درصد از فروش سوخت تعدیل شده است و قاعدتاً با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها و عرضه سوخت آزاد ،جایگاه داران با مشکل مواجه خواهند شد.
بیژن حاج محمدرضا در ادامه گفتگو با خبرنگار خبرخودرو گفت: در صورت اجرای چنین طرحهایی جایگاه داران از نظر اقتصادی با مشکل روبرو می شوند و دوران سختی برای این صنف خواهد بود.
وی در خصوص کاهش سهمیه خودروهای سواری گفت: هم اکنون سهمیه خودروها به 50لیتر کاهش یافته است و این کاهش سهمیه ها فروش جایگاهها را کاهش خواهد داد زیرا یک عده سعی خواهند کرد همین مقدار سهمیه را استفاده کنند و خودرو خود را با درصد بسیار کمی از بنزین آزاد اداره کنند و واضح خواهد بود با تعدیل سهمیه فروش جایگاهها کاهش قابل ملاحظه ای خواهد داشت.
وی از نصب سامانه های هوشمند در جایگاهها خبرداد وگفت:نزدیک به یک سال است که این دستگاهها بر روی جایگاه ها نصب شده است ودر حال حاضر بنزین با نرخ های متفاوت در جایگاهها عرضه می شود ودر صورت هرگونه تغییری در سهمیه این تغییرات در جایگاهها اعمال خواهد شد.
حاج محمد رضا در ادامه در خصوص کیفیت سوخت عرضه شده در جایگاهها گفت:کیفیت بنزین باید مطابق استاندارد ها ارائه شود و قرار است در سال آینده کیفیت گازوییل نیز به استاندارد یورو4 برسد و همچنین در صد خلوص بنزین نیز تا 90افزایش می یابد.
وی تصریح کرد:در طول شبانه روز بارها جایگاهها از طرف اکیپ های بازرسی وزارت نفت مورد بازرسی قرار می گیرند تا سوخت با کیفیت در اختیار مشتریان قرار گیرد.
وی در پایان گفت: با افزایش قیمت بنزین با کاهش شوک آور مصرف بنزین مواجه خواهیم شد و فروش جایگاهها تعدیل می شود.

_________________
امضا
.:: Goodbye 206 ::.


بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: چهارشنبه دی 1, 89 1:12 pm 
آفلاين
گروه مدیریت
گروه مدیریت
نماد کاربر

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر 10, 89 11:16 pm

پست ها : 4276
تشکر کرده اید: 4123 مرتبه
تشکر شده:
10966 مرتبه در 3247 پست

تیپ خودرو: 206 تیپ 3
[b]خودروسازان براي ارائه محصولات جديد خود نگران کيفيت سوخت نباشند[/b]
به گزارش خبرخودرو، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در باره اظهار نظر اخیر یکی از مدیران بخش خودروسازی کشور مبنی بر تامین نشدن سوخت باکیفیت بالا، گفت: وزارت نفت بارها به طور رسمی اعلام کرده است که توان تامین و توزیع سوخت مورد نیاز خودروهای کشور با استانداردهای روز اروپا را دارد.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو، فرید عامری تصریح کرد: خودروسازان برای تولید محصولات جدید دغدغه تامین سوخت نداشته باشند.
وی با تاکید بر اینکه وزارت نفت قادر به تهیه سوخت مورد نیاز خودروها با کیفیت مناسب است، افزود: هر زمان که خودرو سازان خودروهای خود را بر اساس استانداردهای یورو چهار و پنج اروپا تولید کنند وزارت نفت نیز سوخت مورد نیاز آنها را از منابع داخلی یا وارداتی تامین خواهد کرد و خودروسازان نباید هیچ نگرانی در این زمینه داشته باشند.
عامری افزود: وزارت نفت از اواخر سال 87 در کمیسیون محیط زیست به صورت رسمی اعلام کرد که تا زمان آغاز تولید سوخت بر اساس استانداردهای یورو 4 و 5 در کشور، توان تامین و توزیع سوخت با استاندارد روز دنیا را در سراسر کشور دارد.
عامری تصریح کرد: از چند سال گذشته تاکنون خودروهای مدرن زیادی به کشور وارد شده که سوخت مورد نیاز آنها بدون هیچ مشکلی تامین و توزیع شده و مشکلی برای این خوردو ها در زمینه تامین سوخت ایجاد نشده است.
وی تصریح کرد: خودروهایی که با استاندارد روز اروپا تولید می شوند علاوه بر این که مصرف سوخت آنها 50 درصد سوخت خودروهای داخل است، از بسیاری امکانات جانبی برخوردارند، این در حالی است که برخی خودروسازان داخلی به بهانه نبودن سوخت با کیفیت در کشور از تولید خودرو با استانداد روز اروپا در کشور خودداری می کنند.
عامری با اشاره به اینکه چگونگی تامین سوخت مورد نیاز خودروها و نحوه توزیع آن بر عهده وزارت نفت است، گفت: تولید خودرو با استاندارد بالا هیچ منافاتی با تامین سوخت خودروها ندارد.
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران با انتقاد از مصرف بالای سوخت خودروهای داخلی، تاکید کرد: هم اکنون خودروهای تولید داخل در هر 100 کیلومتر 10 لیتر و بالاتر مصرف می کنند، در حالی که بر اساس استاندارد این میزان باید به کمتر از 5 تا 6 لیترکاهش یابد، ضمن آن که خودورهای نفت گاز سوز نیز با توجه به راندمان بالای آن می بایست در هر 100 کیلومتر کمتر از 4 لیتر سوخت مصرف کنند.
وی افزود:‌ هم اکنون امکان عرضه چهار نوع سوخت در جایگاه های کشور وجود دارد و از سال 87 تا کنون بیش از 600 باب جایگاه با قابلیت عرضه نفت گاز یورو 4 و بنزین موتور سوپر و معمولی در کشور راه اندازی شده است.
عامری با بیان این که هم اکنون بخشی از بنزین مورد نیاز کشور در مجتمع های پتروشیمی تولید می شود، افزود:‌ بنزین تولیدی در مجتمع های پتروشیمی با عدد اکتان 100 تولید می شود که با توجه به بالا بودن این عدد، بنزین تولیدی در مجتمع های پتروشیمی با بنزین تولیدی در پالایشگاه ها مخلوط می شود تا بتوان از آن بنزین در خودروهای تولید داخل استفاده کرد.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران افزود: مخازن ذخیره سازی زیادی نیز برای ذخیره سازی فرآورده های وارداتی به کشور در سال های اخیر ساخته شده است.
عامری از آغاز تولید بنزین و گازوییل با استاندارد یورو 4 و 5 (استاندارد روز اروپا) در کشور تا اواخر امسال خبر داد و افزود: هم اکنون سوخت تولیدی در کشور بر اساس استانداردهای یورو 2 تولید می شود و با بهره برداری از نخستین مرحله طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت فرآورده های پالایشگاه امام خمینی شازند در بهمن امسال و طرح های بهینه سازی پالایشگاه های تهران و آبادان از اوایل سال آینده تولید فرآورده های نفتی با استاندارد روز اروپا در کشور آغاز می شود.
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران، افزود: تا پایان امسال با بهره برداری از برخی طرح های بهینه سازی در پالایشگاه های نفت کشور سوخت با کیفیت روز اروپا تولید خواهد شد و در صورت نیاز با واردات بنزین سوخت مورد نیاز خودروها را تامین خواهیم کرد.
وی کمک وزارت نفت برای تولید نخستین خودرو با موتور دیزلی را از دیگر اقدام های وزارت نفت برای تنوع سبد سوختی ناوگان حمل و نقل کشور اعلام کرد و گفت: وزارت نفت برای تولید این نمونه خودرو 10 میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده است و در حالی که بیش از 18 ماه از تولید آزمایشی این خودرو می گذرد هنوز تولید انبوه این خودرو نفت گاز سوز در کشور آغاز نشده است.

_________________
امضا
.:: Goodbye 206 ::.


بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: پنج شنبه دی 9, 89 4:54 am 
آفلاين
گروه مدیریت
گروه مدیریت
نماد کاربر

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر 10, 89 11:16 pm

پست ها : 4276
تشکر کرده اید: 4123 مرتبه
تشکر شده:
10966 مرتبه در 3247 پست

تیپ خودرو: 206 تیپ 3
[b]استفاده از بنزین 100 تومانی کارت ها محدودیت زمانی ندارد [/b]
به گزارش خبرخودرو ، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران اعلام کرد : استفاده از سهمیه بنزین لیتری 100 تومانی موجود در کارت های هوشمند سوخت ؛ محدودیت زمانی ندارد و مردم می توانند هر وقت بخواهند مصرف کنند.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، فرید عامری افزود: قبل از آغاز اجرای قانون هدفمندکردن یارانه در مجموع 620 میلیون لیتر بنزین در کارت های هوشمند سوخت وجود داشت که با در نظر گرفتن سهمیه بنزین حمایتی در اول دی ، میزان ذخیره بنزین کارت های سوخت به یک میلیارد و 820 میلیون لیتر افزایش یافت.
وی اضافه کرد: تا قبل از آغاز هدفمندسازی یارانه ها، ‌به طور میانگین روزی 22 میلیون لیتر بنزین 400 تومانی یعنی یک سوم مصرف روزانه ،‌بنزین فروخته می شد و هم اکنون 75 درصد بنزین با نرخ لیتری400 تومان توزیع می شود.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران گفت: امکان استفاده از سیستم کیف پول الکترونیکی برای پرداخت بهای سوخت، در بیش از 90 درصد جایگاه های توزیع سوخت کشور فراهم شده است.
عامری افزود: علاوه بر 2 هزار و 400 جایگاهی که به سیستم کیف پول الکترونیک پرداخت مجهز شده ، یکهزار و 300 جایگاه کشور به سیستم پرداخت برخط(آنلاین) مجهز است.
وی گفت: سیستم کیف پول بر خلاف سیستم آنلاین وابستگی به ارتباط با شبکه مخابراتی ندارد و‌ استفاده از سیستم کیف پول الکترونیک را به شهروندان توصیه می کنیم.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران افزود: هم اکنون یک هزار و 540 جایگاه عرضه سوخت گاز طبیعی فشرده (سی ان جی) خدمات دهی می کند و با برنامه های توسعه در دست اجرا ، تا پایان امسال تعداد جایگاه های سی ان جی به یک هزار و 700 جایگاه می رسد.
عامری ، ظرفیت ذخیره سازی فراورده های نفتی را در کشور استثنایی و خوب ارزیابی کرد.

[b]کاهش مصرف بنزين ، گازوئيل و نفت سفيد [/b]
به گزارش خبرخودرو ، مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران گفت:هدفمندسازی یارانه ها موجب کاهش 5 درصدی مصرف بنزین کشور در مقایسه با زمان مشابه پارسال شده است.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، فرید عامری افزود: میانگین مصرف بنزین کشور در هشت روز نخست بعد از هدفمندسازی یارانه ها،‌ 58 میلیون لیتر بوده است. وی افزود: با هدفمند یارانه ها، میزان مصرف بنزین کشور در هشت روز نخست هدفمندسازی یارانه ها از مصرف هشت روز قبل از ان به طور میانگین روزی دو میلیون و پانصدهزار لیتر کمتر شده است.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران گفت: میزان مصرف گازوییل هم در هشت روز بعد از هدفمندسازی یارانه ها در مقایسه با هشت روز مشابه سال قبل،‌ 20 درصد کاهش داشته است.
وی افزود: در هشت روز نخست بعد از هدفمندسازی یارانه ها میزان مصرف گازوییل از میزان مصرف هشت روز قبل از هدفمندسازی 10 میلیون لیتر در روز کمتر شد.
عامری گفت: مصرف نفت سفید کشور هم در مقایسه با پیش از هدفمندسازی یارانه ها و نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 50 درصد کاهش یافته است.
عامری افزود: پیش بینی می شود میزان مصرف بنزین کشور به طور پایدار 4 تا 5 درصد کاهش یابد.

[b]نگرانی جایگاه داران سوخت از عدم اجرای پرداخت کارمزد بصورت حق العمل کاری[/b]
به گزارش خبر خودرو،مدیرعامل اتحادیه جایگاه داران سوخت از کاهش فروش بنزین و گازوییل در جایگاهها همزمان با افزایش قیمت فراورده های نفتی خبر داد و گفت:شرایط جایگاههای سوخت همزمان با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها مانند گذشته است ودر حال حاضر فروش کاسته شده و عرضه سوخت درجایگاهها به صورت ناقص صورت می گیرد.
بیژن حاج محمدرضا در ادامه گفتگو با خبرنگار خبرخودرو گفت: از ابتدای اجرای قانون هدفمندی یارانه ها مراجعه مردم به جایگاهها سوخت کاهش یافته است.
وی افزود:حجم مبادلات نقد همزمان با افزایش قیمت بنزین و گازوییل افزایش یافته است واین افزایش قیمت فراورده ها عاملی شده است که تنخواه گردان جایگاهها تکاپوی خرید فراورده های نفتی را نکند زیرا بنزین زمانی 100تومان خریداری می شد وهم اکنون قیمت بنزین 400 و 700تومان است وهمین امر باعث شده حداقل 4برابر و حداکثر 8برابر تنخواه گردان حاصل شود که بیشتر همکاران چنین وجهی را در اختیار ندارند.
وی با بیان اینکه شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی باید هرچه سریعتر نسبت به اجرای طرح پرداخت کارمزد جایگاه داران به صورت حق العمل کاری اقدام کند،گفت: اجرای طرح هدفمندی یارانه ها منجر به ارائه خدمات بیشتری توسط جایگاه داران سوخت به مردم خواهد شد ودر این خصوص شرکت ملی پالایش وپخش هیچ گونه هماهنگی با جایگاه داران در خصوص میزان سهمیه وقیمت سوخت نداشته است.

[b]تولید بنزین 38 میلیون لیتر افزایش می یابد [/b]
به گزارش خبرخودرو ، معاون وزیر نفت گفت: با تکمیل و بهره برداری از طرح های های نیمه تمام بنزین‌سازی و بهینه‌سازی پالایشگاه‌ها ، 38 میلیون لیتر به ظرفیت تولید بنزین افزوده می‌شود.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، علیرضا ضیغمی اظهار داشت : با پایان طرح های نیمه تمام ساخت پالایشگاه های جدید ،‌ 12 میلیون و 800 هزار لیتر و با تکمیل طرح های بهینه‌سازی و توسعه پالایشگاه های موجود 26 میلیون لیتر به ظرفیت تولید بنزین کشور اضافه خواهد شد.
وی تاکید کرد: قصد داریم تا پایان سال آینده تعهدات خود را برای افزایش ظرفیت الایشگاه‌ها عملی کنیم.
ضیغمی افزود: هم اکنون روزانه 235 میلیون لیتر فرآورده‌های نفتی تولیدی از طریق خطوط لوله انتقال و ناوگان دریایی، ریلی و زمینی به مناطق مختلف کشور منتقل می‌ شود.
مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فراروده های نفتی ایران گفت: از زمان اغاز سهمیه بندی بنزین یعنی از تیر 1386 تا اغاز هدفمندسازی یارانه ها ، میانگین مصرف بنزین کشور روزی 66 میلیون و 300 هزار لیتر بود که در روزهای بعد از هدفمندی یارانه ها به میانگین 62 میلیون و 500 هزار لیتر رسیده است.
ضیغمی در باره مصرف گازوییل هم گفت: در اوج مصرف ، روزانه 110 میلیون لیتر گازوئیل در کشور مصرف می شود که با اجرای قانون هدفمندساز‌ی یارانه‌ها این میزان کاهش یافته است.
وی درباره واردات گازوییل هم افزود : هر سال فقط در ماه های سرد سال واردات گازوییل داشتیم که چنانچه این رقم را به مقیاس کل سال محاسبه کنیم، ‌به طور میانگین معادل 3 میلیون لیتر در روز واردات داشتیم که خوشبختانه امسال میزان واردات گازوییل به حداقل رسیده است.

_________________
امضا
.:: Goodbye 206 ::.


بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: دوشنبه دی 20, 89 9:11 pm 
آفلاين
گروه مدیریت
گروه مدیریت
نماد کاربر

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر 10, 89 11:16 pm

پست ها : 4276
تشکر کرده اید: 4123 مرتبه
تشکر شده:
10966 مرتبه در 3247 پست

تیپ خودرو: 206 تیپ 3
[b]ادامه کاهش مصرف بنزين در کشور [/b]
به گزارش خبرخودرو ، مصرف بنزین در کشور پس از اصلاح قیمت و با ادامه روند کاهشی به حدود 55 میلیون لیتر در روز کاهش یافت.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، بر اساس آمارهای شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران ، میانگین مصرف بنزین کشور در سومین هفته زمستان به 55 میلیون و 400 هزار لیتر رسید که در مقایسه با هفته پیش از آن، یک میلیون و 700 هزار لیتر در روز کاهش یافته است. مجموع مصرف بنزین در کشور در هفته منتهی به 17 دی امسال به 388 میلیون و 300 هزار لیتر رسید که در مقایسه با هفته پیش از آن،11 میلیون و پانصد هزار لیتر معادل 2.8 درصد کاهش نشان می دهد.
مجموع مصرف این فرآورده نفتی در هفته منتهی به 11 دی،399 میلیون و 800 هزار لیتر بود. بیشترین مصرف بنزین کشور در فاصله زمانی یازدهم تا هفدهم دی با 59 میلیون و 500 هزار لیتر به پنج شنبه16 دی و کمترین آن با 49 میلیون لیتر به جمعه 17 دی اختصاص دارد.

[b]ورود خودروهای نفت سوز تا یک ماه آینده[/b]
مجله ماشین» - طرح دوگانه سوز کردن خودروها به نفت سفید و بنزین طرحی است که در اداره کل ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی کشور به عنوان یک اختراع علمی به ثبت رسید.
به گزارش خبرنگار «مجله ماشین»، فرید اکبرزاده مدیر عامل شرکت رسا پیشه آریا در نشست خبری یکشنبه 19 دی ماه 1389 با خبرنگاران حوزه خودرو و صنعت حمل و نقل اظهار داشت: این شرکت با خرید امتیاز تجاری این اختراع از سال 1387 تاکنون در راستای صنعتی سازی آن لحظه ای را از دست نداده است.
بعد از خریداری طرح اولین خودرو نفت سوز جهان که خودرو پژو 405 بود، در سال 88 توسط استاندار سابق اردبیل رونمایی شد. از همان لحظه رونمایی تحقیقات و آزمایش برای ارتقاء کیفیت سیستم آغاز شد که تا کنون ادامه داشته و به منظور به روز شدن سیستم، تحقیقات و ارتقاء سیستم در آینده نیز ادامه خواهد داشت.
وی که فاصله اردبیل تا تهران را با خودرو نفت سوز طی کرده بود، افزود: با مزیت هایی که طرح مذکور دارد در صورت پشتوانه حمایت های دولتی، می تواند هم برای دولت و هم برای مردم انتفاع داشته باشد. دولت برای ایجاد هر شغل در کشور قریب 50 میلیون تومان هزینه می نماید. طبق برآوردی که انجام یافته است چنانچه دولت مجریان طرح مذکور را حمایت نماید، 3 هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد می شود.
اکبر زاده گفت: تحریم صدور بنزین به ایران توسط دولت های غربی بر مبنای فشار بر دولت ایران و ایجاد شکاف و نارضایتی بین دولت و مردم پایه ریزی شده است که در صورت عملیاتی شدن طرح دوگانه سوز کردن خودروها به نفت سفید و بنزین ضمن این که فشار مالی دولت در بحث سرمایه گذاری برای تولید بنزین در داخل کاهش پیدا می کند فرصت های جدیدی نیز همچون ایجاد اشتغال برای جوانان جویای کار را به وجود می آورد. همچنین خودروهایی که اقدام به نصب کیت های مربوطه می کنند تا 5 سال بیمه و گارانتی تعویض می شوند.
وی اشاره کرد: مجریان طرح دوگانه سوز کردن خودروها به نفت سفید و بنزین فقط نیاز به حمایت دولت دارد. ما خواهان حمایت مالی دولت نیستیم و معتقدیم که تعامل دو سویه می تواند موجب تامین منافع ملی گردد. مفتخریم به به اطلاع مردم شریف ایران اسلامی و دولت مردان برسانیم که تمام قطعات سیستم apk (دوگانه سوز کردن خودروها به نفت سفید و بنزین) تولید داخل بوده و هیچ قطعه ای از خارج وارد نمی شود.
اکبرزاده گفت: برای ایجاد کارگاه های نصب در هزار شهر برنامه ریزی شده است و افراد داوطلب در مراکز علمی، آموزش می بینند و مدرک معتبر دریافت می کنند. این کیت ها فقط بر روی پراید، روآ، آردی، وانت پیکان، پژو 405، پارس و سمند قابل نصب هستند.
چنانچه دولت با اختصاص سهمیه ای برای سوخت خودورهای تبدیلی موافقت نماید و یا اجازه واردات سوخت مورد نیاز را صادر نماید سرمایه گذاری در دیگر بخش های اقتصادی نیز از سوی این شرکت آغاز خواهد شد. و اگر مشکلات تامین سوخت حل شود تا ماه آینده وارد بازار می شود.
وی افزود : قیمت تمام شده نفت سفید لیتری 900 تومان است، که با توجه به مزیت های طرح مطمئناً بازار خوبی خواهد داشت. همچنین شاید در آینده با خودروسازان جهت تولید خودروهای پایه نفت سوز همکاری کنیم.
وی در مورد جایگاه های سوخت گیری گفت: تمامی جایگاه ها دو مخزن دارند که می توانند بدون هیچ سرمایه گذاری یک مخزن را به نفت سفید اختصاص دهند. البته با توجه به این که در ابتدای کار تعداد خودروهای نفت سوز کم هستند این سوال پیش می آید که آیا جایگاهی حاظر به این کار می شود یا خیر؟
حسب نیاز سنجی های انجام یافته تعدادی از کشورهای همسایه از جمله افغانستان، ازبکستان و جمهوری آذربایجان هم اکنون برای ما سفارش تولید داشته اند.

کارکرد عملی سیستم
با توجه به عدم امکان سوختن نفت سفید، نفت قبل از ورود به موتور وارد محفظه دوازده سانتی متر به نام پالیشگاه می شود. و در دمای بیش از 150 درجه سانی گراد از کنار کاتالیست عبور کرده و گوگرد حذف می شود. و مجدداٌ با عبور از کنار کاتالیست اکتان آن تا حدود 83 افزایش پیدا می کند و سپس خنک و وارد موتور می شود. البته برای راه اندازی اولیه نیاز به بنزین و برای ادامه فرایند نفت سفید استفاده می شود که تمامی مراحل اتوماتیک بوده است.

مزیت های طرح:
- افزایش طول عمر مفید موتور به مدت یک سال در مقایسه با بنزین
- کاهش میزان مصرف سوخت به مقدار 30 درصد
- کاهش آلایندگی خروجی به مقدار 25 درصد نسبت به بنزین
- تنظیم افزایش یا کاهش سرعت، قدرت و شتاب خودرو به صورت دلخواه یا اتوماتیک توسط پردازشگر apk
- کاهش هزینه سوخت برای مصرف کننده
- ایجاد تنوع در سبد سوختی کشور

_________________
امضا
.:: Goodbye 206 ::.


بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: چهارشنبه دی 22, 89 11:11 pm 
آفلاين
گروه مدیریت
گروه مدیریت
نماد کاربر

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر 10, 89 11:16 pm

پست ها : 4276
تشکر کرده اید: 4123 مرتبه
تشکر شده:
10966 مرتبه در 3247 پست

تیپ خودرو: 206 تیپ 3
[b]مهلت 3 ساله به خودروسازان [/b]
به گزارش خبرخودرو ،خودروسازان برای بهبود تولیدات و کاهش مصرف سوخت خودروهای تولیدی خود سه سال مهلت دارند.
رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت‌ کشور در مراسم اختتامیه جشنواره سفر ایمن در شیراز گفت: خودروسازان موظف شده‌اند در خصوص بهبود کیفیت ، ایمنی و کاهش مصرف تولیدات خود اقدام کنند.
محمد رویانیان با اشاره به اهمیت استاندارسازی خودرو های ساخت داخل کشور افزود: بر اساس جدول زمانی ، خودروسازان باید تا سال 1393 تولیدات خود را بهبود ببخشند و مصرف سوخت آنها نیز 6 لیتر در هر 100 کیلومتر باشد.
رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت‌ کشور گفت: با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها ، مصرف گازوییل و بنزین در کشور 15 درصد کاهش یافته است.
رویانیان همچنین با تأکید بر ضرورت خارج کردن خودروهای فرسوده از چرخه حمل و نقل خودرو افزود: تاکنون 900 هزار دستگاه خودرو فرسوده از این چرخه خارج شده است ، اما ظرفیت اسقاط روزانه 5 هزار خودرو نیز وجود دارد.

[b]هيچ جايگاهي آب را با بنزين مخلوط نمي کند[/b]
رئیس مهندسی فرآورده های نفتی شرکت ملی پخش در باره احتمال ترکیب آب با بنزین در جایگاه های عرضه گفت: هر جایگاهی در ماه 4 تا 5 بار بازدید می شود و هیچ جایگاهداری نمی تواند آب را با بنزین مخلوط کند.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو، موسی زارعی پور با بیان اینکه وجود آب در فرآورده های نفتی به ویژه بنزین طبیعی است، افزود: مواد نفتی دارای ترکیبات هیدروکربنی (آرومایتک) هستند و این مواد در زمان تولید در پالایشگاه ها رطوبت هوا را جذب می کنند و هنگامی که رها می شوند، این رطوبت را از خود خارج می کنند، مخازن جایگاه ها نیز به دلیل رطوبت به طور طبیعی تعریق می کنند.
وی افزود : برای کنترل و مخلوط نشدن آب حاصل از تعریق فرآورده و مخزن با بنزین تحویلی به خودروها، حدود 30 سانت از حجم بالای مخزن خالی نگه داشته و با خمیر آب یاب، آب مخازن اندازه گیری می‌شود و جایگاه دار موظف است آب را از مخزن خارج کند.
زارعی پور تصریح کرد:‌ در صورتی که هنگام تخلیه سوخت در مخزن ، فردی در حال سوختگیری باشد، با توجه به مخلوط شدن آب ته نشین شده با بنزین، امکان ورود آب به بنزین وجود دارد.
وی تاکید کرد: هیچ جایگاهداری نمی تواند هنگام تخلیه سوخت در مخزن، سوخت را به دارنده خودرو تحویل دهد.  

[b]افزايش کنترل کيفيت سوخت در جايگاه ها[/b]
به گزارش خبرخودرو، هر جایگاه عرضه سوخت ماهانه 2 بار به منظورکنترل کیفیت سوخت بازدید می شد که همزمان با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها به 5 بار در ماه افزایش یافته است.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو، رئیس مهندسی فرآورده های نفتی شرکت ملی پخش با اعلام این خبر تصریح کرد: در صورت دریافت شکایت مردمی مبنی بر تخلف برخی جایگاه ها و پایین بودن کیفیت فرآورده ها بازدیدهای بیشتر از جایگاه ها انجام می شود.
موسی زارعی پور با بیان اینکه وظیفه کنترل کیفیت همه فرآورده های نفتی تولیدی در کشور و فرآورده های وارداتی به عهده شرکت ملی پخش است، افزود: پس از تولید فرآورده های نفتی ؛ آزمایش های کامل از سوی پالایشگاه ها در آزمایشگاه کنترل کیفیت روی فرآورده انجام و برگه مشخصات کیفی به عنوان شناسنامه با بارکد مخصوص برای آن محصول صادر و ثبت و سپس فرآورده تولیدی به انبارهای شرکت ملی پخش منتقل می شود.
وی گفت:‌ پیش از تخلیه فرآورده تولیدی در انبارهای نفت، برای اطمینان از کیفیت فرآورده هنگام انتقال به وسیله مخزن دار راه آهن، نفتکش و خط لوله به انبار نفت، آزمایش های کلیدی و در ادامه آزمایش های کامل انجام می شود.
زارعی پور اظهار داشت : این فراورده ها در صورت تایید کیفیت و نداشتن اختلاف با فرآورده تولیدی در پالایشگاه ها، میان 37 منطقه و 227 ناحیه شرکت ملی پخش توزیع می شود.
زارعی پور ادامه داد:‌ در مقصد تحویل فرآورده نیز دوباره آزمایش های کلیدی کنترل کیفیت با هدف مقایسه کیفیت فرآورده با استانداردهای شرکت ملی پخش انجام می شود.

_________________
امضا
.:: Goodbye 206 ::.


بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: پنج شنبه دی 23, 89 8:53 pm 
آفلاين
گروه مدیریت
گروه مدیریت
نماد کاربر

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر 10, 89 11:16 pm

پست ها : 4276
تشکر کرده اید: 4123 مرتبه
تشکر شده:
10966 مرتبه در 3247 پست

تیپ خودرو: 206 تیپ 3
[b]ادعای آلایندگی بنزین داخلی، کارشناسی نیست [/b]
رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برخی اطلاعاتی که درباره آلاینده بودن بنزین تولیدی در مراکز پتروشیمی کشور ارائه می شود پشتوانه کارشناسی ندارد.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو، محمدجواد محمدی زاده افزود: بر اساس نظارت و پایش های سازمان حفاظت محیط زیست ، فرآورده های پتروشیمی تولیدی در کشور مشکلی ندارند.
وی اضافه کرد: البته در این باره هنوز با استانداردهای بین المللی فاصله داریم اما به سرعت در حال بهبود تولیدات هستیم.
محمدی زاده گفت: بر اساس توافق سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت نفت مقرر شده است که این وزارتخانه تا سه سال این استانداردها را محقق کند .
وی افزود: وزارت نفت جلوتر و سریع تر از تعهد سه ساله خود درحال اجرای این توافق است و عمده تولیدات واحدهای پتروشیمی ، استانداردهای یورو 5 را نیز رعایت می کنند و مشکلی ندارند.

[b]کارت انرژي جايگزين کارت هوشمند سوخت [/b]
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران اعلام کرد: از سال آینده با تجهیز جایگاه های سی.ان.جی به سامانه هوشمند سوخت کارت انرژی جایگزین کارت های هوشمند سوخت خواهد شد.
فرید عامری گفت : «کارت انرژی» قابلیت عرضه بنزین و سی.ان.جی (گاز طبیعی فشرده) را به شکل همزمان دارد.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با تاکید بر چند منظوره بودن کارت های جدید افزود: «کارت انرژی» قابلیت عرضه دیگر فرآورده های نفتی مانند نفت سفید را نیز خواهد داشت و در آینده مردم می توانند برای دریافت انواع سوخت از آن استفاده کنند.
عامری تصریح کرد: تجهیز جایگاه های سی.ان.جی به سامانه کارت هوشمند سوخت در نیمه اول سال آینده آغاز خواهد شد و تا اواخر سال 90 به پایان می رسد.
وی پیش از این گفته بود با اجرای طرح عرضه سی.ان.جی با کارت هوشمند سوخت در سال آینده، از تحویل سوخت به خودروهای دوگانه سوز غیرمجاز در همه جایگاه های کشور جلوگیری می شود.
با افزایش مصرف بنزین در کشور در سال 86، سیاست های قیمتی و سهمیه بندی برای کنترل فزاینده روند مصرف این سوخت در کشور اجرا شد.
هم اکنون عرضه فرآورده‌های نفتی بنزین، گازوییل و ال.پی.جی با کارت سوخت انجام می شود و مرحله نخست عرضه نفت سفید با کارت هوشمند در استان سیستان و بلوچستان نیز در ماه های گذشته آغاز شد.

_________________
امضا
.:: Goodbye 206 ::.


بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: يکشنبه دی 26, 89 10:34 pm 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
نماد کاربر

تاريخ عضويت: شنبه آذر 5, 89 3:44 am

پست ها : 3743

محل سکونت: ایران
تشکر کرده اید: 1996 مرتبه
تشکر شده:
6506 مرتبه در 1865 پست

نوع خودرو: Santafe 2.7 206
[b]سهمیه بنزین 100 تومانی بهمن ماه منتفی شد
[/b]
براساس جدیدترین تصمیم دولت، با تثبیت سهمیه بنزین نیمه یارانه ای (400 تومانی) خودروهای شخصی و عمومی در بهمن ماه، احتمال اختصاص سهمیه بنزین ویژه- حمایتی خودروها (نرخ 100 تومانی) منتفی شد.

به گزارش مهر، با ورود به دومین ماه از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها سهمیه بنزین نیمه یارانه ای (400 تومانی) خودروهای عمومی و شخصی در دولت تعیین و نهایی شده است که در روزهای آینده به طور رسمی اعلام می شود.

در بهمن ماه سالجاری با توجه به اینکه مصرف بنزین روزانه کشور کاهش قابل توجه ای نیافته است، احتمال اختصاص سهمیه بنزین ویژه- حمایتی خودروهای شخصی و عمومی (با نرخ 100 تومانی) منتفی به نظر می رسد.

به استناد آمارهای شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی و با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، متوسط مصرف بنزین کشور با کاهشی حدود سه میلیون لیتری به حدود 59 میلیون لیتر در روز رسیده است.

در این میان، با تصمیم دولتمردان سهمیه بنزین نیمه یارانه ای (400 تومانی) و آزاد (700 تومانی) خودروهای شخصی و عمومی در بهمن ماه سالجاری بدون تغییر می ماند.

با این تصمیم به خودروهای شخصی در بهمن ماه 60 لیتر سهمیه بنزین نیمه یارانه ای اختصاص می یابد، همچنین سهمیه بنزین آزاد این خودروها در دومین ماه فصل زمستان 500 لیتر در ماه تعیین شده است.

فرید عامری مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با تاکید بر اینکه سهمیه بنزین بهمن ماه خودروهای شخصی و عمومی نهایی شده است، به خبرنگار مهر اعلام کرد: اما هنوز جزئیات این سهمیه ها به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اعلام نشده است.

[b]جزئیات سهمیه بنزین نیمه یارانه ای خودروها در بهمن ماه[/b]

جزئیات سهمیه بنزین نیمه یارانه ای (400 تومانی) خودروهای شخصی، عمومی و غیر دولتی بنزینی و دوگانه سوز در بهمن ماه به شرح ذیل است:

سواری بنزینی، سهمیه ماهانه فعلی: 60 لیتر، سهمیه روزانه 2 لیتر

سواری دو گانه ‌سوز، سهمیه ماهانه فعلی: 60 لیتر ، سهمیه روزانه: 2 لیتر

موتورسیکلت، سهمیه ماهانه فعلی: 25 لیتر، سهمیه روزانه: 0.83 لیتر

تاکسی بنزینی، سهمیه ماهانه فعلی: 500 لیتر، سهمیه روزانه: 16.67 لیتر

تاکسی دو گانه سوز، سهمیه ماهانه فعلی: 200 لیتر، سهمیه روزانه:6.67 لیتر

تاکسی ال پی جی سوز، سهمیه ماهانه فعلی: 200 لیتر ؛، سهمیه روزانه: 6.67 لیتر

آژانس بنزینی، سهمیه ماهانه فعلی: ‌300 لیتر ، سهمیه روزانه: 10.00 لیتر

آژانس ال پی جی سوز، سهمیه ماهانه فعلی: 200 لیتر ؛ سهمیه روزانه: 6.67 لیتر

آژانس دوگانه سوز، سهمیه ماهانه فعلی: 200 لیتر ؛ سهمیه روزانه: 6.67 لیتر

مسافربر شخصی بنزینی، سهمیه ماهانه فعلی:300 لیتر ، سهمیه روزانه: 10.00 لیتر

مسافربر شخصی دوگانه سوز، سهمیه ماهانه فعلی: 200 لیتر ، سهمیه روزانه: 6.67 لیتر

مسافربر شخصی ال پی جی سوز ، سهمیه ماهانه فعلی: 200 لیتر ، سهمیه روزانه: 6.67 لیتر

خطی بین شهری بنزینی، سهمیه ماهانه فعلی: 750 لیتر ؛ سهمیه روزانه: 25.00 لیتر

خطی بین شهری دوگانه‌ سوز، سهمیه ماهانه فعلی: 500 لیتر ، سهمیه روزانه:‌16.67 لیتر

خطی بین شهری ال پی جی سوز، سهمیه ماهانه فعلی: 500 لیتر ؛ سهمیه روزانه: 16.67 لیتر

آموزشگاه رانندگی بنزینی، سهمیه ماهانه فعلی، 300 لیتر ، سهمیه روزانه: 10.00 لیتر

آموزشگاه رانندگی دوگانه سوز، سهمیه ماهانه فعلی: 200 لیتر ، سهمیه روزانه : 6.67 لیتر

وانت نوع یک بنزینی، سهمیه ماهانه فعلی: 200 لیتر ، سهمیه روزانه: 6.67 لیتر

وانت نوع یک دوگانه‌سوز، سهمیه ماهانه فعلی: 100 لیتر ، سهمیه روزانه: 3.33 لیتر

وانت نوع دو بنزینی (نیسان)، سهمیه ماهانه فعلی: 400 لیتر ؛ سهمیه روزانه: 13.33 لیتر

وانت نوع دو دوگانه‌سوز (نیسان)، سهمیه ماهانه فعلی: 200 لیتر؛ سهمیه روزانه: 6.67 لیتر

کامیون و کامیونت بنزینی، سهمیه ماهانه فعلی: 400 لیتر؛ سهمیه روزانه: 13.33 لیتر

کامیون و کامیونت دو گانه سوز، سهمیه ماهانه فعلی: 200 لیتر؛ سهمیه روزانه: 6.67 لیتر

دستگاه‌های عمومی بنزینی، سهمیه ماهانه فعلی: 100 لیتر؛ سهمیه روزانه: 3.33 لیتر

دستگاه‌ةای عمومی دوگانه‌سوز، سهمیه ماهانه فعلی: 100 لیتر؛ سهمیه روزانه: 3.33 لیتر

آمبولانس بنزینی، سهمیه‌ ماهانه فعلی: 750 لیتر، سهمیه روزانه 25 لیتر

براساس ابلاغیه جدید دولت از 28 آذر ماه سالجاری قیمت بنزین معمولی یارانه ای 100 تومان، بنزین سوپر یارانه ای 150 تومان، بنزین معمولی نیمه یارانه ای 400 تومان، بنزین سوپر نیمه یارانه ای 500 تومان و قیمت بنزین معمولی آزاد 700 تومان، بنزین سوپر آزاد 800 تومان تعیین و اجرایی شده است.  

عصرایران

_________________
امضا
قبل از ایجاد تاپیک جدید جستجو کنید
فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.


بالا
 مشخصات  
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 93 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است


مباحث مرتبط
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پيوست(ها) اخبار رتبه بندی کیفیت و استاندارد ماشین های داخلی

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 6, 7, 8 ]

Ali

75

3509

يکشنبه اردیبهشت 28, 93 3:29 pm

Alireza-B نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پيوست(ها) اخبار پژو 206 در ایران

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 13, 14, 15 ]

206

140

10110

پنج شنبه دی 26, 92 1:23 pm

حيدري نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پيوست(ها) اخبار ایرانخودرو

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 26, 27, 28 ]

206

275

18596

يکشنبه آبان 4, 93 7:59 pm

rozbeh1 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پيوست(ها) اخبار شرکت پژو

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 9, 10, 11 ]

hamid reza

108

5838

پنج شنبه مهر 24, 93 5:52 pm

amir12423000 نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. {{{{ ( مهم ) اطاعیه بخش اخبار ( مهم ) }}}}

206

0

537

يکشنبه دی 17, 91 10:43 pm

206 نمایش آخرین ارسال

 


چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان


شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  
cronNews News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB Ver: 3.0.11
Developed by ArmanPC | Persian by Maghsad