به انجمن تخصصی پژو 206. خوش امدید برای عضویت اینجا را کلیک کنید

اعلانات سایت

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

امروز چهارشنبه تیر 31, 93 1:54 am
خرید و فروش ماشین

فروش لوازم آپشن و لوکس

ایران آپشن خودرو

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 17 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدي
نويسنده پيغام
پستارسال شده در: دوشنبه فروردین 14, 90 12:57 am 
آفلاين
شتاب 0 تا 100: 9 ثانیه
نماد کاربر

تاريخ عضويت: جمعه اسفند 12, 89 12:11 am

تشکر کرده اید: 133 مرتبه

نوع خودرو: Citroen Xantia 2.0

تیپ خودرو: 206 تیپ 5
بررسی و مقایسه دو ماشین پرقدرت ایران خودرو

پژو206 تیپ5 / پژو پارس ای ال ایکس

پژو206 تیپ 5 دارای موتور 1600 سی سی 16 سوپاپ با توان 110 اسب بخار در 4500 دور در دقیقه و شتاب 0 تا 100 = 9.6 ثانیه

پژو پارس ای ال ایکس دارای موتور 1800 سی سی 16 سوپاپ با توان 110 اسب در 4000 دور در دقیقه و شتاب0تا100 = 9 ثانیه

با این تفاصیر پژو پارس از نظر قدرت و شتاب گیری عملکرد موتوری بهتری در مقابل 206 دارد اما باید توجه داشت که در موتور این ماشین سرسیلندر زانتیا1800 به کار رفته.

از نظر موتوری امکانات روی هر دو ماشین مانند هم است از 4 چرخ ترمز دیسکی . سیستم ترمز ای بی اس و...از نظر امکانات رفاهی داخل کابین پژو پارس امکانات بیشتری نسبت به 206 دارد.

مقایسه ایمنی دو خودرو:

از نظر ایمنی پژو 206 با داشتن دو ایربگ و ایمنی و استحکام بدنه رتبه بسیار بالاتری را به خود اختصاص میدهد همینطور از نظر کیفیت قطعات و کیفیت ساخت پژو206 بسیار از پارس بالاتر و بهتر است.

مقایسه طراحی:

از نظر زیبایی / طراحی داخلی خودرو بستگی به نوع سلیقه افراد دارد اما طراحی پژو206 به روزتر و مدرنتر . جمع وجور تر میباشد در مقابل طراحی داخلی پارس که خیلی تفاوتی با پژو405 دهه 90 میلادی ندارد/ اما طراحی خارجی دو خودرو بسیار زیبا میباشند و باز هم بستگی به سلیقه فردی دارد اما از نظر زیبایی پژو پارس با قیافه ای شکیل و اخم چراغ های جلویش چهره ای محافظه کار گرفته است که بسیار زیبا میباشد.

سیستم پایداری و هندلینگ:

باید گفت در مورد سیستم ترمز گیری و پایداری پژو206 یکی از بهترین سیستم های ترمز گیری را داست.اما از نظر هندلینگ . تعادل پژو پارس یک سر و گردن از پژو 206 هایی که در ایران تولید میشوند بالاتر است.

استهلاک:

باید گفت پارس ای ال ایکس در مورد استهلاک قطعات و کیفیت پایین رتبه بالایی دارد همچنین از نظر مصرف سوخت.

پژو206 تیپ5 نیز استهلاک نسبتا زیادی دارد اما کیفیت ساخت بسیار بالاتر و در رده ای سبز قرار دارد مصرف سوخت مدل های دارای ای. سی . یو745 این خودرو نیز نسبتا بسیار بالاست.

از لحاظ قیمت پژوپارس ای ال ایکس ا قیمت نسبتا بالا و غیر قابل قبولی دارد 21 میلیون پانصد هزار تومان قیمت بسیار بالایی برای این خودروست.

اما پژو 206 تیپ5 (هاچ بک) با قیمتی معادل 15 میلیون هشتصد  قیمت نسبتا بهتری دارد

در مورد به صرفه بودن پژو پارس ای ال ایکس برای خانواده پر جمعیت گزینه بهتری میباشد اما برای خانواده های کم جمعیت پژو206 بسیار بهتر است همچنین برای جوانان.

ماشین هایی که داشتم:

تیپ2 سفید مدل 88 . پراید مشکی مدل 84 . پارس نوک مدادی مدل 88 . زانتیا نقره ای مدل 82 . تیپ5 سفید مدل 89 .پراید نوک مدادی111 مدل90 .پژو405 TU5 سفید مدل91 . پارس ای ال ایکس مشکی مدل 84 . پراید 111 ابی کاربنی مدل 90 . پارس ELX نوک مدادی مدل 90 .تیپ2 مشکی مدل 82 .پراید 132 سفید مدل 89 .زانتیا نقره ای مدل 84

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: دوشنبه فروردین 15, 90 12:30 pm 
آفلاين
شتاب 0 تا 100: 13 ثانیه
نماد کاربر

تاريخ عضويت: چهارشنبه فروردین 10, 90 4:29 pm

تشکر کرده اید: 9 مرتبه

نوع خودرو: 207i
keivantype5 نوشته است:

پژو206 تیپ 5 دارای موتور 1600 سی سی 16 سوپاپ با توان 110 اسب بخار در 4500 دور در دقیقه و شتاب 0 تا 100 = 9.6 ثانیه

پژو پارس ای ال ایکس دارای موتور 1800 سی سی 16 سوپاپ با توان 110 اسب در 4000 دور در دقیقه و شتاب0تا100 = 9 ثانیه

با این تفاصیر پژو پارس از نظر قدرت و شتاب گیری عملکرد موتوری بهتری در مقابل 206 دارد اما باید توجه داشت که در موتور این ماشین سرسیلندر زانتیا1800 به کار رفته.

از نظر موتوری امکانات روی هر دو ماشین مانند هم است از 4 چرخ ترمز دیسکی . سیستم ترمز ای بی اس و...از نظر امکانات رفاهی داخل کابین پژو پارس امکانات بیشتری نسبت به 206 دارد.

مقایسه ایمنی دو خودرو:

از نظر ایمنی پژو 206 با داشتن دو ایربگ و ایمنی و استحکام بدنه رتبه بسیار بالاتری را به خود اختصاص میدهد همینطور از نظر کیفیت قطعات و کیفیت ساخت پژو206 بسیار از پارس بالاتر و بهتر است.

مقایسه طراحی:

از نظر زیبایی / طراحی داخلی خودرو بستگی به نوع سلیقه افراد دارد اما طراحی پژو206 به روزتر و مدرنتر . جمع وجور تر میباشد در مقابل طراحی داخلی پارس که خیلی تفاوتی با پژو405 دهه 90 میلادی ندارد/ اما طراحی خارجی دو خودرو بسیار زیبا میباشند و باز هم بستگی به سلیقه فردی دارد اما از نظر زیبایی پژو پارس با قیافه ای شکیل و اخم چراغ های جلویش چهره ای محافظه کار گرفته است که بسیار زیبا میباشد.

سیستم پایداری و هندلینگ:

باید گفت در مورد سیستم ترمز گیری و پایداری پژو206 یکی از بهترین سیستم های ترمز گیری را داست.اما از نظر هندلینگ . تعادل پژو پارس یک سر و گردن از پژو 206 هایی که در ایران تولید میشوند بالاتر است.

استهلاک:

باید گفت پارس ای ال ایکس در مورد استهلاک قطعات و کیفیت پایین رتبه بالایی دارد همچنین از نظر مصرف سوخت.

پژو206 تیپ5 نیز استهلاک نسبتا زیادی دارد اما کیفیت ساخت بسیار بالاتر و در رده ای سبز قرار دارد مصرف سوخت مدل های دارای ای. سی . یو745 این خودرو نیز نسبتا بسیار بالاست.

از لحاظ قیمت پژوپارس ای ال ایکس ا قیمت نسبتا بالا و غیر قابل قبولی دارد 21 میلیون پانصد هزار تومان قیمت بسیار بالایی برای این خودروست.

در مورد به صرفه بودن پژو پارس ای ال ایکس برای خانواده پر جمعیت گزینه بهتری میباشد اما برای خانواده های کم جمعیت پژو206 بسیار بهتر است همچنین برای جوانان.

با سلام

با تشکر از شما میخواستم منبع اطلاعات ارائه شده را هم بفرمائید چون در چند مورد به نظر بنده اطلاعات موثق نیست. به عنوان نمونه همانطور که میدانید قابلیتهای حرکتی یک اتومبیل معمولا با نسبت نیرو به وزن خودرو سنجیده میشود وبا توجه به اینکه توان خروجی هر دو موتور یکسان بوده و پارس ELX وزن بیشتری نسبت به 206 دارد بنابراین شتاب بیشتر آن نسبت به 206 منطقی به نظر نمیرسد. در مورد بهتر بودن هندلینگ هم خوب همانطور که میدانید به دلیل ارتفاع زیاد 206 وطنی این مورد دور از ذهن نیست که با کاهش ارتفاع قابل حل میباشد. اما در مورد استهلاک شما چه آمار دقیقی دارید چون بنده بعد از 6 سال تیپ 5 سواری به یک همچین موردی برخورد نکردم (البته همانطور که میدانید میزان استهلاک یک خودرو با نحوه استفاده از آن رابطه مستقیم دارد) همچنین در مورد مصرف سوخت باید عرض کنم که طبق آماری که من با کامپیوتر سفری ماشینم در عرض این چند سال ثبت کردم میزان مصرف شهری عددی بین 8.5 تا 8.9 لیتر در 100 کیلومتر بدون کولر روشن و با کولر روشن 10 لیتر در 100 کیلومتر و برای خارج از شهر این عدد به 5.5 تا 6 لیتر در 100 کیلومتر بدون کولر روشن و 7.5 لیتر در 100 کیلومتر با کولر روشن و ECU 7.4.5 میرسد که آمار بدی به نظر نمیرسد البته همانطور که عرض کردم این فاکتورها ارتباط مستقیمی با نحوه رانندگی، شرایط آب و هوایی، نوع شهر و .. دارد.

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: دوشنبه فروردین 15, 90 2:18 pm 
آفلاين
شتاب 0 تا 100: 10 ثانیه
نماد کاربر

تاريخ عضويت: سه شنبه اسفند 3, 89 4:14 pm

تشکر کرده اید: 27 مرتبه

نوع خودرو: Two O Six
keivantype5 نوشته است:

مقایسه ایمنی دو خودرو:

مقایسه طراحی:

سیستم پایداری و هندلینگ:

استهلاک:

پژو پارس ELX در 11 ثانیه 100 کیلومتر رو پر میکنه

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: دوشنبه فروردین 15, 90 4:25 pm 
آفلاين
نماد کاربر

دوست گرامی شما اگر به سایت سازنده این دو خودرو ikco.com و صفحه مربوط به مشخصات فنی مراجعه کنی سندیت حرف های من بهت ثابت میشه شتاب 9 ثانیه پژو پارس را خود کارخانه نوشته و با gps حساب میشه و من هم از خودم در نمیارم تفاوت وزنی این دو ماشین تنها 100 کیلو هست با توجه به اینکه قدرت پژو110 اسب در 5000 دور در دقیقه و  206 110 اسب در 5800 دور میباشد معلومه که پژو پارس قدرت بیشتری داره و همین باعث میشه 100 کیلو تفاوت وزنی جبران شه و شتابش بیشتر شه...تفاوت شتاب انقدر بالا نیست 6 صدم ثانیه که با کمی دستکاری حل میشه و شتاب 206 بیشتر از پارس خواهد شد.
من به صورت فابریکی خدمت شما میگم که هندلینگ پارس بهتره ... بله هندلینگ 206 بهتره نه هندلینگی که 206 های ساخت داخل دارند . اگر 206 تیپ4 وارداتی را دیده باشی تفاوت ارتفاعی به واضح معلوم میشه.

من خودم هم با 206 مدل 84 با پارس شتاب گذاشتم تنها دنده1 پژو 206 افتاد جلو و بعدا پارس گرفتش حدودا سپر به سپر هم میرفتن...ولی سرعت بالای 120 دیگه پارس ازم بیشتر افتاد جلو.

در مورد نحوه مصرف سوخت باید خدمتت بگم که خود مدیر ایران خودرو اینو اعلام کرد در برنامه ای در شبکه 3 ایران که مصرف سوخت ecu 7.4.5 به صورت بسیار زیادی بالاست حتی مردم در sms این مشکل tu5 را میگفتند ....و مدیر ایرانخودرو نیز موضوع را می پی چاند..

مصرف سوخت به بالانس شدن دقیق موتور در کارخانه برمیگرده متاسفانه اکثر 206 های جدید مشکل سوخت بالا را دارند...

استهلاک 206 تیپ5 زبان زد همه هست ... یکی خوب از کار در میاد یکی بد !! شاید مال شما خوشبختانه این مشکلات را نداره... اما حرفهای من کلی و اکثر کسانی که تیپ5 دارن باهاش روبرو هستن.

این موضوع در تاپیکی در همین سایت قرار داره ((مصرف بالای 206 های 1600))

با کمال احترام .... مرسی از اینکه مطلب را خواندی عزیزم ... اگر جواب یا سوالی داری لطفا مطرح کن.

ماشین هایی که داشتم:

تیپ2 سفید مدل 88 . پراید مشکی مدل 84 . پارس نوک مدادی مدل 88 . زانتیا نقره ای مدل 82 . تیپ5 سفید مدل 89 .پراید نوک مدادی111 مدل90 .پژو405 TU5 سفید مدل91 . پارس ای ال ایکس مشکی مدل 84 . پراید 111 ابی کاربنی مدل 90 . پارس ELX نوک مدادی مدل 90 .تیپ2 مشکی مدل 82 .پراید 132 سفید مدل 89 .زانتیا نقره ای مدل 84

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: دوشنبه فروردین 15, 90 5:46 pm 
آفلاين
نماد کاربر

keivantype5 نوشته است:
دوست گرامی شما اگر به سایت سازنده این دو خودرو ikco.com و صفحه مربوط به مشخصات فنی مراجعه کنی سندیت حرف های من بهت ثابت میشه شتاب 9 ثانیه پژو پارس را خود کارخانه نوشته و با gps حساب میشه و من هم از خودم در نمیارم تفاوت وزنی این دو ماشین تنها 100 کیلو هست با توجه به اینکه قدرت پژو110 اسب در 5000 دور در دقیقه و  206 110 اسب در 5800 دور میباشد معلومه که پژو پارس قدرت بیشتری داره و همین باعث میشه 100 کیلو تفاوت وزنی جبران شه و شتابش بیشتر شه...تفاوت شتاب انقدر بالا نیست 6 صدم ثانیه که با کمی دستکاری حل میشه و شتاب 206 بیشتر از پارس خواهد شد.
من به صورت فابریکی خدمت شما میگم که هندلینگ پارس بهتره ... بله هندلینگ 206 بهتره نه هندلینگی که 206 های ساخت داخل دارند . اگر 206 تیپ4 وارداتی را دیده باشی تفاوت ارتفاعی به واضح معلوم میشه.

من خودم هم با 206 مدل 84 با پارس شتاب گذاشتم تنها دنده1 پژو 206 افتاد جلو و بعدا پارس گرفتش حدودا سپر به سپر هم میرفتن...ولی سرعت بالای 120 دیگه پارس ازم بیشتر افتاد جلو.

در مورد نحوه مصرف سوخت باید خدمتت بگم که خود مدیر ایران خودرو اینو اعلام کرد در برنامه ای در شبکه 3 ایران که مصرف سوخت ecu 7.4.5 به صورت بسیار زیادی بالاست حتی مردم در sms این مشکل tu5 را میگفتند ....و مدیر ایرانخودرو نیز موضوع را می پی چاند..

مصرف سوخت به بالانس شدن دقیق موتور در کارخانه برمیگرده متاسفانه اکثر 206 های جدید مشکل سوخت بالا را دارند...

استهلاک 206 تیپ5 زبان زد همه هست ... یکی خوب از کار در میاد یکی بد !! شاید مال شما خوشبختانه این مشکلات را نداره... اما حرفهای من کلی و اکثر کسانی که تیپ5 دارن باهاش روبرو هستن.

با کمال احترام .... مرسی از اینکه مطلب را خواندی عزیزم ... اگر جواب یا سوالی داری لطفا مطرح کن.

دوست عزیز امکان نداره ای ال ایکس 9 ثانیه باشه
1- اگه بود از خیلی از ماشین های هم رده خودش نظیر زانتیا 2.0 لیتری  مزدا 3 نی سان ماکزیما بهتر باش
2- تابحال دیدی یه ای ال ایکس تو شتاب 206 رو بگیره؟ (اون تستی که شما انجام دادی بسیار اشتباه هست تست باید بین دو خودرو انجام بگیرد که از همه نظر مثل زمان تعویض روغن و فیلتر ... یکسان باشن مقدار بنزین یکسان حتی فقط 2 تا راننده میخواین جاده باید مستقیم باشه نه سربالایی نه سر پایینی لاستیک ها هم باید هم اج باشن)

مصرف 206 7.4.5 زیاد نیست
الان من مادرم یه وی 9 سال 87 داره به این صورته (با ال سی دی تایپ بی اندازه گیری شده)
داخل شهر : 9 تا 9.2
بیرون شهر : 6 حتی یه بار 5.7 هم اومد
دختر خالم یه وی 8 داره سال 86 (به صورت میانگین اندازه گیری شده)
داخل شهر : 8.8 تا 9
بیرون شهر: 5.7 تا 6
البته به ماشین ها خیلی رسیدگی میشه حتی هر 7 تا فیلتر بنزین تعویض میشه

اتفاقا تو این 9 سال تجربه با این همه 206 از تیپ 2 تا 6 فکر کنم اگه به موقع لوازم 206 رو عوض کنی و لوازم اصل بندازی خیلی خوب کار میکنه
من یه فامیل دارم (زیاد ازش خوشم نمیاد!) یه تیپ 6 و تیپ 5 داره هر دو تا رو سال 82 خرید تا الان 120 تا کارکرد تیپ 5 داره و تیپ 6 هم 112 تا ولی بجر اب و روغن و لنت و تسمه تایم یه دیسک دیگه هیچی عوض نکرده!! حتی دیسک صفحه فابریکه !! تازه باهاش ریس هم میزاره!!

درباره اون موضوع بخاطر کیفیت منتاژ فوق العاده پایین هست

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم amir EVO به خاطر این پست تشکر کرده اند
salehfazli
پستارسال شده در: دوشنبه فروردین 15, 90 11:01 pm 
آفلاين
نماد کاربر

تاريخ عضويت: چهارشنبه فروردین 10, 90 4:29 pm

تشکر کرده اید: 9 مرتبه

نوع خودرو: 207i
keivantype5 نوشته است:

عرض به حضورتون طبق گفته شما به سایت سازنده مراجعه کردم و با این اعداد مواجه شدم : وزن تقریبی ۲۰۶ ۱۰۵۴ کیلوگرم و وزن تقریبی ۱۱۹۰ برای ELX که دقیقا تفاوت وزنی ۱۳۶ کیلوگرم را نشان میدهد از طرف دیگر حداکثر قدرت ELX در ۵۵۰۰ دور در دقیقه قید شده نه ۵۰۰۰ دور در دقیقه. در مورد بحث شتاب همانطور که میدانید شتاب ۲۰۶ توسط کارخانه مادر پژو و در شرایط کاملا استاندارد ازمایش شده که کاملا قابل اعتماد میباشد ولی آیا اصولا میتوان به آمار کارخانه ای مثل ایران خودرو اعتماد کرد !!!
در مورد محاسبه تست شتاب با gps که فرمودید بنده اطلاعاتی ندارم اگر ممکنه نحوه محاسبه آنرا بفرماپید.
در مورد تجربه شتاب که فرمودید باید عرض کنم بنده هم کسی را میشناسم که با تیپ ۵ تا سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت پا به پای ماکسیما حرکت کرده ولی خوب قابل استناد نیست.
در مورد استهلاک و مصرف سوخت همانطور که عرض کردم حاصل تجربیات بنده با دو ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۸۵ و ۸۹ و با محاسبه کلیه هزینه های انجام شده از سال ۸۵ تا به حال بوده که خدمتتان عرض کردم.
منظور از مطرح کردن این مباحث خدای نکرده زیر سوال بردن گفته های شما و یا دوستان دیگه نیست چون فکر میکنم که ما همه اینجا جمع شدیم تا به صورت علمی و کاملا قابل استناد به یک نتیجه منطقی برسیم تا اگر چند روز دیگه آقای مدیرعامل ایران خودرو ادعا کردند که فلان ماشین تولید زیر مجموعه ایشان در ۱۰۰ کیلومتر ۱ لیتر مصرف میکند کمی به گفته های ایشان شک کنیم. از حسن توجه شما سپاسگذارم.

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: دوشنبه فروردین 15, 90 11:24 pm 
آفلاين
نماد کاربر

دوست من اولا مزدا3 شتابی نداره که مال این حرفا باشه که باهاش مقایسش میکنی شما مگه نمیگی شتاب 206 هست9.6 ثانیه؟؟ شما حرف ایران خودرو را قبول داری ؟؟به نظر شما شتاب 206 چقدر هست؟؟
فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

خوب الان دیدی مشخصات فنی و قدرت تیپ5 را؟؟اینو من نمیگم ایرانخودرو اعلام کرده... شما هم احاتمالا قبول داری؟؟؟

حالا این هم مشخصات فنی پارس ای ال ایکس که ایرانخودرو نوشته:

دیدی که قدرت و شتاب پارس ای ال ایکس بالاتره !!! باز هم شاید من اشتباه میکنم یاتوهم زدم؟؟! بله من خیلی دیدم که پارس 206 را توی شتاب گرفته!!

غیر ممکن هست شما با تیپ5 بتونی بالای 110 کیلومتر به پارس ای ال ایکس برسین....

حجم موتور و قدرتش بیشتره.سرعت بالا هم حجم موتور مهمه نه تعداد سوپاپ....

پس 206 را با چی مقایسه کنیم اگر با پارس مقایسه نکنیم؟؟ با پراید مقایسه کنیم؟؟ با تیپ2 مقایسه کنیم؟؟ خوب معلومه قدرت بیشتره و میگرشون باید با ماشینی مقایسه کنی که به هم نزدیک باشن...

اصلا بر فرض اینکه باد لاستیکا میزون . یک نوع لاستیک زیرشون تازه پارس لاستیکش 205 هست رینگش هم اندازه رینگ زانتیا !!! در صورتی 206 لاستیک 185 و رینگ فابریک......

من پارس های ای ال ایکس جدید و خبر ندارم شاید شتابشون بد شده باشه ما با هر ای ال ایکسی دادیم زیر 86 بوده...

مشخصاتشونو بخون خودت بگو قدرت کودومشون بیشتره حتی زانتیا 2000 هم نمیتونس تا 90. بگیرش چون از زانتیا سبکتر هست.

من خودم تیپ5 دارم این چیزی بوده که نه رو ماشین من روی چند تیپ5 انواع مدل ها و با دو تا پارس ای ال ایکس امتحان کردیم...

ماشین هایی که داشتم:

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: سه شنبه فروردین 15, 90 12:41 am 
آفلاين
نماد کاربر

keivantype5 نوشته است:
دوست من اولا مزدا3 شتابی نداره که مال این حرفا باشه که باهاش مقایسش میکنی شما مگه نمیگی شتاب 206 هست9.6 ثانیه؟؟ شما حرف ایران خودرو را قبول داری ؟؟به نظر شما شتاب 206 چقدر هست؟؟

خوب الان دیدی مشخصات فنی و قدرت تیپ5 را؟؟اینو من نمیگم ایرانخودرو اعلام کرده... شما هم احاتمالا قبول داری؟؟؟

حالا این هم مشخصات فنی پارس ای ال ایکس که ایرانخودرو نوشته:

دیدی که قدرت و شتاب پارس ای ال ایکس بالاتره !!! باز هم شاید من اشتباه میکنم یاتوهم زدم؟؟! بله من خیلی دیدم که پارس 206 را توی شتاب گرفته!!

غیر ممکن هست شما با تیپ5 بتونی بالای 110 کیلومتر به پارس ای ال ایکس برسین....

حجم موتور و قدرتش بیشتره.سرعت بالا هم حجم موتور مهمه نه تعداد سوپاپ....

پس 206 را با چی مقایسه کنیم اگر با پارس مقایسه نکنیم؟؟ با پراید مقایسه کنیم؟؟ با تیپ2 مقایسه کنیم؟؟ خوب معلومه قدرت بیشتره و میگرشون باید با ماشینی مقایسه کنی که به هم نزدیک باشن...

اصلا بر فرض اینکه باد لاستیکا میزون . یک نوع لاستیک زیرشون تازه پارس لاستیکش 205 هست رینگش هم اندازه رینگ زانتیا !!! در صورتی 206 لاستیک 185 و رینگ فابریک......

من پارس های ای ال ایکس جدید و خبر ندارم شاید شتابشون بد شده باشه ما با هر ای ال ایکسی دادیم زیر 86 بوده...

مشخصاتشونو بخون خودت بگو قدرت کودومشون بیشتره حتی زانتیا 2000 هم نمیتونس تا 90. بگیرش چون از زانتیا سبکتر هست.

من خودم تیپ5 دارم این چیزی بوده که نه رو ماشین من روی چند تیپ5 انواع مدل ها و با دو تا پارس ای ال ایکس امتحان کردیم...

با سلام
الان جداول ماشین جلو چشام هست دقیقا قید شده
پژو 206 تیپ 5 : 9.6
پژو پارس ای ال ایکس : 11 (البته انجین زانتیا 1.8)
الان من به پژو اعتماد کنم یا به ایران خودرو؟
برای بار اول نیست که ایران خودرو اشتباه داخل سایتش مینویسه
نه تنها ایران خودرو بلکه سایپا هم از این اشتباه ها کرده
تکنولوژی انجین پارس خیلی پایین تر از tu5 هست
وقتی دارید با یه انجین 1.6 لیتری همون اسب بخاری رو بگیرید که 1.8 لیتری پارس میده یعنی خیلی تکنولوژی بالاتری داره
وزن این دو خودرو کار رو برای اون 200 سی سی حجم بیشتر خراب میکنه
پژو 206 تیپ 5 : 1055 وزن خالص
پژو پارس ای ال ایکس : 1190 وزن خالص
135 کیلو اختلاف یعنی به اندازه دو تا ادم بالغ
حالا کجا این حجم موتور و 8 نیوتن متر در 250 دور بیشتر نشون میده؟ تو دور های بالا
وقتی داری با تیپ 5 150 تا میری و پارس هم بغلت 150 تا میره پارس زود تر به سرعت نهایی میرسه به علت حجم بیشتر و 8 نیوتن متر در 250 دور بیشتر

گشتاور

206
147 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه

پارس elx
155 نیوتن متر در 4250 دور در دقیقه

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: سه شنبه فروردین 16, 90 7:01 pm 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
نماد کاربر

تاريخ عضويت: شنبه آذر 5, 89 3:44 am

تشکر کرده اید: 1912 مرتبه

نوع خودرو: Santafe 2.7 206
دوستان لطفا بحث رو به صورت منطقی و بدور از کل کل ادامه بدید

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: چهارشنبه فروردین 17, 90 1:56 pm 
سلام
یک نکته هم به نظر من رسید

ازنظر موتوری امکانات روی هر دو ماشین مانند هم است از 4 چرخ ترمز دیسکی .سیستم ترمز ای بی اس و...از نظر امکانات رفاهی داخل کابین پژو پارسامکانات بیشتری نسبت به 206 دارد.
میشه بپرسم امکانات رفاهی داخل پارس جز صندلیش چیش بیشتر از 206 تیپ 5 هست که اونم سردکن صندلیش که تعطیله گرمکن صندلی 206 هم که حذف شده میشه نصب کرد که با اختلاف قیمت این دوخودرو قابل توجیه هست.در ضمن امکانات خوبی را به 206 میشه اضافه کرد که یا در پارس نمیشه یا هزینه خیلی بالایی داره
وحید

بالا

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 17 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

مباحث مرتبط
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. مقایسه 206 ودیگرخودروها

javad2010

3

4664

جمعه دی 10, 89 11:51 am

javad2010 نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. مقایسه 206 تیپ2 با 111

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3 ]

hamed_music

26

1666

دوشنبه مرداد 28, 92 5:43 pm

aryan206 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. مقایسه هیوندا ورونا و پژو 206 V8

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3, 4 ]

ناصر

30

4731

چهارشنبه آبان 16, 91 1:14 am

mohsenvzf نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. مقایسه 206 SD V8 با سورن ELX EF7 مدل هردو 93

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

Bryar

16

326

پنج شنبه تیر 12, 93 9:33 pm

jafar53 نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list