به انجمن تخصصی پژو 206. خوش امدید برای عضویت اینجا را کلیک کنید

اعلانات سایت

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

امروز يکشنبه آذر 2, 93 8:56 am
خرید و فروش ماشین

فروش لوازم آپشن و لوکس

مکس اسپید

ایران اپشن

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

قوانين انجمن

لطفا قبل از ایجاد مبحث جدید از تکراری نبودن آن اطمینان حاصل کنید .

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 73 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  بعدي
نويسنده پيغام
پستارسال شده در: يکشنبه آبان 22, 90 3:59 pm 
آفلاين
شتاب 0 تا 100: 17 ثانیه

تاريخ عضويت: چهارشنبه آبان 3, 90 4:29 am

تشکر کرده اید: 15 مرتبه

نوع خودرو: 206 v1
با سلام  

من یک 206 اس دی با موتور 1600 دارم

به من پیشنهادشده که از شمعهای ایریدیوم و فیلتر هوای دائمی قابل شستشو البته بدون کیت مکش و فقط فیلتری که جای فیلتر اصلی میگذارند استفاده کنم
اگه ممکنه دوستانی که استفاده کرده اند راهنمایی فرمایند که هر کدام از این دوتا روی شتاب ماشین و همینطور مصرف سوخت چه تاثیری دارد و استفاده از یکی یا هر دو این دو مورد پیشنهاد میشه یا نه
فقط خواهش میکنم در مورد هر کدام از این دو تا جداگانه نظر داده و حتما در موردهر دو فاکتور شتاب و مصرف بنزین نظرتون رو بفرمایید

پیشاپیش ممنون و سپاسگذارم

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: يکشنبه آبان 22, 90 5:43 pm 
آفلاين
شتاب 0 تا 100: 9 ثانیه
نماد کاربر

تاريخ عضويت: پنج شنبه مهر 28, 90 9:12 pm

تشکر کرده اید: 0 مرتبه

نوع خودرو: 206

تیپ خودرو: 206 تیپ 6
در مورد شمع  هیچ اطلاعاتی ندارم اما فیلتر هوا    پیشنهاد میشه تخری  چون من  هم  قبلا شنیدم هم تو این سایت هم  یادم نیست  ظهری  خودم  که حرف ایران خودرو رو تایید میکرد که اگر با اب  بشوریم  فیلتر رو  ذرات خیلی ریز که به  این فیلتر چسبیده  با اب گرفتن ازاد میشه  و  اولین مکش ماشین همه این ذرات رو میکشه و کل محفظه رو میگیره      از نظر اقتصادی هم به صرفه نیست شما  تو تهران هم اگر باشی  با   کارکرد  هر 5 هزار تا که  فیلتر رو عوض کنید   هزیننه  هر فیلتر  حدودا  5 ت هست و اصلا نمیصرفه  که  فیلتر همیگی بخری نه رو شتاب  تاثیر داره و نه روی  کمتر شدن   صدا توسط دوستان  تست شده و  گفته مفت نمی ارزه

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: يکشنبه آبان 22, 90 10:30 pm 
آفلاين
گروه مدیریت
گروه مدیریت
نماد کاربر

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر 10, 89 11:16 pm

تشکر کرده اید: 4179 مرتبه

تیپ خودرو: 206 تیپ 3
هیدن نوشته است:
در مورد شمع  هیچ اطلاعاتی ندارم اما فیلتر هوا    پیشنهاد میشه تخری  چون من  هم  قبلا شنیدم هم تو این سایت هم  یادم نیست  ظهری  خودم  که حرف ایران خودرو رو تایید میکرد که اگر با اب  بشوریم  فیلتر رو  ذرات خیلی ریز که به  این فیلتر چسبیده  با اب گرفتن ازاد میشه  و  اولین مکش ماشین همه این ذرات رو میکشه و کل محفظه رو میگیره      از نظر اقتصادی هم به صرفه نیست شما  تو تهران هم اگر باشی  با   کارکرد  هر 5 هزار تا که  فیلتر رو عوض کنید   هزیننه  هر فیلتر  حدودا  5 ت هست و اصلا نمیصرفه  که  فیلتر همیگی بخری نه رو شتاب  تاثیر داره و نه روی  کمتر شدن   صدا توسط دوستان  تست شده و  گفته مفت نمی ارزه

دوست عزیز خواهشا وقتی از چیزی اطلاع دقیق ندارید پست نزنید اولا فیلتر های جایگزین k&n دارای کیت شستشو هستن و نیازی نیست بعد از چند هزار کیلومتر تعویض بشن و ثانیا" شرکت k&n تا 1 میلیون مایل یا 10 سال محصولاتش رو گارانتی کرده .
فیلتر های هوای جایگزین k&N و شمع ایریدیوم مورد تایید آپکو هستن و از نظر علمی تاثیر مثبت در عملکرد و مصرف دارند اما این تاثیر به نسبت هزینه ای که میشه زیاد محسوس نیست .اگر زیاد دغدغه مصرف ندارید پیشنهاد میکنم سراغ پدال گاز 5 سیمه یا سوپر چیپ برید چون تاثیرش تو شتاب و کشش و کاهش تاخیر پدال گاز محسوس تر و بیشتر هست .

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: يکشنبه آبان 22, 90 10:50 pm 
آفلاين
نماد کاربر

تاريخ عضويت: سه شنبه اردیبهشت 12, 90 12:03 am

تشکر کرده اید: 10 مرتبه

نوع خودرو: v1 & 132
قیمت این فیلترا چنده؟ از کجا میشه بخریم؟ k&n

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: يکشنبه آبان 22, 90 10:53 pm 
آفلاين
مدیران سابق
نماد کاربر

تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردین 10, 90 12:23 am

تشکر کرده اید: 9 مرتبه

lipo نوشته است:
قیمت این فیلترا چنده؟ از کجا میشه بخریم؟ k&n

سلام

دانستم که خدا مرا می بیند پس حیا کردم
دانستم که کار مرا دیگری انجام نمی دهد پس تلاش کردم
دانستم که پایان کارم مرگ است پس مهیا شدم

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم ناصر به خاطر این پست تشکر کرده اند
Ames
پستارسال شده در: يکشنبه آبان 22, 90 11:04 pm 
آفلاين
نماد کاربر

تاريخ عضويت: سه شنبه اردیبهشت 12, 90 12:03 am

تشکر کرده اید: 10 مرتبه

نوع خودرو: v1 & 132
واسه کسی که زیاد از ماشین استفاده میکنه ارزش داره ولی واسه کسی که سالی یه فیلتر هم به زور میگیره نمیصرفه

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: يکشنبه آبان 22, 90 11:06 pm 
آفلاين
شتاب 0 تا 100: 10 ثانیه
شتاب 0 تا 100: 10 ثانیه
نماد کاربر

تاريخ عضويت: سه شنبه شهریور 7, 90 3:46 am

تشکر کرده اید: 92 مرتبه

نوع خودرو: پژو

تیپ خودرو: 206 تیپ 5
سلام
به نظر بنده اصلا شمع کنتاک بالا یا مارک دیگه روی ماشینت نصب نکن این شمع ها نه تنها به ماشین شتاب نمیده باعث اسیب به موتور ماشین هم میشه و بهترین شمع همون شمع هایی که اساکو میفروشه برای شمع ماشین خرج اضافی نکن چون روی 206 بازده خوبی نداره

یکی ماند
خاکستر شد AzaR

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم 6 0 2 به خاطر این پست تشکر کرده اند
scanme
پستارسال شده در: دوشنبه آبان 22, 90 12:06 am 
آفلاين
نماد کاربر

تاريخ عضويت: پنج شنبه مهر 28, 90 9:12 pm

تشکر کرده اید: 0 مرتبه

تیپ خودرو: 206 تیپ 6
Ali نوشته است:
هیدن نوشته است:

دوست عزیز خواهشا وقتی از چیزی اطلاع دقیق ندارید پست نزنید اولا فیلتر های جایگزین k&n دارای کیت شستشو هستن و نیازی نیست بعد از چند هزار کیلومتر تعویض بشن و ثانیا" شرکت k&n تا 1 میلیون مایل یا 10 سال محصولاتش رو گارانتی کرده .
فیلتر های هوای جایگزین k&N و شمع ایریدیوم مورد تایید آپکو هستن و از نظر علمی تاثیر مثبت در عملکرد و مصرف دارند اما این تاثیر به نسبت هزینه ای که میشه زیاد محسوس نیست .اگر زیاد دغدغه مصرف ندارید پیشنهاد میکنم سراغ پدال گاز 5 سیمه یا سوپر چیپ برید چون تاثیرش تو شتاب و کشش و کاهش تاخیر پدال گاز محسوس تر و بیشتر هست .

اینا رو به ما نگو
من عزیزم  هرض کردم شمع  اطلاعی ندارم  در مورد فیلتر  ریختن  پول تو... هست این فییلتر  هوا  تایید  اپکو باشه  اپکو خودش دزده! میدونم قابل شستشو هست  شما   چرا  پست قبلی رو نخوندی  عرض کردم که  قابل شستشو هست اما ذرات رو درست نمیشه  شست و با اولین  مکش فکر میکنیم خیلی خوب هست  اما  صدمه زدیم به ماشین  قیمتش هم اصلا مغرون به صرفه نیست

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: دوشنبه آبان 22, 90 1:57 am 
آفلاين

تاريخ عضويت: يکشنبه بهمن 9, 89 12:43 am

تشکر کرده اید: 39 مرتبه

نوع خودرو: 1-ریو 2-تندر 3 207
سلام این پست من توی تی تی بود. بعد از اینکه فهمیدم مدیر بزرگواری اینجا هست که همه جوره  بهش ارادت دارم گفتم اینجا هم قرار بدم با مخالفتی مواجه نمیشه:

imanrio نوشته است:
با سلام به دوستان
برای خرید شمع AUTOLITE IRIDIUM  و فیلتر جایگزین K&N  مزاحم سعید هدادی عزیز شدم. دوست بزرگوار هم با سرعت هر چه تمامتر اقدام به ارسال فرمودند که جای تقدیر داره. :hb:

برای بررسی عملی تفاوتها تصمیم گرفتم با PPS  اقدام به ثبت تست کشش در شرایط مساوی قبل و بعد از نصب کنم. خودرو 206+ و تست در آبادان انجام شد . برای بی تاثیر کردن باقی شرایط و فقط بررسی این دو مورد خیلی با وسواس موارد زیر رو لحاظ کردم:
1-بنزین یک باک بود. توضیح اینکه پس از مدتها که میشنیدم پدال گاز 7.4.5 تاخیر داره بالاخره باهاش مواجه شدم. با اینکه پدال 5 سیمه بود اما بعد از یکبار بنزین از یک جایگاه دیدم در دنده 2 ماشین دیگه اصلا راه نمیره! نیم کلاج هم بی تاثیر بود. خطایی هم در خودرو ثبت نمیشد. فیلتر بنزین رو تعویض کردم . اثر نداشت. به یک پمپ بنزین دیگه مراجعه کردم و بعد از 10 لیتر بنزین سوپر دیدم اوضاع بهتر شد. اساسا این تاخیر پدال مربوط به گشتاور پایین خودرو بود وگرنه پدال گاز بیدرنگ 91 درجه باز میکرد.رادیاتور کولر هم بخاطر گرمای زیاد هوا توانایی کامل در کندانس کردن مبرد نداشت و کمپرسور توان زیادی از موتور برای کمپرس کردن میکشید. این تستها همگی با همون باک مذکور بعد از بهبود شرایط بوده.
2- شرایط آب و هوایی از نظر جهت وزش باد خیلی تاثیر گذار بود. متوجه شدم تا سرعت باد حدود 12 KM/HR  تاثیر زیادی  بر رکورد گیری نداره. شرایط آب و هوایی هر چند ساعت یکبار قبل و بعد از تعویض برای آزمایش از طریق سایت قطره رصد میشد.
http://www.ghatreh.com/weather/city-abadan.html
مثلا امروز :

اما سرعت باد بیشتر از 14 کلا نتایج رو از رسمیت می انداخت بطوریکه مسیر رفت و برگشت کلا متفاوت میشد تا حدود 3 ثانیه و یا باد گذرنده از جهت متقاطع با جاده مشخصا اعتبار آزمایش رو مخدوش میکرد.
3-در همه تستها AIRCONDITION  در حالت AUTO  و تنظیم کننده روی 14 قرار داده میشد تا بی وقفه کولر در سرویس باشد.هوای اینروزهای آبادان جدا رو کم کنی شده
و در سایه

روی جهنم رو ...
4- تستها روی مسیر های یکسان انجام میشد تا شرایط شیب هم بی اثر بشه.
5-آزمایشها در دو دنده 4 و 5 انجام میشد و  در شرایطی بود که ابتدا سرعت با کروز روی 85 KM/HR  ثابت میشد که با توجه به خطای 5 کیلومتری سرعت سنج 206+  سرعت در PPS  دقیقا 80 و برابر با GPS  میشد. در واقع نتایج سرعت از روی PPS  خوانده میشود تا خطای سرعت سنج هم از بین برود .سپس به یکباره پدال گاز تا انتها فشرده میشد تا سرعت از 120 عبور کنه.
6- شرایط وزنی خودم 82 کیلوگرم و وزن محتویات صندوق ثابت بود .تفاوت وزن بخاطر بنزین لحاظ نشده.
در PPS  قسمتی هست که پارامترهای ECU  تا 6 پارامتر به طور همزمان در نمودار برحسب زمان قابل ثبت هست که من این 6 فاکتور رو همیشه SAVE  میکردم.
1-RPM
2-MANIFOLD PRESSURE (تفاوت حدود 10  میلی بار دردنده 5 در این بازه سرعت مشهود بود .با توجه به فشار هوای بالای اینجا برای این تست کشش خیلی تفاوت خاصی نمیشد قائل شد,  و تفاوت فشار رو باید در دورهای بالاتر جستجو کرد)
3-AIR TEMPERATURE(قبل و بعد از تعویض دمای ورودی به موتور 15 درجه از دمای محیط گرمتر بود)
4-UPSTREAM MIXTURE REGULATION STATUS (همون CLOSE/OPEN LOOP  )
5-ENGINE TORQUE(ظاهرا این گشتاور موتور در PPS  یکسری دیتای ثبت شده هست که با دور موتور در هر دنده گشتاور فرضی رو که معلوم نیست متعلق به کجاست رو نشون میده از عمد در این تستها بود تا اگر تفاوتی داره مشخص بشه. من که استفاده ای نکردم. )
6- VEHICLE SPEED (سرعت سنج دقیق PPS )
بعد از ثبت نمودارها میشه قسمتهای مختلف اونرو با زوم زیاد حتی کمتر از یک دهم ثانیه دید. به عنوان مثال به این قسمت از تست کشش از سرعت 80 تا 120 که دقت کنیم:

پارامترها رو در سمت چپ میبینیم در سمت راست تصویر  روبروی هر پارامتر سه عدد میبینیم که عدد بالا مربوط به انتهای حرکت (سبز) عدد وسط مربوط به زمانی هست که با خط قرمز مشخص شده و من سعی کردم حدودا در نقطه OPEN LOOP  قرارش بدم.عدد پایین هم مربوط به ابتدای سرعت 80 هست (آبی).
مقادیر هم برای اکثرا مشخص شده هستند.
آزمایش اول قبل از تعویض شمع و فیلتر دمای هوا ی بیرون 37 درجه سانتیگراد(22/3/90) و آزمایش دوم بعد از تعویض شمع و فیلتر دمای بیرون 41 درجه سانتیگراد انجام شده.(27/3/90)
از نظر حسی صدای موتور کمتر به نظر میرسه و بقولی نرمتر کار میکنه شتاب هم به نسبت بهتر به نظر میاد.
در یک مسیر مشخص با دنده 4

قبل از تعویض دما 55-56 و فشار980-970  زمان 80-120 حدود  11.7

بعد از تعویض دما 56-57 و فشار 970-980 زمان 80-120 حدود 11.4 ثانیه
یک مسیر دیگه دنده 4

قبل از تعویض  دما  56-57 زمان 80-120 حدود 12.2

بعد از تعویض دما 61-62 زمان 80-120 حدود 12 ثانیه
دنده 5
یک مسیر یکسان

قبل از تعویض دما 55-56 زمان 80-120 حدود 16.5 ثانیه

بعد از تعویض دما 60-61 زمان 80-120 حدود 16.5
یک مسیر دیگه دنده 5

قبل از تعویض  دما 53-54 زمان 80-120 حدود 17.5

همون مسیر دما 60-61 حدود 17 ثانیه
یک مسیر دیگه در دنده 5

قبل از تعویض شمعها و فیلتر  زمان 80-120 با دمای حدود 53-54 حدود 18.5 ثانیه .

همون مسیر بعد از تعویض شمعها و فیلتر با دمای 57-58 حدود 18 ثانیه.
این نتایج توسط PPS  ثبت شده که اصلا خطایی با GPS  در ثبت سرعت نداره. در حین این تستها حدود 20 تست دیگه در روزهای متفاوت انجام شد که بخاطر شرایط باد محیط نامناسب بودند. چیزی هم که لازم به ذکره اینه اختصاص دادن وقت برای دمای یکسان محیط خیلی وقتگیر بود . یک روز خاک بود یک روز شرجی و یک روز باد. لذا با توجه به شرایط کاری هم دمایی خیلی بیشتر از این زمان میبرد که خطر تمام شدم بنزین باک و تاثیر گذاری باک دیگر بود. در تمام تستها هم کولر در سرویس بود. هدف از این تاپیک فقط مقایسه تاثیر گذاری شمع و فیلتر بود و نه مقایسه خودرویی.اگر مطلبی رو جا انداختم بعدا اضافه میکنم.

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم imanrio به خاطر این پست تشکر کرده اند
endwaiter, Ali => Eshghe Mashin, mseyfzadeh, nokia titan, masuod, pooryab, pezhman, demonlord, javadyk, puzzlegreen, m.d.
پستارسال شده در: دوشنبه آبان 23, 90 2:00 pm 
آفلاين
گروه مدیریت
گروه مدیریت
نماد کاربر

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر 10, 89 11:16 pm

تشکر کرده اید: 4179 مرتبه

تیپ خودرو: 206 تیپ 3
هیدن نوشته است:
Ali نوشته است:
هیدن نوشته است:

اینا رو به ما نگو
من عزیزم  هرض کردم شمع  اطلاعی ندارم  در مورد فیلتر  ریختن  پول تو... هست این فییلتر  هوا  تایید  اپکو باشه  اپکو خودش دزده! میدونم قابل شستشو هست  شما   چرا  پست قبلی رو نخوندی  عرض کردم که  قابل شستشو هست اما ذرات رو درست نمیشه  شست و با اولین  مکش فکر میکنیم خیلی خوب هست  اما  صدمه زدیم به ماشین  قیمتش هم اصلا مغرون به صرفه نیست

دوست عزیز بجای استفاده از ادبیات کوچه بازاری و بحث های غیر علمی یکم با منطق و مستندات حرف بزنید .k&n شناخته شده ترین سازنده انواع فیلتر هوا برای خودرو و موتورسیکلت هست و تکیه کردن به گفته های متناقض و بی پایه و اساس ایران خودرو در همچین بحثی مناسب نیست . در رابطه با قیمت زیاد و تاثیر کم این فیلتر ها باهاتون موافقم ولی باید بپذیریم که با هزینه کم و بدون پشتوانه علمی نباید انتظار افزایش چشمگیر قدرت داشته باشیم بخصوص در 206
از ایمان عزیز هم بخاطر پست مفید و جامعشون و زحمتی که برای تست علمی فیلتر جایگزین و شمع ایریدیوم کشیدن تشکر میکنم

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم Ali به خاطر این پست تشکر کرده اند
daboo
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 73 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

مباحث مرتبط
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاورمکس.خوب یا بی تاثیر؟

vednito

2

234

سه شنبه آبان 27, 93 5:27 pm

!Mehdi نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. ***** تاثیر واقعی سوپر چیپ روی قدرت و گشتاور ای سی یو 7.4.4

Persi King

2

546

سه شنبه خرداد 14, 92 8:51 pm

Persi King نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: arash_a59 و 1 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list