به انجمن تخصصی پژو 206. خوش امدید برای عضویت اینجا را کلیک کنید

اعلانات سایت

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

امروز سه شنبه تیر 31, 93 5:53 pm
خرید و فروش ماشین

فروش لوازم آپشن و لوکس

ایران آپشن خودرو

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

قوانين انجمن

لطفا قبل از ایجاد مبحث جدید از تکراری نبودن آن اطمینان حاصل کنید .

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.   

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 25 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3  بعدي
نويسنده پيغام
پستارسال شده در: يکشنبه شهریور 20, 90 6:24 pm 
آفلاين
شتاب 0 تا 100: 10 ثانیه
نماد کاربر

تاريخ عضويت: سه شنبه شهریور 7, 90 3:46 am

تشکر کرده اید: 78 مرتبه

نوع خودرو: پژو

تیپ خودرو: 206 تیپ 5
سلام
کوئیک شیفتر چیست؟

در گیربکس های دستی معمولی( Manual Transmission ) عمل تعویض دنده به صورت اچ شکل (H Pattern) انجام می پذیرد هر چه عمل تعویض دنده سریعتر انجام شود افت دور موتور و هدر رفتن نیروی موتور کمتر می گردد که نتیجه آن شتابگیری بهتر در هنگام تعویض دنده مستقیم و ترمز گیری ایمن تر در هنگام تعویض دنده معکوس می باشد.در اتومبیل های خیابانی به دلیل تنوع استفاده کنندگان از لحاظ سن و رفتار رانندگی، کارخانجات اتومبیل سازی یک رنج میانگین برای شیفتر تعویض دنده را در نظر می گیرند. به همین دلیل کمپانی های تیونینگ اقدام به طراحی و ساخت قطعه ای به نام کوئیک شیفتر (شورت شیفتر) برای اتومبیل های خیابانی با گیربکس دستی نموده اند تا خواسته رانندگانی که دوست دارند هر چه سریعتر و دقیقتر دنده ها را عوض کرده و از نیروی موتور اتومبیل خود بهتر استفاده نمایند را برآورده کنند. کیت های کوئیک شیفتر معمولا به صورت بولت آن ( فقط با باز و بست پیچ های مربوطه و بدون هیچگونه دستکاری عمده برای نصب) طراحی می گردند.این کیت ها بنا به نوع سیستم محرکه خودرومتفاوت هستند و بدون دست خوردن به داخل گیربکس قابل نصب می باشند
در اتومبیل های دیفرانسیل جلو معمولا گیربکس در پشت چرخ چپ قرار دارد و لذا نیروی دست راننده می بایست به طریقی از دسته دنده به گیربکس برای تعویض دنده برسد.این کار معمولا توسط یک سری میله به نام ماهک که با اتصالات گلوله کاسه ای (Ball Joint) به هم متصلند و یا به وسیله یک سری سیم نازک فولادی انجام می شود.
شركت گيرفيت اينجينيرينگ انگلستان، در زمينه ساخت كوئيك شيفتر براي انواع خودرو فعاليت دارد. اين شركت قطعات توليدي خود را از آلياژهاي فلزي به كار رفته در صنايع هوايي به دليل استحكام بالا و وزن كم اين مواد مي‌سازد. در حال حاضر اين شركت براي تيم‌هاي رالي شركت پژو و سيتروئن و بعضي از تيونرهاي معروف محصولات اين كمپانيها، قطعات تيونينگ انتقال قدرت مانند كوئيك شيفترو كوئيك كلاچر را توليد مي‌نمايد. كوئيك شيفتر طراحي شده توسط گيرفيت اينجينيرينگ به شما كمك مي‌كند تا عمل تعويض دنده را در زماني كوتاه‌تر، با جابجايي كمتر دسته دنده (تا 50%) و با دقت بيشتر انجام دهيد. سريعتر عوض شدن دنده به شما كمك مي‌كند كه در هنگام رانندگي سريع و يا در جاده‌هاي پر پيچ و خم مقدار كمتري از دور موتور خود را در هنگام تعويض دنده از دست دهيد و همچنين عكس‌العمل‌هايي بسيار سريعتر و دقيق‌تر در هنگام تعويض دنده، چه مستقيم و چه معكوس داشته باشيد. در هنگام رانندگي زمان كمتري دست شما از فرمان جدا مي‌ماند كه خود كنترل بيشتر را در رانندگي‌هاي سريع برايتان به ارمغان مي‌آورد.معمولاً كمپاني‌هاي خودروسازي محصولات اسپرت خود را به صورت استاندارد مجهز به اين كيت مي‌كنند. ولي براي ماشين‌هاي كلاس متوسط اقتصادي و خانوادگي براي هر چه ارزان‌تر تمام شدن قيمت خودرو از به كار بردن تجهيزات اضافي مانند اين قطعه، صرفنظر مي‌شود، و گرنه لزوم تعويض دنده سريع به طوري محسوس بوده كه برخي از اين كمپاني‌ها اقدام به ساخت گيربكس‌هاي تيپ ترونيك نموده‌اند، اگر چه رانندگان حرفه‌اي كماكان گيربكس‌هاي دستي با عكس‌العمل بالا راترجيح مي‌دهند.هم در هنگام شتاب گيري و هم در هنگام ترمز گيري، تعويض سريع و دقيق دنده كيفيت رانندگي شما را بالاتر خواهد برد.
♦ مزاياي نصب:
1) اين كيت طوري طراحي شده است كه بدون دست خوردن به داخل اتومبيل و داخل گيربكس اتومبيل شما قابل نصب باشد.
2) جهت نصب اين كيت، نياز به تخصص بالا وجود ندارد و تقريباً هر مكانيكي مي‌تواند آن را نصب كند.
3) در زمان كمتر از 30 دقيقه قابل نصب مي‌باشد.
4) در صورت نياز، به راحتي مي‌توان خودرو را به حالت استاندارد خود برگرداند.
5)اين قطعه علاوه بر بالا بردن لذت رانندگي، به دليل بالا بردن دقت تعويض دنده، نه تنها به گيربكس آسيب نمي‌رساند بلكه با تعويض صحيح دنده و سريع جا افتادن دنده‌ها از تعويض اشتباه و يا نيمه جا رفتن دنده ها در جاي خود در هنگام رانندگي سريع كه نتيجه آن خرد شدن چرخ دنده‌هاست، جلوگيري مي نمايد و به نوعي به حفظ سلامت گيربكس شما كمك خواهد كرد.
پژو 206
خودروي پژو 206 كه جوانان طرفدار آن كم نيستند با مجهز شدن به اين قطعه توانايي‌هاي بيشتري از خود نشان خواهد داد. اين كيت براي تمام تيپ‌هاي اين خودرو به جز اتوماتيك آن قابل استفاده است. تمام خودروهاي با گيربكس manual تيم رالي پژو به اين قطعه مجهز مي‌باشند. تاثير اين قطعه بر روي تيپ‌هاي قوي‌تر اين خودرو محسوس‌تر خواهد بود. ای قطعه را می توانید از نمایندگی اپکو تهیه کنید.

.:حالا با داشتن اطلاعات در مورد کوئیک شیفت و داشتن این قطعه شروع به نصب ان می کنیم:.
1) سيني زير خودرو را باز كنيد.

2)ماهك رابط بين دسته دنده و گيربكس را از جاي خود بيرون آوريد. در اتومبيل‌ هاي 206 در صورت سالم بودن ماهك مي‌توانيد فقط ماهك را از محل نصب كوئيك شيفتر از روي قرقري اهرم دنده (لفوفر دنده) آزاد كنيد

3)در كوئيك شيفتر امكان تنظيم فاصله جابجايي لازم براي تعويض دنده با تغيير محل قرقري وجود دارد.شما مي‌توانيد بنا به نحوه رانندگي خود آن را تنظيم نماييد. ولي حالت پيشنهادي همان سريعترين حالت تعويض دنده مي‌باشد كه محل تنظيم در شكل نمايش داده شده است.

4) كوئيك شيفتر را مانند شكلهاي زير بر روي محل قرقري استاندارد اتومبيل نصب نماييد. دقت كنيد در اتومبيل هاي 206 جهت نصب قطعه كوچك مطابق شكل اجرا شود.
5)ماهك را در جاي خود جا بزنيد و با تعويض دنده از حركت آزاد آن ( بدون درگيرشدن با اجزاي اطراف آن) اطمينان حاصل كنيد

6) از سفت بودن مهره‌ها اطمينان حاصل فرمائيد.
نكته: پيشنهاد مي‌شود كه با نصب كوئيك شيفتر تمام ماهكهاي سيستم تعويض دنده، ‌تعويض و از ماهك‌هاي نو استفاده گردد.

ممنون

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم 6 0 2 به خاطر این پست تشکر کرده اند
mgh122, sajad2500, zarif_boy, dradevill, BURNOUT, schumacher, H.rafieynegad
پستارسال شده در: سه شنبه آبان 2, 90 1:04 am 
آفلاين
شتاب 0 تا 100: 9 ثانیه
نماد کاربر

تاريخ عضويت: سه شنبه مهر 5, 90 11:03 pm

تشکر کرده اید: 1976 مرتبه

نوع خودرو: peugeot 206xsi

یه توصیه.به نظر من که از زیر خیلی سخته.هم باز کزدن سینی هم بیرون آوردن ماهک هم سفت کردن پیچای خود دستگاه.من خودم کیت هوارو تو موتور باز کزدم و اون قطعه کهحالت سه شاخه داره رو با آچار باکس کلا دراوردم.قشنگ بیرون از موتور کوئیک رو روش بستم و بعد دوباره اون قطعه رو تو جاش پیچ کردم.خیلی بی دردسر تر و راحت تره.رو دو تا 206 هم بستم بدون مشکل و واقعا قطعه خوبیه

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم codname47 به خاطر این پست تشکر کرده اند
mgh122
پستارسال شده در: دوشنبه دی 26, 90 6:16 pm 
آفلاين
شتاب 0 تا 100: 17 ثانیه

تاريخ عضويت: جمعه دی 16, 90 10:50 pm

تشکر کرده اید: 0 مرتبه

نوع خودرو: ندارم
جالب بود من کلی استفاده کردم و تایپیک آپ.

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: پنج شنبه دی 29, 90 3:13 pm 
آفلاين

تاريخ عضويت: پنج شنبه مهر 21, 90 1:02 pm

تشکر کرده اید: 1 مرتبه

نوع خودرو: sd v1
codname47 نوشته است:
یه توصیه.به نظر من که از زیر خیلی سخته.هم باز کزدن سینی هم بیرون آوردن ماهک هم سفت کردن پیچای خود دستگاه.من خودم کیت هوارو تو موتور باز کزدم و اون قطعه کهحالت سه شاخه داره رو با آچار باکس کلا دراوردم.قشنگ بیرون از موتور کوئیک رو روش بستم و بعد دوباره اون قطعه رو تو جاش پیچ کردم.خیلی بی دردسر تر و راحت تره.رو دو تا 206 هم بستم بدون مشکل و واقعا قطعه خوبیه

میشه تصویریشو بذازین؟
راستی کوییکو از آپکو گرفستین؟
کیت هوا کدوم میشه؟
از کجا میشه فهمید ماهکو کی باید عوض کرد؟
تشکرررر

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: پنج شنبه دی 29, 90 6:09 pm 
آفلاين
نماد کاربر

amin d نوشته است:
codname47 نوشته است:

میشه تصویریشو بذازین؟
راستی کوییکو از آپکو گرفستین؟
کیت هوا کدوم میشه؟
از کجا میشه فهمید ماهکو کی باید عوض کرد؟
تشکرررر

سلام
ماهک اصولا قطعه ای هست که خراب نمیشه و فقط چون برای نصب کوئیک شیفتر به ماهک دسترسی پیدا کردید اون هم تعویض بشه بهتر والی صد در صد نمیشه گفت که ماهک سالم هست این مورد یه چیز سلیقه ای به حساب میاد بستگی به خودتون داره

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: يکشنبه بهمن 2, 90 5:18 pm 
آفلاين

اقا این کوییک با هزینه نصبش حدودا چقدر در میاد؟

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: يکشنبه بهمن 2, 90 10:36 pm 
آفلاين
نماد کاربر

amin d نوشته است:

سلام
نصب کوئیک شیفتر هزنه زیادی نداره فقط شما باید این قطعه رو تهیه کنید و بعد انجام به نصب کنید خود اپکو هم این قطعه رو واسه فروش داره میتونید اونجا تهیه کنیدهزینه هم بستگی به خودتون داره که از کجا بخرید اک بخرید یا استوک یا خودتون نصب کنید یا ...............همش بستگی به خودتون داره

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: يکشنبه بهمن 8, 90 1:46 am 
آفلاين
نماد کاربر

تاريخ عضويت: پنج شنبه بهمن 5, 90 2:31 am

تشکر کرده اید: 0 مرتبه

نوع خودرو: تیپ5مدل84
دوستان سلام کسی میتونه لطف کنه و این قطعه رو برای من بفرسته؟ آخه من شهرستانم و اینجا گیر نمیاد ممنون میشم (قیمتش چنده؟)
)206 عزیز هم اکنون منتظر دستهای کمک رسان شما هستم)

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: يکشنبه بهمن 8, 90 1:58 am 
آفلاين

6 0 2 نوشته است:
amin d نوشته است:

سلام
نصب کوئیک شیفتر هزنه زیادی نداره فقط شما باید این قطعه رو تهیه کنید و بعد انجام به نصب کنید خود اپکو هم این قطعه رو واسه فروش داره میتونید اونجا تهیه کنیدهزینه هم بستگی به خودتون داره که از کجا بخرید اک بخرید یا استوک یا خودتون نصب کنید یا ...............همش بستگی به خودتون داره

این استوک که گفتی یعنی چه؟

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: يکشنبه بهمن 8, 90 2:35 am 
آفلاين
نماد کاربر

یزدان نوشته است:
دوستان سلام کسی میتونه لطف کنه و این قطعه رو برای من بفرسته؟ آخه من شهرستانم و اینجا گیر نمیاد ممنون میشم (قیمتش چنده؟)
)206 عزیز هم اکنون منتظر دستهای کمک رسان شما هستم)

سلام
دوست من این رو می تونی از نمایندگی اپکو تو شهر خودتون بگیرید یا از سایت اپکو که واسه فروش داره
من هم خودم بچه اراکم اگه بخوایید می تونم برات گیر بیارم ولی گرون میشه چون باید برات از تهران گیر بیارم بفرستن اراک بد من برا شما بفرستم که خودش کلی هزینه ارسال می خوره بهش خود من هم چیزی از شما نمیگیری خیالت راحت ولی خیلی سخت میشه
ولی اگه نتونستی پیدا کنی من تمام تلاشم رو میکنم
جناب من فروشنده که نیستم من هم مثل شما ولی چشم اگه کاری بود در خدمتم

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم 6 0 2 به خاطر این پست تشکر کرده اند
behrooz11, shahab1944
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 25 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

مباحث مرتبط
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. آموزش نصب استرس بار روی 206

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3 ]

endwaiter

28

4156

دوشنبه تیر 16, 93 7:13 pm

Alireza-Irany نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پيوست(ها) آموزش تعویض شمع 206

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3 ]

6 0 2

29

11121

جمعه تیر 20, 93 4:29 pm

mafoofe نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. آموزش رفع مات شدن چراغهای جلو

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 5, 6, 7 ]

hamid reza

63

13521

يکشنبه آذر 10, 92 12:22 pm

Mahdi Bayat نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پيوست(ها) آموزش باز و بست آینه بغل

208

4

1416

پنج شنبه خرداد 16, 92 3:44 pm

206saeed206 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. آموزش تصویری باز کردن سپر جلو و عقب

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 4, 5, 6 ]

206

52

24239

جمعه تیر 20, 93 6:07 pm

Dariush-Es نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: Yahoo [Bot] و 1 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list