به انجمن تخصصی پژو 206. خوش امدید برای عضویت اینجا را کلیک کنید

اعلانات سایت

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

امروز سه شنبه شهریور 11, 93 6:20 am
خرید و فروش ماشین

فروش لوازم آپشن و لوکس

آچار 24

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

قوانين انجمن

لطفا قبل از ایجاد مبحث جدید از تکراری نبودن آن اطمینان حاصل کنید .

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.   

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 733 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5 ... 74  بعدي
نويسنده پيغام
پستارسال شده در: چهارشنبه بهمن 26, 89 12:18 am 
آفلاين
شتاب 0 تا 100: 17 ثانیه
شتاب 0 تا 100: 17 ثانیه

تاريخ عضويت: پنج شنبه دی 9, 89 11:55 am

تشکر کرده اید: 1 مرتبه
نمیدونم چون 3 ماه خریدم 2000 کیلومتر بیشتر نرفته بودم.حالا یعنی یاتاقاناش خراب شده ؟به نظر شما چقدر خرج داره؟ میشه باشما تلفنی تماس بگیرم؟ :?:

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: چهارشنبه بهمن 26, 89 12:39 am 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
نماد کاربر

تاريخ عضويت: شنبه آذر 5, 89 3:44 am

تشکر کرده اید: 1971 مرتبه

نوع خودرو: Santafe 2.7 206
والا من که نیستم و صدا رو نمیشنوم که تشخیص بدم
پیش مکانیک که رفتین از صدا چی گفت؟

بازم میگم به نظر من بعیده یاطاقان زده باشه!
اگه امری دارید از کلید ((پیغام خصوصی)) استفاده کنین در خدمتم

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: چهارشنبه بهمن 27, 89 9:08 pm 
آفلاين
شتاب 0 تا 100: 20 ثانیه

تاريخ عضويت: چهارشنبه بهمن 27, 89 8:59 pm

تشکر کرده اید: 0 مرتبه
با سلام
منم 206 دارم تیپ 3 مدل 85
چراغ روغن هنگام اینکه درجه حرارت ماشین گرم میشه شروع به چشمک زدن و اخطار دادن میکنه.و گاز میدی خاموش میشه.روغن فیلتر روغن فشنگی روغن درپوش فیلتر روغن حتی اویل پمپ خودش رو هم بردم تراشکار و گذاشت فشار گفت مشکلی نداره ولی یدونه صفرشو گرفتم ولی باز و باز این خطا رو میده وقتی که فشنگی روغن رو هم در میارم دیگه اخطار نمیده اول فکر میکردم از برقشه ولی معلوم شد ار موتوره .پیش چند مکانیک بردم یکی گفت یاتاق زدی یکی گفت من چیزی احساس نمیکنم ولی یک مکانیک که با برس و جو از دیگران رفتم پیشش گفت یاتاق نزدی ولی امکان داره خط افتاده باشه به یاتاق هات.وقتی که گاز میدی و دور موتور به بالای 2000 میره و کم کم دنده باید عوض کنی یه صدای میده خودش گفت مثله اینکه گلوش پاره شده ولی صدای تق تق نمیده . تو روشن شدن ماشین یا دور موتور پایینه هیچ صدایی نمیده .ممنون میشم منو راهنمایی کنید

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: چهارشنبه بهمن 27, 89 9:33 pm 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
نماد کاربر

[quote="majid_mm"]با سلام
چراغ روغن هنگام اینکه درجه حرارت ماشین گرم میشه شروع به چشمک زدن و اخطار دادن میکنه.و گاز میدی خاموش میشه.روغن فیلتر روغن فشنگی روغن درپوش فیلتر روغن حتی اویل پمپ خودش رو هم بردم تراشکار و گذاشت فشار گفت مشکلی نداره ولی یدونه صفرشو گرفتم ولی باز و باز این خطا رو میده وقتی که فشنگی روغن رو هم در میارم دیگه اخطار نمیده اول فکر میکردم از برقشه ولی معلوم شد ار موتوره .پیش چند مکانیک بردم یکی گفت یاتاق زدی یکی گفت من چیزی احساس نمیکنم ولی یک مکانیک که با برس و جو از دیگران رفتم پیشش گفت یاتاق نزدی ولی امکان داره خط افتاده باشه به یاتاق هات.وقتی که گاز میدی و دور موتور به بالای 2000 میره و کم کم دنده باید عوض کنی یه صدای میده خودش گفت مثله اینکه گلوش پاره شده ولی صدای تق تق نمیده . تو روشن شدن ماشین یا دور موتور پایینه هیچ صدایی نمیده .ممنون میشم منو راهنمایی کنید[/quote]

سلام دوست عزیز خوش آمدی
لطفا به این سوالا جواب بدین
این قضیه از کجا شروع شد؟ غیر از روشن شدن چراغ ، علائم دیگه هم داره؟ صدا؟ سیاه شدن زود به زود روغن؟
ببینین چراغ میتونه از فشار زیاد روغن هم باشه یعنی وقتی یاطاقان کور میشه و میلنگ روغن رد نمیده میتونه چراغ روغن رو روشن کنه ولی تو این شرایط دیگه یاطاقان کلا باطل شده و صدای فجیعی میده! که بعیده اینطوری شده باشه

به نظر من تو اینجور موارد دوستان دقت کنن که به مکانیک منصف مراجعه کنین چون عده ای معدودی از مکانیک ها ( با عرض تاسف ) منتظر اینچنین ایراداتی هستند تا بدون اطمینان، ایراد رو بزرگ جلوه بدن و سعی کنن تعمیر سنگینی رو روی دست مشتری بزارن

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم 206 به خاطر این پست تشکر کرده اند
mercedes622
پستارسال شده در: پنج شنبه بهمن 27, 89 12:05 am 
آفلاين

[quote="206"][quote="majid_mm"]با سلام
چراغ روغن هنگام اینکه درجه حرارت ماشین گرم میشه شروع به چشمک زدن و اخطار دادن میکنه.و گاز میدی خاموش میشه.روغن فیلتر روغن فشنگی روغن درپوش فیلتر روغن حتی اویل پمپ خودش رو هم بردم تراشکار و گذاشت فشار گفت مشکلی نداره ولی یدونه صفرشو گرفتم ولی باز و باز این خطا رو میده وقتی که فشنگی روغن رو هم در میارم دیگه اخطار نمیده اول فکر میکردم از برقشه ولی معلوم شد ار موتوره .پیش چند مکانیک بردم یکی گفت یاتاق زدی یکی گفت من چیزی احساس نمیکنم ولی یک مکانیک که با برس و جو از دیگران رفتم پیشش گفت یاتاق نزدی ولی امکان داره خط افتاده باشه به یاتاق هات.وقتی که گاز میدی و دور موتور به بالای 2000 میره و کم کم دنده باید عوض کنی یه صدای میده خودش گفت مثله اینکه گلوش پاره شده ولی صدای تق تق نمیده . تو روشن شدن ماشین یا دور موتور پایینه هیچ صدایی نمیده .ممنون میشم منو راهنمایی کنید[/quote]

سلام دوست عزیز خوش آمدی
لطفا به این سوالا جواب بدین
این قضیه از کجا شروع شد؟ غیر از روشن شدن چراغ ، علائم دیگه هم داره؟ صدا؟ سیاه شدن زود به زود روغن؟
ببینین چراغ میتونه از فشار زیاد روغن هم باشه یعنی وقتی یاطاقان کور میشه و میلنگ روغن رد نمیده میتونه چراغ روغن رو روشن کنه ولی تو این شرایط دیگه یاطاقان کلا باطل شده و صدای فجیعی میده! که بعیده اینطوری شده باشه

به نظر من تو اینجور موارد دوستان دقت کنن که به مکانیک منصف مراجعه کنین چون عده ای معدودی از مکانیک ها ( با عرض تاسف ) منتظر اینچنین ایراداتی هستند تا بدون اطمینان، ایراد رو بزرگ جلوه بدن و سعی کنن تعمیر سنگینی رو روی دست مشتری بزارن[/quote]

واقعیتش یه روز وقتی میخواستم پارک کنم ماشینو چند تا صدای بوق منو مشغول کرد وقتی دیدم چراغ روغن همراه با استوپ و بوق میده .بعدا به نمایندگی ایرانخودرو مراجعه کردم گفت روغنتو عوض کن .همه کار کردم  ولی چراغ قطع نشد که نشد روغن 4 بار عوض کردم اخرین بار هم 7 روز پیش توتال 7000 ریختم و فیلتر روغن اورجینال انداختم تو نمایندگی ایرانخودرو .روغن فکر کنم زود سیاه میشه . قبلا فیلر واسه موتور گذاشتم گازو تا 3 و بالاتر میدادی هیچ صدای خاصی نداشت ولی چراغ روغن میزد وقتی که دور موتور به کمتر از 1000 میومد ولی صدای خاصی نمیشنیدم الان اینجوری نیست گاز میدی تا دور موتور به 3000 نرسیده صدای خاصی میده مثله اینکه موتور خیلی زور میکشه .یکی گفت فیلرت خیلی شله از اونه . و شتاب ماشین کم میشه ولی بخاری و روشن میکنم شتابش درست میشه .این نکته رو هم اضافه کنم که ماشین وقتی سرده و ئماش به حول و حوشه 90 نرسه اصلا چراغ روشن نمیشه ولی به اون درجه خاص رسید موقع توقف یا گاز که کمتر از 1000 باشه شروع میکنه به چشمک زدن ولی موقع حرکت و گاز دادن به هیچ وجه روشن نمیشه .واقعا کلافه کرده این قضیه .ممنون میشم منو راهنمایی کنید. فقط درپوش روغن و یک بار عوض کردم بقیه رو 2 تا 4 بار ولی جواب نداد که نداد.

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: پنج شنبه بهمن 27, 89 12:45 am 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
نماد کاربر

قضیه پیچیده است
اگه گاز میدادین و بعد چراغ خاموش میشد احتمالا از فیلتر روغن بود ولی الان قضیه برعکسه و  میفرمائید همه اینها تعویض شده
اگه فشنگی روغن هم سالم باشه، وضعیت اویل پمپ هم مطمئن باشین که سالمه و فیلتر و محفظه اش هم مشکلی نداشته باشن، به احتمال خیلی زیاد مشکل از موتوره
این مشکل میتونه از گیر کردن کانال روغن یا رسوب کردن روغن(به واسطه ورود اب از واشر سر سیلندر) باشه
روش سنتی اینه که با ماده رقیق تر ولی چرب مثل گازوئیل موتور رو روشن میکنن و اجازه میدن تا تو موتور کار کنه
روش نوین هم اندازگیری فشار روغنه که دستگاهش رو فکر نکنم نمایندگی مرکزی هم داشته باشه!
میمونه باز کردن موتور
ولی باز هم به مکانیک مجرب نشون بدین شاید نکته پنهانی باشه که ما ندونیم

بالا
 مشخصات  
mercedes622
پستارسال شده در: پنج شنبه بهمن 28, 89 11:24 am 
آفلاين

[quote="206"]قضیه پیچیده است
اگه گاز میدادین و بعد چراغ خاموش میشد احتمالا از فیلتر روغن بود ولی الان قضیه برعکسه و  میفرمائید همه اینها تعویض شده
اگه فشنگی روغن هم سالم باشه، وضعیت اویل پمپ هم مطمئن باشین که سالمه و فیلتر و محفظه اش هم مشکلی نداشته باشن، به احتمال خیلی زیاد مشکل از موتوره
این مشکل میتونه از گیر کردن کانال روغن یا رسوب کردن روغن(به واسطه ورود اب از واشر سر سیلندر) باشه
روش سنتی اینه که با ماده رقیق تر ولی چرب مثل گازوئیل موتور رو روشن میکنن و اجازه میدن تا تو موتور کار کنه
روش نوین هم اندازگیری فشار روغنه که دستگاهش رو فکر نکنم نمایندگی مرکزی هم داشته باشه!
میمونه باز کردن موتور
ولی باز هم به مکانیک مجرب نشون بدین شاید نکته پنهانی باشه که ما ندونیم[/quote]

امروز بردم یه مکانیکی تا بازدید کنه موتورو . چند تا گاز داد و گفت بغل یاتاق زدی .یاتاق های متحرکت نیست از یاتاق ثابته این صدا .و چراغ روغن هم مربوط میشه به اون که یاتاق خط برداشته روغنو رد میکنه .گفت که وقتی ماشین سرده روغن سفتره و میاد جای اون خط افتادگی رو میگیره و چیزی معلوم نیست ولی ماشین که گرم میشه روغن موتور رقیق تر میشه و رد میکنه  باعث میشه چراغ روغن روشن بشه  و گاز که میدی پمپاژ روغن سرعتش و قدرتش بیشتر میشه و چراغ خاموش میشه .گفت اگه یاتاق کامل زده بودی شاتون اینا میزد بیرون اولا ماشین حرکت نمیکرد اگه هم میکرد با زور مثله اینکه کسی چکش ورداشته به موتور ضربه  میزنه . و سیاه شدن روغن هم مربوط میشه به رینگت.درون موتور تمیز نیست به هون خاطره و مشکله خاصی نداره. گفت که  حاد نیست باید موتور باز شه احتمالا با یه دست یاتاق مشکلت حل بشه .200 تومن براورد کرد هزینشو .ممنون میشم راهنماییم کنید.

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: پنج شنبه بهمن 28, 89 1:56 pm 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
نماد کاربر

سلام مجید جان
همونطور که گفتم آخرین راه باز کردن موتوره و مکانیک ها هم تجربه خیلی بیشتری از ما دارن و با این ایرادات بزرگ شدن!
هزینه ای که بر اورد کرده نسبتا خوبه چون اجرت باز و بست موتور دور و بر 100 میچرخه ، یه دست یاتاقان میخواین حدود 30 تومن
یه دست رینگ هم 20-25 تومن
حالا شاید دست نگیره و دونه ای بهش بدن ولی احتمال داره پول دست رو از شما بگیره و شاید رینگ پیستون ها همه ضعیف شده باشن یا چند تا یاطاقان دیگه هم ضعیف شده باشه
به هر صورت اگه از قبل همه چیز طی بشه و مشخص بهتره و بعدا دردسر کمتری خواهید داشت
موقع باز کردن هم خودتون برین بالاسر ماشین یا اگه زیاد اشنایی ندارین کسی رو همراه داشته باشین که آشنا باشه با قطعات موتور ، بد نیست

بالا
 مشخصات  
mercedes622
پستارسال شده در: پنج شنبه بهمن 28, 89 2:45 pm 
آفلاين

[quote="206"]سلام مجید جان
همونطور که گفتم آخرین راه باز کردن موتوره و مکانیک ها هم تجربه خیلی بیشتری از ما دارن و با این ایرادات بزرگ شدن!
هزینه ای که بر اورد کرده نسبتا خوبه چون اجرت باز و بست موتور دور و بر 100 میچرخه ، یه دست یاتاقان میخواین حدود 30 تومن
یه دست رینگ هم 20-25 تومن
حالا شاید دست نگیره و دونه ای بهش بدن ولی احتمال داره پول دست رو از شما بگیره و شاید رینگ پیستون ها همه ضعیف شده باشن یا چند تا یاطاقان دیگه هم ضعیف شده باشه
به هر صورت اگه از قبل همه چیز طی بشه و مشخص بهتره و بعدا دردسر کمتری خواهید داشت
موقع باز کردن هم خودتون برین بالاسر ماشین یا اگه زیاد اشنایی ندارین کسی رو همراه داشته باشین که آشنا باشه با قطعات موتور ، بد نیست[/quote]

اقا ممنون از محبتت وراهنمایی هات .واقعا رو اعصاب بود این مشکل .حالا ببینیم چی میشه.التماس دعا

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: پنج شنبه بهمن 28, 89 3:06 pm 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
نماد کاربر

امیدوارم با حداقل هزینه مشکل حل بشه
لطفا نتیجه رو اینجا هم قرار بدین

بالا
 مشخصات  
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 733 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5 ... 74  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

مباحث مرتبط
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. روشن شدن چراغ چک

ehsan_m

1

576

شنبه فروردین 2, 93 8:06 pm

حسین اسما عیل زاده نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. فعال شدن یک دفعه دور تند فن و روشن شدن چراغ چک

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3, 4, 5 ]

mhnpc

40

902

چهارشنبه اردیبهشت 17, 93 9:30 pm

hgilasi نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. روشن ماندن چراغ نور بالا

Meysam63310

5

833

جمعه اسفند 4, 91 2:03 pm

Ali makulu نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. روشن شدن چراغ ایر بگ (AirBag) راننده بعد از نصب باند طاقچه !

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3 ]

jupiterfist

29

829

جمعه شهریور 1, 92 1:50 pm

206 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پيوست(ها) روشن شدن چراغ باطری و مشکلات مربوط به دینام

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 10, 11, 12 ]

Babak

117

13538

سه شنبه شهریور 4, 93 6:33 pm

hh866 نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list