به انجمن تخصصی پژو 206. خوش امدید برای عضویت اینجا را کلیک کنید

اعلانات سایت

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

امروز شنبه آبان 2, 93 3:34 am
خرید و فروش ماشین

فروش لوازم آپشن و لوکس

مکس اسپید

ایران اپشن

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

قوانين انجمن

لطفا قبل از ایجاد مبحث جدید از تکراری نبودن آن اطمینان حاصل کنید .

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1526 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 153  بعدي
نويسنده پيغام
پستارسال شده در: شنبه مهر 16, 90 5:36 pm 
آفلاين
شتاب 0 تا 100: 10 ثانیه
شتاب 0 تا 100: 10 ثانیه
نماد کاربر

تاريخ عضويت: سه شنبه شهریور 7, 90 3:46 am

تشکر کرده اید: 86 مرتبه

نوع خودرو: پژو

تیپ خودرو: 206 تیپ 5
lox نوشته است:
همونطور که گفتم دوستان این مشکل رو داشتن
به این صورت که ماشین اگه سرد باشه و بخوای یهو باهاش سرعت بری و دنده عوض کنی.تقه و لگد میزنه
ولی شما میگی وقتی بعد از طی مسافت زیادی این مشکل رخ میده.
ماشینتون هم از این جدادا نیست که مشکل کیفیت پایین ساخت گیربکس رو داشته باشین.
شیر برقی هم که دوستمون گفتن رو چک کنید
روغن گیربکس esso هم استفاده کنید (با توجه به دفترچه راهنما ببینید برا تیپ 6 چه چیزی پیشنهاد کرده)

کاملا درسته اشکال از روغن واسکازین که باید عوض کنی اگر essoگیرت نیامد یک نوع توتال هست داخل بسته بندی مشکی پلاستیکی که اون هم خوبه

یکی ماند
خاکستر شد AzaR

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: جمعه آذر 18, 90 8:02 pm 
آفلاين
شتاب 0 تا 100: 20 ثانیه

تاريخ عضويت: جمعه آذر 18, 90 7:02 pm

تشکر کرده اید: 0 مرتبه

نوع خودرو: 206 V9
با سلام
ماشین من مدل V9 اسفند 88 هستش و 42000 تا راه رفته. 10روز قبل در دمای هوای -3 بعد از ربع ساعت از شروع رانندگی در سرازیری اتوبان با سرعت 60 کروز ارور داد و روی نمایشگر پیغام automatic gear fault ظاهر شد. ماشین را خاموش روشن کردم و دوباره بعد از 5 دقیقه همان وضعیت تکرار شد. باز هم خاموش روشن کردم و مشکل حل شد و دیگه هم ازش خبری نبود تا امروز که دوباره توی سربالایی اتوبان با سرعت 60 ضربه گیربکس و خطا و ارور کروز همزمان با هم بوجود اومد که وقتی خاموش روشن کردم مشکل حل شد. اصل داستان از کجا آب میخوره چون با جستجو در اینترنت نتیجه ای نگرفتم و تو سایتهای خارجی هم علتهای مختلفی اومده بود.
لطفاً راهنماییم کنید. متشکرم

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: شنبه آذر 18, 90 12:12 am 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
نماد کاربر

تاريخ عضويت: شنبه آذر 5, 89 3:44 am

تشکر کرده اید: 1996 مرتبه

نوع خودرو: Santafe 2.7 206
hossein-2402 نوشته است:
سلام خدمت مديران و دوستان عزيز
بچه ها من كارشناس فني يكي از نمايندگي هاي مجاز ايران خودرو هستم
برام يه 206 دنده اتومات اوردن كه چراغ sport(ورزشي) و snow(ّبرفي) روشن شده و
موقعي كه چراغ روشن شده دنده ماشين در همون حالت يعني دنده 3 مونده و تعويض نميشه
دستگاه كه ميزنمش و Ecu ميگه كه ايراد از فشار روغن هستش!
حالا ممكنه مشكل از پمپ و يا چيز ديگه اي باشه كه پالس ارسالي رو به Ecu ارسال ميكنه و اين اخطار رو ميده
من از دوستان خواهش ميكنم كه اگه تا به حال به اين مشكل و يا اطلاعاتي در اين مورد دارن راهنماييم كنن
ممنون

سلام
من پست شما رو ندیده بودم و احتمالا تا الان مشکل اون ماشین رفع شده
به هر حال... اول باید سطح روغن بررسی بشه(به واسطه پیچ تخلیه)
در درجه دوم احتمالا قفل شدن شیر برقی هم وجود داره
برای تست باید دنده روی D قرار داد و گاز و ترمز رو فشار داد
همزمان با نگه داشتن ترمز، باید گاز داد. در صورتی که دور موتور از 2500 تجاوز کرد مشکل در مدار روغن وجود داره

ضمن اینکه ماشین رو دنده 3 قفل نکرده در واقع وقتی ایراد اساسی در گیربکس پیش بیاد ، گیربکس به صورت خودکار روی دنده 3 میره و میمونه(emergency mode )

tabix نوشته است:
با سلام
ماشین من مدل V9 اسفند 88 هستش و 42000 تا راه رفته. 10روز قبل در دمای هوای -3 بعد از ربع ساعت از شروع رانندگی در سرازیری اتوبان با سرعت 60 کروز ارور داد و روی نمایشگر پیغام automatic gear fault ظاهر شد. ماشین را خاموش روشن کردم و دوباره بعد از 5 دقیقه همان وضعیت تکرار شد. باز هم خاموش روشن کردم و مشکل حل شد و دیگه هم ازش خبری نبود تا امروز که دوباره توی سربالایی اتوبان با سرعت 60 ضربه گیربکس و خطا و ارور کروز همزمان با هم بوجود اومد که وقتی خاموش روشن کردم مشکل حل شد. اصل داستان از کجا آب میخوره چون با جستجو در اینترنت نتیجه ای نگرفتم و تو سایتهای خارجی هم علتهای مختلفی اومده بود.

اگر دقیقا بعد از ضربه چراغ snow و sport روشن مشکل شما هم به احتمال زیاد مربوط به شیر برقی هست که مدار oil cooler رو باز نمیکنه(البته میتونه از موارد دیگه هم باشه بنده در جریان نیستم)
در لحظه توقف کامل هم ایا ضربه ای احساس میشه؟

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم 206 به خاطر این پست تشکر کرده اند
hnhtbn, Hadimovaghary
پستارسال شده در: دوشنبه آذر 21, 90 7:42 pm 
آفلاين

تاريخ عضويت: دوشنبه آذر 21, 90 7:35 pm

نوع خودرو: 206
با سلام، من یه 206 مدل 83 تبپ 6 دارم که بعد از مدتها فهمیدم ماشینم تقرایبا 10000 کبلومتری بدونه روغن هیدرولیک تو گیربوکسش راه رفته! حالا هم وقتی میخوام پر گاز حرکت کنم یه صدایی مثله صدایه شدیده اگزوز از گیربکس میاد، ولی ماشین خیلی آروم شتاب میگیره، گازه هرز میده، میشه راه نماییم کنید که عیب از کجاست و هزینه تعمیرش چقدر میشه و کجا باید ببرم تعمیرش کنم؟ همه آدرس میدون سپاه رو میدن

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: دوشنبه آذر 21, 90 10:34 pm 
آفلاين
شتاب 0 تا 100: 17 ثانیه
شتاب 0 تا 100: 17 ثانیه

تاريخ عضويت: دوشنبه آذر 6, 90 12:00 am

تشکر کرده اید: 306 مرتبه

نوع خودرو: ty6 206

تیپ خودرو: 206 تیپ 6
سلام ..
اقا منم همین مشکل و داشنم نترس چیزی نیست دنده فرایویل شل شده 50 تومان خرجشه گیربکسم در نمیارن از پشت چرخ راننده یه قسمتی از گیربکس و در میارن ... فقط فقط فقط باید بری خ شریعتی خ پلیس خ اجاره دار تقریبا انتها سمت راست که انتهای اجاره دار میخوره به میدان سپاه ..مرکز تعمیرات تخصصی گیربکس اتومات از شهرستان میان اینجا کارشون حرف نداره ...خواستی بری ساعت 7 صبح با کارت ماشین باید بری تو نوبت که تا شب تحویل بگیری .....موفق باشی

امضا Ecu 744 ,برنامه 307 دريچه گاز فلزي ، پدال 5سیم کروز(فرمان دستگیره داشبوردو دربازکن وپدال وبرف پاککنRC)رینگ16 OZ.پاور ویندوز.سپر GTIاسترس بار.کنسول armrestسنس پارک.کیت چراغ شور.فیلترK&N.اینه تاشوبرقی.pg206دکراتیو و اینه ها فیبر کربن وبزودی esp , super sprint ،گلگير و سپر RC

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: شنبه آذر 26, 90 12:53 pm 
آفلاين

تاريخ عضويت: جمعه آذر 18, 90 7:02 pm

نوع خودرو: 206 V9
206 نوشته است:

tabix نوشته است:
با سلام

اگر دقیقا بعد از ضربه چراغ snow و sport روشن مشکل شما هم به احتمال زیاد مربوط به شیر برقی هست که مدار oil cooler رو باز نمیکنه(البته میتونه از موارد دیگه هم باشه بنده در جریان نیستم)

سلام
دومين باري كه مشكل بالا بوجود اومد يك لحظه چراغ snow و sport روشن و خاموش شد اما بارهاي ديگه فقط ارور automatic gear fault رو داد و كروز ارور داد و خاموش شد.
درلحظه توقف كامل ضربه اي احساس نميشه.

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: يکشنبه آذر 26, 90 12:43 am 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
نماد کاربر

تاريخ عضويت: شنبه آذر 5, 89 3:44 am

تشکر کرده اید: 1996 مرتبه

نوع خودرو: Santafe 2.7 206
tabix نوشته است:
206 نوشته است:

tabix نوشته است:
با سلام

سلام
دومين باري كه مشكل بالا بوجود اومد يك لحظه چراغ snow و sport روشن و خاموش شد اما بارهاي ديگه فقط ارور automatic gear fault رو داد و كروز ارور داد و خاموش شد.
درلحظه توقف كامل ضربه اي احساس نميشه.

به نمایندگی های پایلوت گیربکس اتوماتیک و یا نمایندگی مرکزی گیربکس مراجعه کنین تا خطا های ثبت شده رو بخونن دقیقا چیا هست

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: يکشنبه آذر 26, 90 1:17 am 
آفلاين
شتاب 0 تا 100: 13 ثانیه
نماد کاربر

تاريخ عضويت: يکشنبه شهریور 20, 90 5:31 pm

تشکر کرده اید: 57 مرتبه

نوع خودرو: PEUGEOT

تیپ خودرو: 207i اتوماتیک
با سلام به همه دوستان
گیربکس AL4 که ساخت کمپانی پورشه است و روی ماشین دوست داشتی و بهترین تیپ 206 نصب شده از نوع گیربکسهای پیچیده در زمان خودش و همینطور حال حاضر در خودروهای تولید داخل است و با احترام به همه دوستان و نظرات علمیشون فکر میکنم تخصص خاص و البته ادوات تشخیص خودش را طلب میکنه
من هم با نظر ادمین عزیز موافقم که باید به متخصص تعمیر گیربکس اتوماتیک 206 مراجعه کنی
در حال حاضر فقط یک نمایندگی در ایران وجود دارد که گواهی و لایسنس این نوع تعمیات رو از خود پژو فرانسه دریافت کرده
من هم تو ماشین خودم ناگهان با مشکل ارور دنده اتوماتیک مواجه شدم و دنده بروی 3 قفل میشد ه این کاملا طبیعی است چون در مواقعی که مشکلی برای گیربکس پیش میاد این وضعیت تعریف شده
با مراجعه به این نمایندگی مطمعن باش مشکلت حل خواهد شد و دوباره لذت استفاده از دنده اتوماتیک رو ماشین خودت رو بازخواهی یافت

نمایندگی در تهران میدان سپاه خیابان اجاره دار هست و کارکنانش از هموطنهای ارمنی هستند که توی انجام درست کارها شهره هستند

امیدورام مشکلت حل بشه و موفق باشی

شامل:
شمع ایریدیوم پلاتینیوم (سوزنی) بوش اصل آلمان، قاب و چراغ نقشه خوانی با قیمت مناسب، لامپ نایت برکر اسرام اصل آلمان، پدال پنج سیم با لیمیتر، ال سی دی تایپ بی 207i با قیمت مناسب، سردنده 307، کروز کنترل درجه یک، جالیوانی و غیره.......

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: جمعه دی 2, 90 9:43 pm 
آفلاين

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر 9, 90 8:18 pm

نوع خودرو: 206
سلام. من 206 اتوماتیک مدل87 دارم که یکبار به علت نامعلومی مجبور به تعویض ecu و سوکت قهوه ای و خاکستری ان با نمونه استوک شدم که متآسفانه سوکت خاکستری(سوکت نزدیک به شیشه جلو خیلی خوب کار نمیکند.اخیرآ و بخصوص در مسیر خارج شهری ناگهان گیربکس تقه کرده و چراغ snow و sport باهم روشن شده و دیگر کنترلی روی دنده نیست و حتی دنده دستی نیز کار نمی کند ولی با خامش و روشن کردن مشگل رفع میشود اما اخیرآ تعداد این موارد افزایش یافته است.بگفته یکی از دوستان پس از قفل کردن تمام درها با ریموت به مدت 5 دقیقه سر باطری را برداشتم که با اینکار ظاهرآ ecu ریستارت شده و مشگل تا مدتی رفع شد ولی اکنون همان مشگل ایجاد شده است.کیلومتر ماشین 65000 است.لطفآراهنمایی کنید که عیب گیربکس است یا ecu یا سوکت ان.                                                  ممنونم

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم maab53 به خاطر این پست تشکر کرده اند
aran
پستارسال شده در: جمعه دی 2, 90 10:31 pm 
آفلاين
نماد کاربر

تاريخ عضويت: سه شنبه آذر 8, 90 10:36 pm

تشکر کرده اید: 194 مرتبه

نوع خودرو: 206 یادت بخیر

تیپ خودرو: 206 تیپ 6
سلام دوست عزيز

اگه الانم گيربكس ماشين موقع تعويض همه ي دنده ها تق تق ميكنه و لگد شديد ميزنه واسه همه ي دنده ها احتمالا گيربكس مشكل داره ولي اگه موقع تعويض دنده تق تق نميشنوي و ميره رو حالت snow مال همون ecu ماشين هست فكر كنم بازم اساتيد ميتونن نظر بدن

دخترای عزیز که میگین همه پسرا مثل هم هستن کسی مجبورتون نکرده بود همه رو امتحان کنید

فروش پخش کنوود .ساب .باکس . کابل و فیوز امپ

بالا
 مشخصات  
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1526 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 153  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

مباحث مرتبط
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. تعویض گیربکس دستی با نوع اتوماتیک

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

masoud634

17

9135

دوشنبه شهریور 25, 92 1:40 pm

Ali نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پيوست(ها) گیر کردن لیوردنده گیربکس اتوماتیک

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3 ]

narjes

24

2624

پنج شنبه آذر 21, 92 9:23 pm

h_norouzi2000 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. آموزش رانندگی بهتر با 206 اتوماتیک و گیربکس AL4

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3, 4 ]

رخش

30

7032

سه شنبه مهر 22, 93 9:06 pm

najma نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پيوست(ها) بحث در رابطه با کیفیت گیربکس 206 های سری جدید(دستی - اتوماتیک )

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 4, 5, 6 ]

crestfalleh

59

6608

شنبه فروردین 17, 92 9:23 pm

alireza84tu5 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. مشکلات گیربکس جدید BE1

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3, 4, 5 ]

karbar20

40

3874

سه شنبه مرداد 14, 93 3:45 pm

جعفر طاهری نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list