به انجمن تخصصی پژو 206. خوش امدید برای عضویت اینجا را کلیک کنید

اعلانات سایت

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

امروز شنبه مرداد 31, 93 2:06 am
خرید و فروش ماشین

فروش لوازم آپشن و لوکس

آچار 24

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 30 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3
نويسنده پيغام
 موضوع پست:
پستارسال شده در: يکشنبه اردیبهشت 24, 91 4:18 pm 
آفلاين
شتاب 0 تا 100: 9 ثانیه
نماد کاربر

تاريخ عضويت: سه شنبه آذر 28, 90 1:14 am

تشکر کرده اید: 933 مرتبه

نوع خودرو: 206 تیپ 5 83 فروختمش

تیپ خودرو: 206 تیپ 5
ببین دوست عزیزم، همیشه وقتی میخوای یه جنسی رو بخری، مارک یه شرکتی رو بگیر که توی اون راه پدرش دراومده باشه. اینجوری خود به خود بسیاری از مشکلاتت حل میشه. مشکلاتی که خواه ناخواه بعدا باید باهاشون درگیر بشی و خودت ازشون خبر نداری. مثلا وقتی گوشی نوکیا میخری، تلویزیون سونی میخری، دریل بوش میخری، پرینتر اپسون میخری، ماشین بنز میخری و خیلی چیزای دیگه، خودبه خود بسیاری از مسائل رو حل شده می بینی. این درسته که نوکیا 1100 با نوکیا 808 که 41 مگاپیکسل دوربین داره (هنوز تو ایران نیومده) اصلا قابل مقایسه نیست، اما همون 1100 هم از نظر استحکام و کارایی در حد خودش عالیه. نوکیا از روزی که موبایل اختراع شده داره گوشی میزنه. هرگز تجربه رو فراموش نکنید. 206 تیپ 2 خیلی از تیپ 5 کم داره و من پیشنهاد می کنم تیپ 5 بخرید و گوش به حرف مردم شایعه پرست ندید که خرجش زیاده (چون من خودم دارم و عملا تفاوت چندانی با تیپ 2 نداره)، ولی باز هم با توجه به قدرت و شتاب کمتر، اگه من باشم و تیپ 5 رو نخوام، از بین تیپ 2 و ریو باز هم تیپ 2 رو انتخاب می کنم. اگه یه فرانسوی کم کارکرد و تمیز پیدا کنید و بخرید، بهتون قول میدم از ریو بهتر راه بره.
موفق باشید

هرکسی آن درود عاقبت کار که کشت
گفتار نیک   پندار نیک   کردار نیک
کاش در زمان کورش به دنیا می اومدم

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم endwaiter به خاطر این پست تشکر کرده اند
mgh122
 موضوع پست: Re: 206 یا ریو
پستارسال شده در: يکشنبه اردیبهشت 24, 91 5:28 pm 
آفلاين
شتاب 0 تا 100: 13 ثانیه
نماد کاربر

تاريخ عضويت: يکشنبه اردیبهشت 16, 91 4:02 am

تشکر کرده اید: 111 مرتبه

نوع خودرو: 206 type 3 و t2 88
سلام دوستان واقعا این مساله برای من هنوز سواله که کدوم بهتره برادرم ریو داره و من type 3 همیشه یه کل کلی داریم تو این قضیه بعضی اوغات من برندم بعضی اوغات اون دوستان اصلا موتور ریو با type2 va 3 نباید مقایسه کرد باید با type 5 مقایسه کرد عید با هم از جاده چالوس میخواستیم بریم شمال یه جا خواستم باهاش کورس بندازم تو سربالایی هر کاری کردم نتونستم بگیرمش هر چی معکوس از 4 به 3 میدادم اصلا نمیتونستم بگیرمش خوب هر چی باشه اون 1500 با 16 سوباب ولی من؟          ولی هر چی موتورش خوب باشه اصلا امکانات 206 نداره یعنی حتی فرمونش مثل pride بالا بایین نمیره  مه شکن نداره نصبش با سیم کشی 100 تومن میشه  دزد گیره فابریک نداره  داخلش تو شب قشنگه ولی تو روز نه  کلا من به ریو میگم فقط موتور داره ولی امکانات و خوش دستی 206 من با ریو عوض نمیکنم  این با اصالت فرانسوی اون کره ای ساده

خیلی خسته ام

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم حسام واهی به خاطر این پست تشکر کرده اند
کیوان, mgh122, bahman1346, مرآت, UMBRELLA
پستارسال شده در: يکشنبه اردیبهشت 24, 91 9:47 pm 
آفلاين
نماد کاربر

تاريخ عضويت: چهارشنبه اردیبهشت 19, 91 12:54 am

تشکر کرده اید: 0 مرتبه

نوع خودرو: v1 & 132 SL
حسام واهی نوشته است:
سلام دوستان واقعا این مساله برای من هنوز سواله که کدوم بهتره برادرم ریو داره و من type 3 همیشه یه کل کلی داریم تو این قضیه بعضی اوغات من برندم بعضی اوغات اون دوستان اصلا موتور ریو با type2 va 3 نباید مقایسه کرد باید با type 5 مقایسه کرد عید با هم از جاده چالوس میخواستیم بریم شمال یه جا خواستم باهاش کورس بندازم تو سربالایی هر کاری کردم نتونستم بگیرمش هر چی معکوس از 4 به 3 میدادم اصلا نمیتونستم بگیرمش خوب هر چی باشه اون 1500 با 16 سوباب ولی من؟          ولی هر چی موتورش خوب باشه اصلا امکانات 206 نداره یعنی حتی فرمونش مثل pride بالا بایین نمیره  مه شکن نداره نصبش با سیم کشی 100 تومن میشه  دزد گیره فابریک نداره  داخلش تو شب قشنگه ولی تو روز نه  کلا من به ریو میگم فقط موتور داره ولی امکانات و خوش دستی 206 من با ریو عوض نمیکنم  این با اصالت فرانسوی اون کره ای ساده

100% تایید میشه ریو باید با تیپ 5 مقایسه بشه از نظر موتوری ولی از نظر امکانات با پراید

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم yare_ghadimi به خاطر این پست تشکر کرده اند
mgh122, bahman1346
 موضوع پست:
پستارسال شده در: يکشنبه اردیبهشت 24, 91 10:34 pm 
آفلاين
شتاب 0 تا 100: 10 ثانیه
نماد کاربر

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند 3, 90 1:48 am

تشکر کرده اید: 228 مرتبه

نوع خودرو: 207i A

تیپ خودرو: 207i اتوماتیک
باید خودشون بشینن تو جفتش و امکاناتشون رو بشنوند و تصمیم بگیرند

امکاناتی که 206 ومیده رو ریو نمیده مثل نمایش سطح روغن و ال سی دی وسط داشبرد و قابلیت نصب ابشن های فراوان و طراحی بهتر و خوش دستی و...

ریو یه ماشین توقف تولیده(یعنی منقرض)تو خرید و فروش و قطعاتش ممکنه بعد ها به مشکل بخورن ممکن هم هست نخورن مثل سی یلو

اکسل عقبش بایینه جابای عقبش تنگه(که البته هردو تنگه عقبشون)

بیشنهاد میکنم صندوقدار بخرن(چون عقبش فنر داره وتعلیقش متفاوته و کوبشش از هاچ بک کمتره ولی قیافه نداره(که البته سلیقه ای هست چون خود من به ریو میگم وزغ ولی ممکن هم هست یه نفر عاشقش باشه که نه من ناحق میگم نه اون چون سلیقه ها متفاوته))

و در اخر یک نکته مهم:ایمنی 206 بالاتره هم موتورش نمیاد تو اتاق تو تصادفات هم دوتا ایربگ داره که قابلیت نصب بیشترش هم داره ولی ریو....

انتخابشون بین شتاب و سرعت یا ایمنی  هست

ای شاخه نبات شعر حافظ!/ سربی و بژ و سفید و قرمز!
در قلب تمام خلق نافذ! / در آخر کار در پرانتز!
با تو؛ نه به فکر جان خویشم(محبوب دلم دویست و شیشم)

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: دوشنبه اردیبهشت 25, 91 10:21 am 
آفلاين
شتاب 0 تا 100: 17 ثانیه
شتاب 0 تا 100: 17 ثانیه

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند 4, 90 12:32 pm

تشکر کرده اید: 67 مرتبه

نوع خودرو: 206 تیپ2
بعد از تمام نظرات کامل دوستان من هم سوار ریو شدم و الان هم 206 دارم به نظر من به هزار دلیل هم توی جاده و هم توی شهر 206 واقعاً حرف های زیادی برای گفتن داره یکی از دلایل هم به نظر من گفته دوستمون که فرمودین 206 ماشین با اصالت فرانسه است ولی ریو.....اصلاً اصالت داره و به نظر من اگه آدم توی یه پیکان مثلاً با امکانات باشه خیلی بهتر از ماشین با شتاب بالا و ایمنی پایین و امکانات در حد صفر است فقط میتونم بگم توی این رنج قیمت 1- 206 ماشین لوکس حساب میشه2- ازنظر قطعات بهترین و اصلی ترین قطعات را داره و با استحکام ترین 3- از نظر امکانات هم با این همه فاکتور گرفتن ایران خودرو هنوز حرف برای گفتن داره کسی هم که بگه 206 خرجش و اسطحلاکش بالاس باید توی رانندگی خودش شک کنه چون رانندگی با خودروهای شرکت پزو واقعا با بقیه ماشینها از جمله ماشینهای ساخت کره فرق می کنه اونم به هزار دلیل......

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم وحید 206 به خاطر این پست تشکر کرده اند
mgh122, Ames, alirezad, endwaiter, UMBRELLA
پستارسال شده در: چهارشنبه دی 6, 91 2:43 pm 
آفلاين
شتاب 0 تا 100: 15 ثانیه

تاريخ عضويت: دوشنبه مهر 10, 91 9:44 am

تشکر کرده اید: 176 مرتبه

نوع خودرو: pride & 206SD V8
دوستان :ريو در حد خودش  ماشين خوبيه اما اصلا نمي توان آن را با ماشين هايي مثل زانتيا، , 206type 5 &6 ,207i,  206 Sd V8 &9   و پارس ELX كه بعضي ها در مثالهاي خودشان مي آورند و مي گويند سوار آنها شده اند ، مقاسه كرد. چون اولا" نه از لحاظ قيمت با هم يكسان هستند كه بشود با آنها مقايسه كرد ( آنها گرانترند ) ثانيا" به لحاظ فني هم چنين مقايسه اي منطقي نيست. همه افتخارات ريو به شتاب ريو بر مي گردد يعني اگر كسي مي گويد من از ريو راضي ام بيشتر به خاطر شتابش است ( اگر دقت كرده باشيد اگر از كسي سئوال كنيد ريو چه جوريه اكثرا" در جواب مي گويد شتاب فوق العلاده اي دارد ، شتابش محشر است ، با كولر روشن با فلان سرعت راه رفتم ، باهاش 200 رفتم بازهم تا 20 تا ديگر جا داشت!  ، باهاش همه ماشين ها را مثل 206 ، پارس  ELX و زانتيا را گرفتم !  و از اين جور حرفها  ) نه چيز ديگر چون غير از اين چيز شاخص ديگري ندارد. بالا بودن شتابش  هم به خاطر سبك بودن اش است و لذا موتور 1500  سي سي برايش كفايت مي كند. اما حتي اين شتاب  نيز به صورت شتاب اوليه تا سرعت 100 كيلومتر قد علم مي كند و  بعد از 100 كيلومتر موتور 1500 سي سي ريو ديگر نمي تواند در مقابل قدرت و كشش بعضي از ماشين ها كه تازه از 100 به بعد بروز مي كند چيزي براي گفتن داشته باشد. ريو از لحاظ امكانات هم صفر است.اما خوب در حد خودش ماشين خوبي است چونكه وقتي آدم نگاه مي كند كه مثلا" پرايد كه همه سوارش شده اند فاقد امكانات است و هيچ چيز شاخص ديگري ندارد مثلا نه شتاب خوب و نه چيز ديگر در عوض ريو به خاطر همين شتاب خوبي كه دارد در نظر عموم خيلي به چشم مي آيد و به همين دليل ازش تعريف مي نمايند.اما ريو هيچوقت به پاي ماشين هايي كه در بالا ذكر شد نمي رسد نه از لحاظ امكانات و نه حتي از لحاظ شتاب كلي ( منظور با توجه به ميانگين شتاب اوليه و ثانويه نه فقط صرفا"  شتاب اوليه ). پس ريو ماشين خوبيه اما نبايستي ديگه پياز داغش را زياد كرد و آن را با بعضي از ماشين ها رده بالاتر مقايسه كرد زيرا اين جور مقايسه نه از لحاظ فني و نه از لحاظ قيمتي  منطقي نيست.  در انتخاب يك ماشين معيار هاي زيادي را بايستي در نظر گرفت كه فقط يكي از آنها شتاب است. زانتيا و مگان از لحاظ شتاب در يك رده اند اما مگان گرانتر است.چرا؟ شتاب آزارو از نيسان مورانو بيشتر است ولي نيسان مورانو گرانتر است. چرا؟ اين نشان مي دهد كه بايستي در انتخاب يك ماشين برايند خيلي چيز ها در نظر گرفت.

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم bahman1346 به خاطر این پست تشکر کرده اند
keivantype5
پستارسال شده در: شنبه دی 9, 91 9:58 am 
آفلاين

تاريخ عضويت: دوشنبه مهر 10, 91 9:44 am

تشکر کرده اید: 176 مرتبه

نوع خودرو: pride & 206SD V8
masood نوشته است:
سلام
دوستاني كه نظرشون اينه كه ريو پيشرفته پرايد است سخت در اشتباه هستند (با عرض شرمندگي )
سيستم موتور و اتاق ريو كاملاً متفاوت با پرايد هست و اصلاً شباهتي به هم ندارند
ريو فوق العاده خودروي كم مصرف و كم استهلاكي هست
هر كس قصد خريد داره يه سر بزنه تو نمايندگي ها سايپا ببينه در روز چه تعداد ريو و براي چه كاري به نمايندگي مراجعه ميكنن؟مراجعه ريو سواران در حد سرويس هاي دوره است اما 206 كه ديگه خودتون آشنا هستيد
قصد من قياس و امثال اين مسائل نيست فقط آشنايي اين دوست عزيز با ريو هست
اين كره اي بدبخت كه گير ما ايراني ها افتاده و ميگيد همون پرايد خودمون هست ار لحاظ قدرت و شتاب در حد تيپ 5 هست تاحدودي فضاي اتاق راحت تر و باز تر از تيپ5 هست مصرف پايين تر و ترمز هاي قوي تر نسبت به تيپ 2 و 3
كولر و تهويه مطبوع عالي من الان هم ريو دارم و ماشين فوق العاده اي
از معايب:
سبك بودن نسبت به 206 سدان نه هاچ بك
تا حدودي صدا موتور زياد است
نداشتن ديزاين جالبي براي تزيينات داخلي

در كل از تيپ 2 خيلي بهتره
يه چيزي رو بگم يادم نره:
از چند نفر كه رنج سني 30 تا 60 سال دارن بريد سوال كنيد كه 206 چه تيپي دوست دارن؟
هنوز خيلي ها نميدونن 206 تيپ بندي داره چه برسه بخوان پول بالاي كروز و سنسور دوم و... بدن

سلام دوست عزيز من هم قبول دارم ريو در حد خودش  ماشين خوبيه اما اينكه حالا بياييم بگيم كه در نمايندگيها سايپا تعداد خرابهاي ريو كمتر از تعداد خراببهاي 206 در نمايندگيهاي ايران خودرو است اين قياس قياس منطقي نيست. چون قياس وقتي منطقي است كه ببينيم در كل ايران چند تا ريو ريو وجود دارد و چند تا اكنون در تعمير گاهها هستند و همين طو در كل ايران چند تا 206 وجود دارد و چند تا از آنها در تعمير گاهها هستند. معلوم است كه ممكن است دركل ايران تعداد ريو هاي در حال تعمير به فرض 100 عدد و تعداد 206 هاي در حال تعمير به فرض 1000 عدد باشد اما مفايسه اين دو عدد مطلق منطقس نيست و بلكه بايستي با يك تناسب ساده % خرابيهاي ريو ها و همينطور 206 ها را در كل ايران محاسبه كرد. در آن صورت ممكن است آمار خرابي اين دو  برابر هم يا حتي ممكن است بر عكس هم اتفاق بيفتد. مثلا وقتي كه تعداد كل ريو ها در ايران 10000 عدد و تعداد 206 ها 100000 تا يا 200000 تا با تعدا خرابيهايي كه در بالا براي هر يك ذكر شد.

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: شنبه دی 9, 91 11:14 am 
آفلاين
نماد کاربر

تاريخ عضويت: سه شنبه آذر 28, 90 1:14 am

تشکر کرده اید: 933 مرتبه

نوع خودرو: 206 تیپ 5 83 فروختمش

تیپ خودرو: 206 تیپ 5
یه چیزم من اضافه کنم؛
ممکنه 10 تا 206 برن نمایندگی که مثلا ضبطشون رو درست کنن یا یه رله فنی چیزی رو، اما 2 تا ریو برن نمایندگی که گیربکسشون مشکل داره و یا حتی موتورشون. بنابراین اینجور قیاسها رو منم قبول ندارم.
ریو هم شد ماشین؟!؟ در مقایسه با 206 هیچ حرفی برای گفتن نداره.

هرکسی آن درود عاقبت کار که کشت
گفتار نیک   پندار نیک   کردار نیک
کاش در زمان کورش به دنیا می اومدم

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم endwaiter به خاطر این پست تشکر کرده اند
UMBRELLA
پستارسال شده در: شنبه دی 9, 91 3:42 pm 
آفلاين
نماد کاربر

تاريخ عضويت: شنبه دی 2, 91 11:07 am

تشکر کرده اید: 70 مرتبه

نوع خودرو: تیپ 2 نقره ای مدل 83

تیپ خودرو: 206 تیپ 2
وا ماشین فرانسوی رو با ماشین کره ای مقایسه میکنید

اصلا میشه مقایسه کرد 206 یه ماشین از همه لحاظ اطمینانیه چه از نظر ایمنی چه از لحاظ قیافه چه  از نظر تعلیق و فرمان از نظر شتاب سرعت و وووووووو

بنظر من فقط 206

هر کسی مثل یه مُــهره ... توی این بازی می مونه

یکی مثل مــــــــــــا پیاده ... یـــــکی صد سال ِ سواره

یه نفر خونـــه به دوش ِ ... یکی دوتــــــا قلعه داره

♖♘♗♕♔♗♘♖
♙♙♙♙♙♙♙♙
╗════════╔
║▀▄▀▄▀▄▀▄║
║▀▄▀▄▀▄▀▄║
║▀▄▀▄▀▄▀▄║
║▀▄▀▄▀▄▀▄║
╝════════╚
♟♟♟♟♟♟♟♟
♜♞♝♛♚♝♞♜

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: شنبه دی 9, 91 8:42 pm 
آفلاين

تاريخ عضويت: چهارشنبه شهریور 22, 91 3:43 pm

تشکر کرده اید: 1079 مرتبه

تیپ خودرو: 206 SD V8
من شخصا
206 تیپ 2 مدل 81 تا 84 تمیز را به ریو ترجیح میدم و لی بین ریو و 206 تیپ 2 مدل 85 به بعد ریو را انتخاب میکنم
تیپ 5 هم که همه مدلاش را به ریو ترجیح میدم

پشیمونم ولی بازم دلم قرصه
یکی حالمو میپرسه
تو لحظه ای که شمع رو به بادم

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم MojtabaSD به خاطر این پست تشکر کرده اند
vampire.AD
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 30 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list