به انجمن تخصصی پژو 206. خوش امدید برای عضویت اینجا را کلیک کنید

اعلانات سایت

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

امروز جمعه فروردین 29, 93 8:09 pm
خرید و فروش ماشین

محل تبلیغ شما

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

قوانين انجمن

لطفا قبل از ایجاد مبحث جدید از تکراری نبودن آن اطمینان حاصل کنید .

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 53 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5, 6  بعدي
نويسنده پيغام
 موضوع پست: Re:
پستارسال شده در: يکشنبه خرداد 14, 91 7:56 pm 
آفلاين
شتاب 0 تا 100: 17 ثانیه

تاريخ عضويت: سه شنبه اردیبهشت 5, 91 5:02 am

تشکر کرده اید: 1 مرتبه

نوع خودرو: 206
omid_v20 نوشته است:
من که یه وی 20 صفر خریدم خوب بود . اما الان یه 207 گرفتم (یک هفته میشه) خیلی عالیه و هم شیکه هم خیلی خیلی نرم تر از 206 تیپ 5 هس اینم بگم یه یک ماهی 206 تیب 5 هم دستم بوده و میدونم چیه!

امیدجان میتونی برام عکس بزاری ؟ از نمای داخلی صندلی های عقب و فضای عقب + نمای بیرونی از نیم رخ - عقب جلو

بالا
 مشخصات  
 موضوع پست: Re: Re:
پستارسال شده در: دوشنبه خرداد 14, 91 1:11 am 
آفلاين
شتاب 0 تا 100: 15 ثانیه
نماد کاربر

تاريخ عضويت: پنج شنبه اردیبهشت 6, 91 2:50 am

تشکر کرده اید: 123 مرتبه

نوع خودرو: +206 = 207i

تیپ خودرو: 207i دستی
majidi نوشته است:
amirali.sh نوشته است:
اتفاقا خرید و فروشش خیلی هم خوب هست چون سیاست ایرانخودرو همیشه همین بوده - همه رو تشنه محصولش میکنه تو بازار - و در مورد قیمت قطعات باید بگم که از مزدا 3 نیو هم بالاتره قطعات بدنش. موتوری و فنی هم که دقیقا تیپ پنجی میخوره همه چیزش
که البته مسئله قطعات بدنه هم حل خواهد شد. تمام خودرو ها اولش همین بودند سوزوکی ویتارا اولش که اومد چیزیش وجود نداشت چه برسه به بدنه - من خودم تو بیمه (میدان آزادی که الان جمع شده و خسارت دیگه نمیده) یک صاحب سوزوکی دیدم که گریه میکرد چون لوازمش رو پیدا نمیکرد ایرنخودرو هم پکیج وارد میکرد و جنس اضافی برای بازار نداشت ولی حالا شده مثل ریگ - نیسان رونیز همین طور - و خیلی از ماشینها که CKD بودن این داستانها رو اوایل داشتند. مطمئن باشید که 207 (+206)جای خودش رو باز کرده و میکنه . و قطعاتش میشه مثل 206 با کمی تلورانس بالاتر.

از همه ممنونم کسی خودش 207 نداره عکس بزاره؟
دوست عزیز این مسیله بدنه کی حل میشه ؟ باید اینم درنظر داشته باشید با مشکلاتی که ایران با همه کشورها پیدا کرده و عدم تامین قطعات از پژو قرار شده تیپ 5 و 6 و 207 فقط ثبت نامیها رو تامین کنند و دیگه تولید نمیشه و فقط تیپ 2 تولید خواهد شد
درضمن هنوز ال 90 با گذشت بیشتر از 5 سال مشکل قطعات و قیمتهای بالا داره

این تاپیک یه سری عکس گذاشتم
topic-t1404-590.html#p39218

لینک مستقیم، ماندگاری

بالا
 مشخصات  
 موضوع پست:
پستارسال شده در: دوشنبه خرداد 14, 91 1:51 am 
آفلاين

دوست عزیز این سوالاتم درباره 207 دارم
راستش من یکسالی بیشتر نیست که گواهینامه گرفتم - یه پراید صفر اول گرفتم تیر 90 گرفتم اسفند 90 هم فروختم که تیپ 5 یا 207 بگیرم بماند که یکدفعه قیمتها نجومی بالا رفت و کارخونه هم موجود نداشت  - تو این یکی دوماهه هم 405 پدرم رو سوار شدم  - کلا رانندگیم مثل شماها حرفه ای نیست چون تا قبل از گرفتن گواهینامه اصلا سوار نشده بودم -تا حالا 206 هم سوار نشدم- منظور دوستان رو از این که 207 خیلی نرمتر از 206 تیپ 5 هست  و یا اینکه ال 90 خیلی نرمتر از 206 هست و رانندگیش راحت تره متوجه نمیشم میشه بیشتر توضیح بدید بخاطر عکسها ممنون
نظر شخصیت هم بین انتخاب تیپ 5 یا 207 با موضوعاتی که گفتم بگو  بازم ممنون

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: دوشنبه خرداد 15, 91 12:13 pm 
آفلاين
نماد کاربر

تاريخ عضويت: پنج شنبه اردیبهشت 6, 91 2:50 am

تشکر کرده اید: 123 مرتبه

نوع خودرو: +206 = 207i

تیپ خودرو: 207i دستی
majidi نوشته است:
دوست عزیز این سوالاتم درباره 207 دارم
راستش من یکسالی بیشتر نیست که گواهینامه گرفتم - یه پراید صفر اول گرفتم تیر 90 گرفتم اسفند 90 هم فروختم که تیپ 5 یا 207 بگیرم بماند که یکدفعه قیمتها نجومی بالا رفت و کارخونه هم موجود نداشت  - تو این یکی دوماهه هم 405 پدرم رو سوار شدم  - کلا رانندگیم مثل شماها حرفه ای نیست چون تا قبل از گرفتن گواهینامه اصلا سوار نشده بودم -تا حالا 206 هم سوار نشدم- منظور دوستان رو از این که 207 خیلی نرمتر از 206 تیپ 5 هست  و یا اینکه ال 90 خیلی نرمتر از 206 هست و رانندگیش راحت تره متوجه نمیشم میشه بیشتر توضیح بدید بخاطر عکسها ممنون
نظر شخصیت هم بین انتخاب تیپ 5 یا 207 با موضوعاتی که گفتم بگو  بازم ممنون

عزیزی که شما, من هم مثل شما قبل گرفتن گواهینامه ننشستم پشت فرمون
شما که میگی تا حالا 206 نروندی, با توجه به اینکه پراید و 405 روندی, تفاوت زیادی احساس می کنی.

من سال 83 پراید خریدم که البته خیلی زود ردش کردم و سال 84 یه 206 تیپ 2 گرفتم و بعدش سال 86 یه 206 صندوق دار وی 2. یه چند ماهی هم 405 دستم بود, بعدش یه پیکاپ گرفتم که هنوزم دارم و الانم که چند روزه 207 دنده ای تحویل گرفتم.
از اولش بگم که پراید رو سوار میشدم, بعدش حس می کردم یه چند ساعتی بدن سازی کار کردم از بس فرمونش خشک بود. صداش طوری بود که انگار روی موتور نشستی.
206 تیپ 2 که گرفتم, واقعا فرق داشت با پراید. روان بود و بی صدا و  سریع و ... . در مقایسه با پراید, انگار بی ام دبلیو سوار شدی
206 صندوق دار وی 2 موتورش 1600 بود و هندلینگش بسیار جالب بود و از تیپ 2 خیلی بهتر سر پیچ ها دور می زد. امکانات هم که در حد تیپ 5 بود. اما موتوری اذیتم کرد و گارانتی تموم نشده ردش کردم رفت.
405 که گرفتم, حالم از ماشین به هم خورد, حس میکرم ماشین زور میزنه راه میره, مخصوصا موقع معکوس کشیدن سریع, داشت موتور از اگزوز میزد بیرون.
چند سالی هم هست نیسان پیکاپ دارم ( پیکاپ رو برونید تا ببینین قدرت و ابهت و در عین حال فرمون نرم یعنی چی ) الان چند روزه که 207 گرفتم, با 206 صندوق دار و تیپ 2 مقایسه کردمش و دیدم علاوه بر ظاهر متفاوت و به نظر من شیک تر از 206 هستش و نسبت به 206 هاچبک نرم تره.
کیفیت تعویض دنده بالاست. گیربکس سر و صدا نداره. شروع حرکت ماشین خیلی نرمه. کلاچش فوق العاده نرمه. خیلی سریع شتاب میگیره.
به شخصه وقتی دارم با این ماشین رانندگی می کنم, حس نمی کنم یه ماشین تولید داخل سوار شدم. پنل خیلی شیک و خوش نقشی داره. اتاق کاملا بی صداست. من خیلی روی ماشین حساسم و اگه کوچکترین صدایی از اتاق ماشین بیاد اعصابم به هم می ریزه و تا دلیل این صدا رو پیدا نکنم اصلا تمی تونم رانندگی کنم.
کیفیت مونتاژ 207 به نظرم از 206 بالاتره.
مخصوصا جک های درب عقب 206 هاچبک قدیم من, بعد از طی یه مسیر پر دست انداز, به صدا میفتاد و با آچار سفت می کردم. فعلا 250 تا راه رفتم با 207 و سرو صدا نشنیدم.
من تیپ 5 نروندم اما مطمئنا ماشین خیلی خوبیه. از لحاظ موتوری فرقی بین 207 و 206 تیپ 5 نیست, اما خوب دلیل اصلی که من 207 رو انتخاب کردم, در درجه اول ظاهر بوده. قطعات 207 گرون تره ولی اگه بیمه بدنه کنی, این مشکل هم قابل کنترله.
206 قیافش تکراری شده واسه من و دنبال تنوع بودم.
هندلینگ 206 تیپ 2 که داشتم به پای هندلینگ 207 نمیرسه. موقع پیچ سریع صدای جیغ لاستیک نشنیدم.

به نظر من اگه 207 بگیری بهتر از تیپ 5 خواهد بود. فرق قیمت آنچنان نیست اما حداقل حسی که بهت میده اینه که یه ماشین جدید تری سوار شدی که علاوه بر امکانات تیپ 5, قیافه ای زیباتر داره ( نظر من )

لینک مستقیم، ماندگاری

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم darvish.kama به خاطر این پست تشکر کرده اند
omid_v20
 موضوع پست:
پستارسال شده در: سه شنبه خرداد 16, 91 1:14 pm 
آفلاين

تقریبا تصمیمو گرفته بودم اما دیروز یه مطلبی خوندم دودل شدم
میگن 207 ای از لحاظ ایمنی 2 ستاره گرفته و استاند یورو3 هست در حالیکه 206 4 ستاره ایمنی داره و یورو4 هست درسته؟

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم majidi به خاطر این پست تشکر کرده اند
ali2240
 موضوع پست:
پستارسال شده در: سه شنبه خرداد 16, 91 2:54 pm 
آفلاين
نماد کاربر

تاريخ عضويت: دوشنبه اسفند 22, 90 11:07 pm

تشکر کرده اید: 44 مرتبه

سلام
دوست عزيزم به نظر من همون تيپ 5 بگير بهتره . چون به نظر من هنوز كه هنوزه طراحي داخلي و خارجيه زيبايي داره . حتي ميشه گفت زماني كه براي طراحي 206 گزاشتن به مراتب از +206 (يا همون 207) بيشتر بوده . با اين شرايط كه شما 2 ساله گواهينامه گرفتين يا تيپ 2 بگيرين يا تيپ 5 (206) بهتره  به چند دليل
1-قيمت قطعات ارزونتره - خدايه نكرده تصادف كردين هزينه كمتري صرف ميكنين .
2-همون سواري رو ميده به نسبت 207 - هيچ تفاوتي نداره فقط يكم صداي داخل كابين كمتره .
3-به شخصه با طرح 207 نميتونم ارتباط برقرار كنم (نماي خارجي ) چون با كمترين زمان و با كپي كردن يك مدل ديگه پ‍‍ژو به وجود امده .
-به اين دليل من تيپ 2 پيشنهاد ميكنم چون هنوز موتور و گيربكسش دست چيني ها نيست (موتور TU3A  هنوز كه هنوز تحت ليسانس فرانسه است  و يكسري قطعات از فرانسه مياد) به همين دليل روي ماشين جديدشون (رانا)جرات نميكنن  اين موتورو بزارن (كاملا" وابسته هستن به فرانسه ) واين موتور  الان براشون از موتور TU5 گرونتر تموم ميشه .

بالا
 مشخصات  
کاربران زیر از شما کاربر محترم tad51 به خاطر این پست تشکر کرده اند
amirtycoon
پستارسال شده در: سه شنبه خرداد 16, 91 4:24 pm 
آفلاين
شتاب 0 تا 100: 10 ثانیه
شتاب 0 تا 100: 10 ثانیه
نماد کاربر

تاريخ عضويت: دوشنبه اسفند 14, 90 3:02 am

تشکر کرده اید: 308 مرتبه

نوع خودرو: RoniZ&samand lx

تیپ خودرو: 206 SD V1
majidi نوشته است:
تقریبا تصمیمو گرفته بودم اما دیروز یه مطلبی خوندم دودل شدم
میگن 207 ای از لحاظ ایمنی 2 ستاره گرفته و استاند یورو3 هست در حالیکه 206 4 ستاره ایمنی داره و یورو4 هست درسته؟

دوست عزیز به این حرف ها اصلا گوش نکن
اینها همش شایعات توی بازار هست
از لحاظ  پلت فرم و لوازم ایمنی جفتشون یکی هستن پس ایمنی یکسانی دارن
استاندارد یورو3 و یورو4 هم مربوط به آلایندگیه که چون جفتشون از یه سیستم حرکتی استفاده میکنن باز فرقی نداره

من یادمه سال 70 که پیکان موتور پژویی توی بازار اومد همین دلال ها و بازاری ها انقدر ازش بد گفتن که وقتی پیکان صفر قیمتش 1400 بود موتور پژویی 1200 خریدو فروش میشد اما اوایل سال 77 که برای خرید یک موتورپژویی اقدام کردیم فهمیدیم موتور پژویی مدل 71 هم قیمت یه پیکان صفر مدل 77 شده!!!
207 خیلی خیلی ماشین عالیه ایه به دو شرط:
1.از طراحیش خوشت بیاد
2.ماشین رو حتما بیمه بدنه بکنی(فکر کنم حدود 600تومن بشه)

اگه این دو رو قبول میکنی تو خریدت اصلا شک نکن

من خودم 206 اتوماتیک دارم پس بدون که بی تعصب دارم نظر میدم

راستی این دوستمون هم که میگه موتور tu3a از tu5 گرونتر در میاد رو چه مدرکی میگن این حرف رو؟
من که خودم تا دی ماه سال پیش توی ایران خودرو بودم و الانم کلی از همکاران سابقم توی شرکت هستن از این موضوع بی اطلاعیم!!!!
سندشون رو به ما برسونن تا من بتونم توسط دوستان پی گیری کنم تا قیمت گذاری های جدید انجام بگیره!!!!!!!!
اما جدا از شوخی سندتون رو از طریق پیغام خصوصی به من برسونین تا من پیگیر بشم و از طریق همین سایت اطلاع رسانی کنم
در ضمن نه تنها موتور tu3 هنوز تحت لیسانس فرانسه هست بلکه tu5 و xu7 هم هنوز تحت لیسانس هستن و بابت استفاده از هرکدومش باید به فرانسوی ها یورو پرداخت کنیم

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: چهارشنبه خرداد 17, 91 4:47 am 
آفلاين

tad51 نوشته است:
سلام
دوست عزيزم به نظر من همون تيپ 5 بگير بهتره . چون به نظر من هنوز كه هنوزه طراحي داخلي و خارجيه زيبايي داره . حتي ميشه گفت زماني كه براي طراحي 206 گزاشتن به مراتب از +206 (يا همون 207) بيشتر بوده . با اين شرايط كه شما 2 ساله گواهينامه گرفتين يا تيپ 2 بگيرين يا تيپ 5 (206) بهتره  به چند دليل
1-قيمت قطعات ارزونتره - خدايه نكرده تصادف كردين هزينه كمتري صرف ميكنين .
2-همون سواري رو ميده به نسبت 207 - هيچ تفاوتي نداره فقط يكم صداي داخل كابين كمتره .
3-به شخصه با طرح 207 نميتونم ارتباط برقرار كنم (نماي خارجي ) چون با كمترين زمان و با كپي كردن يك مدل ديگه پ‍‍ژو به وجود امده .
-به اين دليل من تيپ 2 پيشنهاد ميكنم چون هنوز موتور و گيربكسش دست چيني ها نيست (موتور TU3A  هنوز كه هنوز تحت ليسانس فرانسه است  و يكسري قطعات از فرانسه مياد) به همين دليل روي ماشين جديدشون (رانا)جرات نميكنن  اين موتورو بزارن (كاملا" وابسته هستن به فرانسه ) واين موتور  الان براشون از موتور TU5 گرونتر تموم ميشه .

وقتی تیپ 2 رو با تیراژ بالا تولید میکنن شک نکن که یه جای کار مشکل داره پس مطمین باش اگه تیپی چینی باشه تیپ 2

درصورتیکه تیپ 5 اصلا تولید نمیشه و تیپ 6 هم چند روز یکبار 5 تا تولید میشه
207 ای هم بعضی روزها اونم یکی تولید میشه
نمیدونم تا کی قراره این وضع پیدا کنه
مثل بعضیها  حقوق نجومی هم که نمیگیریم که خودرو خارجی بگیریم یا قیمت بازار ازاد خودروهای بی کیفیت داخلی برامون مهم نباشه
جالبه با این شرط با افزایش قیمتها موافق شد که خودروسازها تا اردیبهشت با پخش محصولات در بازار اختلافش با قیمت کارخانه رو به کمتر از 500 برسونن
اما بعد از این کارها بازهم خبری از پخش تیپ 5 و 6 و 207 توسط ایران خودرو در بازار نیست اما نه تنها قیمتها به قبل برنگشت بلکه باز هم در خواست افزایش 10 درصدی محصولات خودرو میدند واقعا جالبه

بالا
 مشخصات  
 موضوع پست:
پستارسال شده در: چهارشنبه خرداد 17, 91 9:33 am 
آفلاين
نماد کاربر

تاريخ عضويت: دوشنبه اسفند 22, 90 11:07 pm

تشکر کرده اید: 44 مرتبه

تنها دليلي كه تيپ 5 رو متوقف كردن - فقط و فقط به خاطر راناست .. همون موتور تيپ 5 رو جايگزين موتور رانا كردن .. بابت حرفي كه گفتم كه تيپ 5 محصول مشترك چين و هند شده از دوستم كه نمايندگي ايران خودرو دارن شنيدم و دنبال اثباتشم ميرم تا شرمنده دوستان نشم - و يه سوال داشتم اگه واقعا" موتور تيپ 2 ارزونتره همانطور كه دوست گلم ali 2240 ميگه پس چرا روي رانا نزاشتن .. مطمئن باشن ايران فرغون به فكر مشتري ها و شتاب ماشين نيست . همون موتور تيپ 2 ميزاشت و خيال خودشو راحت ميكرد. هم سود بيشتري مي برد . همين موتور TU5 رو با كمب تغيير روي GlX هم داره ميزاره و تعداد توليدش هم بالاست ...
.. ولي براي تيپ 2 هنوز قرارداد نبستن ... شما از كجا مطمئن هستين كه تيپ 2 انقدر توليد داره وو كلا" يك ماه است سايت 206 بسته شده و آنطور كه شنيدم مشكل Ecu دارن براي تيپ 2  ..

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: چهارشنبه خرداد 17, 91 10:00 am 
آفلاين

تاريخ عضويت: چهارشنبه خرداد 3, 91 11:52 am

تشکر کرده اید: 103 مرتبه

tad51 نوشته است:
تنها دليلي كه تيپ 5 رو متوقف كردن - فقط و فقط به خاطر راناست .. همون موتور تيپ 5 رو جايگزين موتور رانا كردن .. بابت حرفي كه گفتم كه تيپ 5 محصول مشترك چين و هند شده از دوستم كه نمايندگي ايران خودرو دارن شنيدم و دنبال اثباتشم ميرم تا شرمنده دوستان نشم - و يه سوال داشتم اگه واقعا" موتور تيپ 2 ارزونتره همانطور كه دوست گلم ali 2240 ميگه پس چرا روي رانا نزاشتن .. مطمئن باشن ايران فرغون به فكر مشتري ها و شتاب ماشين نيست . همون موتور تيپ 2 ميزاشت و خيال خودشو راحت ميكرد. هم سود بيشتري مي برد . همين موتور TU5 رو با كمب تغيير روي GlX هم داره ميزاره و تعداد توليدش هم بالاست ...
.. ولي براي تيپ 2 هنوز قرارداد نبستن ... شما از كجا مطمئن هستين كه تيپ 2 انقدر توليد داره وو كلا" يك ماه است سايت 206 بسته شده و آنطور كه شنيدم مشكل Ecu دارن براي تيپ 2  ..

کاملا غلطه......چون که اگر تو برنامه فروش ببینید تیپ 2 یکی از ماشین هایی که تولیدش زیاده....همین دیروز 153 تا تیپ 2 تولید کردن که کم هم نیست

بالا
 مشخصات  
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 53 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5, 6  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

مباحث مرتبط
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. مشاوره برای خرید خودرو

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3, 4 ]

darvish.kama

30

544

يکشنبه بهمن 13, 92 3:48 pm

UMBRELLA نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. راهنمایی برای خرید 206 تیپ 3

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3, 4, 5 ]

po0po0

48

8581

جمعه شهریور 29, 92 7:40 pm

zam نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پيوست(ها) راهنمایی برای خرید 206 V8

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 20, 21, 22 ]

omidetehran

211

9829

سه شنبه فروردین 19, 93 6:18 am

206sdv8 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. راهنمایی برای خرید 206 تیپ 2

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 21, 22, 23 ]

hadi51

228

15241

چهارشنبه اسفند 28, 92 1:34 pm

2hid نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. راهنمایی برای خرید 206 V20

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3, 4 ]

hamsafar5565

30

2724

شنبه آبان 14, 90 10:14 pm

lipo نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list