به انجمن تخصصی پژو 206. خوش امدید برای عضویت اینجا را کلیک کنید

اعلانات سایت

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

امروز پنج شنبه شهریور 26, 93 4:05 am
خرید و فروش ماشین

فروش لوازم آپشن و لوکس

آچار 24

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

قوانين انجمن

لطفا قبل از ایجاد مبحث جدید از تکراری نبودن آن اطمینان حاصل کنید .

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.   

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 15 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدي
نويسنده پيغام
پستارسال شده در: جمعه آذر 4, 90 12:13 pm 
آفلاين
شتاب 0 تا 100: 9 ثانیه
نماد کاربر

تاريخ عضويت: جمعه آذر 4, 90 11:36 am

تشکر کرده اید: 413 مرتبه

نوع خودرو: 206 Type 2
سلام به همه
اینجور که من از صحبت های دوستان توی قسمتهای مختلف سایت فهمیدم ، این بود که 206 تیپ 2 تنها فرقی که با پراید داره فقط شکل ظاهرشه .
من خودم می خواستم یکی دو ماه دیگه تیپ 2 بخرم ولی با این صحبت ها منصرف شدم . خودم الان تیپ 2 مدل 84 دارم . خیلی عالیه ولی مدلش پایینه .
حالا رفتم به فکر تیپ 3 . پولم هم به بیشتر از تیپ 3 نمی رسه .
یکی از دوستان لظف کنه و تفاوت های بین تیپ 2 و 3 را بنویسه و کلام آخر را در مورد تیپ 2 بگه .
ممنون از همتون .

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: جمعه آذر 4, 90 3:10 pm 
آفلاين
گروه مدیریت
گروه مدیریت
نماد کاربر

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر 10, 89 11:16 pm

تشکر کرده اید: 4038 مرتبه

تیپ خودرو: 206 تیپ 3
amin_1079 نوشته است:
سلام به همه
اینجور که من از صحبت های دوستان توی قسمتهای مختلف سایت فهمیدم ، این بود که 206 تیپ 2 تنها فرقی که با پراید داره فقط شکل ظاهرشه .
من خودم می خواستم یکی دو ماه دیگه تیپ 2 بخرم ولی با این صحبت ها منصرف شدم . خودم الان تیپ 2 مدل 84 دارم . خیلی عالیه ولی مدلش پایینه .
حالا رفتم به فکر تیپ 3 . پولم هم به بیشتر از تیپ 3 نمی رسه .
یکی از دوستان لظف کنه و تفاوت های بین تیپ 2 و 3 را بنویسه و کلام آخر را در مورد تیپ 2 بگه .
ممنون از همتون .

در حال حاضر تیپ 2 با abs و ایربگ عرضه میشه و بدین ترتیب برتری  تیپ 3 نسبت به 2 حداقل از نظر تجهیزات ایمنی عملا از بین رفته و تنها از نظر تجهیزات رفاهی با داشتن تهویه مطبوع خودکار , آئینه های برقی گرم کن دار و شیشه های عقب برقی و پشت سری عقب هنوز نسبت به تیپ 3 برتری داره و بنظرم در حال حاضر خرید تیپ 3 صفر چندان منطقی نیست و تیپ 5 انتخاب بمراتب بهتری هست .در مورد تیپ 2 بنظرم با قیمت فعلی علیرغم اضافه شدن ایربگ و abs هنوز هم حرف چندانی برای گفتن نداره و شخصا ترجیح میدم اگر انتخابم 206 باشه سراغ یک نمونه دست دوم تمیز با تجهیزات رفاهی و توانایی های حرکتی بهتر برم

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: جمعه آذر 4, 90 3:25 pm 
آفلاين
نماد کاربر

تاريخ عضويت: سه شنبه فروردین 16, 90 7:33 am

تشکر کرده اید: 47 مرتبه

نوع خودرو: تيبا SX مشكي
واقعاً در حیرت هستم که قبلاً ریو بدبخت رو با پراید قیاس می کردن و می گفتن همون پراید تقویت شده است ولی اصلاً اینطور نیست چون من خودم هم ریو داشتم و دارم و هم پراید 82 و 87 داشتم
حالا در عجب هستم که یه اروپایی به روز رو با یه آسیایی از رده خارج قیاس میکنن این یه قیاس وحشتناکه مثل اینکه ژیان رو با بنز قیاس کنی
تیپ 2 با نیپ  3  از لحاظ موتور هیچ فرقی نداره فقط رفاهیات بیشتره در ضمن اگه قصد خرید موتور 1.4 داری همون تیپ 2 رو بگیر چون تیپ 3 هم مشتری کمی داره و هم مثل تیپ2 هست
یه تیپ 5 بخر و لذت ببر
خواهشاً دیگه پراید رو با هیچکدوم از  تیپ های 206 قیاس نفرمایید

الان هم دارم تیبا رو تست میزنم و براتون بعداً خواهم گفت این ایرانی بی نوا چه عجوبه ای هست

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: جمعه آذر 4, 90 4:55 pm 
آفلاين
نماد کاربر

masood نوشته است:
واقعاً در حیرت هستم که قبلاً ریو بدبخت رو با پراید قیاس می کردن و می گفتن همون پراید تقویت شده است ولی اصلاً اینطور نیست چون من خودم هم ریو داشتم و دارم و هم پراید 82 و 87 داشتم
حالا در عجب هستم که یه اروپایی به روز رو با یه آسیایی از رده خارج قیاس میکنن این یه قیاس وحشتناکه مثل اینکه ژیان رو با بنز قیاس کنی
تیپ 2 با نیپ  3  از لحاظ موتور هیچ فرقی نداره فقط رفاهیات بیشتره در ضمن اگه قصد خرید موتور 1.4 داری همون تیپ 2 رو بگیر چون تیپ 3 هم مشتری کمی داره و هم مثل تیپ2 هست
یه تیپ 5 بخر و لذت ببر
خواهشاً دیگه پراید رو با هیچکدوم از  تیپ های 206 قیاس نفرمایید

الان هم دارم تیبا رو تست میزنم و براتون بعداً خواهم گفت این ایرانی بی نوا چه عجوبه ای هست

سلام گرامی
شاید تشبیه من کمی اغراق امیز بود ولی منظور من از مقایسه 206 و پراید از لحاظ قدرت موتور بود چون امروز حدود 30 یا 40 سایت را مطالعه کردم ، حدود 90% افراد نظر مناسبی در مورد قدرت موتور نداشتند ( واقعا تعجب کردم که کسی نوشته بود توی سربالایی های جاده شمال مجبور به استفاده از دنده 1 شده و یا بیشتر از 140 کیلومتر بیشتر حرکت نمی کنه !!!!! ) حتی الان دیدم علی عزیز در ارجاع به کامنت من نوشته علیرغم افزودن airbag و ABS به 206 تیپ 2 هنوز حرف چندانی برای گفتن نداره .
با سپاس از همه دوستان که برای پاسخ به من وقت هزینه کردند

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: جمعه آذر 4, 90 9:14 pm 
آفلاين
شتاب 0 تا 100: 13 ثانیه
شتاب 0 تا 100: 13 ثانیه
نماد کاربر

تاريخ عضويت: سه شنبه بهمن 12, 89 9:37 am

تشکر کرده اید: 63 مرتبه
کی گفته بیشتر از 140 نمیره...اگه منم که پایین ترین سرعتم 110 هست(یعنی به جای 90 که مردم سرعت آروم و نرمال حساب میکنن من نرمالم 110 هست=وسط کیلومتر)
ولی توو سبقت تا 170 راحت میرم...همین 3 روز پیش با یه 405 توو سبقت جا مونره بود..هر چی زور میزد از ماشینا سبقت بگیره وسط سبقت توو شتاب کم آورده بود...از اونور اومدم در حینی که در حال سبقت بود ازش عین موشک سبقت گرفتم...کللش داغ شد کورس گذاشت...منم یه کم سرعت و دور موتورو کم کرده بودم...ولی اون تازه دوره موتورشو تا ته داشت میبرد بالا که بگیرتم...توو 5 بودم با 150تا...تا اومدم گازو بدم..به زور تلاش خودشو زد...خیلی به سختی و آروم با 160تا گمونم منو گرفت(یعنی من سرعت کم کردم که رد کنه ازم چون میدونستم اونور همیشه کمینگاه پلیسه...و ریسک جریمه نکردم)

داداش جان

تو پرایدو ماشین حساب میکنی...چی داره پراید..نه امنیت...نه زیرو بم محکم..نه هیچ.....توو این دوره هرکی رو میخوان مسخره کنن میگن حتما ماشینش پرایده
ولی واسه کلاس گذاشتن...با اینکه ایران پر شده از ماشینای خارجی جدید ولی وقتی میگن یکی 206 داره کلی واسش افتخارو کلاس میذارن هنوز.....کل استادای دانشگاه من 206 بازن....هرچی از 206 نمیدونن از من میپرسن(منم از شما عزیزان این سایت)...اصلا راجع به آپشنای 206 نمیدونن داره یا نداره
حالا هم شروع کردن هی پرسیدن از من که فلان آپشنو اطلاعاتشو بدم بیا ببند روش

پراید که توو سرابالایی 3 نفرز توش باشن جیغش بلند میشه
ولی 4تا سنگین وزن بذار توو تیپ 2 ببین چجوری سرابالایی میزنه

تا حالا یه بارم توو سرابالایی ترافیک سنگین دار از دنده 3 پایین تر نشده بیام.....بی ترافیک هم همیشه با 120 یا 130تا میرم بالا

یه بار ترافیک شدید بود سرابالایی
یه نفر همینجوری توو جاده دیدم از رو مرام سوارش کردم برسونم یه جایی...رسیدیم به سرابالاییه....ترافیک شدید داشت....اینجا بود که هرچی 405 و پارسو غیره بود ریخته بودن
میترسیدن بیان اینور شتاب بگیرن ...کم بیارن وسطش...اومدم اینور با 3 عین موشک پر کرد گازو رفتم بالا...یه پارس از تعجب بوق عروسی میزدو میخندید..حال کرده بود...این یارو هم که سوار کرده بودم...میگفت خوشم میاد 206 موشکه توو سبقت

اصلا تصورشم واسم سخته..اسم پرایدو کنار 206 بیارن

پراید 1300 سیسیه...نه 1400 سیسی...

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: شنبه آذر 4, 90 4:17 am 
آفلاين
شتاب 0 تا 100: 17 ثانیه
شتاب 0 تا 100: 17 ثانیه

تاريخ عضويت: پنج شنبه آبان 25, 90 12:10 am

تشکر کرده اید: 0 مرتبه

نوع خودرو: 206 تیپ 3
با سلام به همه دوستان عزیز
در مورد تفاوت های 206 با پراید که بحث طولانی میشه و البته که از نظر فنی- اتاق -امنیت- شتاب- ترمز- همکاری تنگاتنگ و دقیق سیستم های الکترونیکی با دیگر قطعات و صدها مطلب دیگه مصلما 206 بیش از 1 سر گردن بالاتره حتی با موتور tu3 چه برسه به tu5 و همون طور که دوست عزیزمون گفت این مطلب دیگه کم کم برای همه آشکار شده که 1 ماشین اروپایی رو نباید با 1 ماشین آسیایی مقایسه کرد حتی وقتی 2 خودرو هم رده با تکنولوژی روزشون باهم مقایسه میشه و همهچی روی کاغذ تقریبا یکیه ولی تو سواری تفاوت احساس میشه بگزریم.
پیشنهاد به شما دوست عزیز اینه که در مورد خرید 206 همون طور که خودتم داری دنبال صفر نری چون از نظر کیفیتی خدارو شکر ایران خودرو هر سال پس رفت رو سرلوحه کار قرار داده پس اگه تا مدل 85-86 بتونی تر تمیز پیدا کنی که میشه واقعا برد کردی.
و اما تفاوت های تیپ2 و 3
تیپ 3 دارای :
AIR BAG ___ کمربند های جلو دارای کشنده
ABS - EBD - EBA یا یونیت MK70 با چهار سنسور مجزا و چهار کاناله ___ کاسه عقب و لنت آن بزرگتره
آینه های برقی به همراه گرمکن
تهویه هوشمند هم کولر هم بخاری
شیشه بالابر عقب برقی
درهای عقب دارای باند
سنسور نشان دهنده دمای بیرون
پشت سری صندلی عقب (3 عدد)

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: يکشنبه آذر 6, 90 9:39 pm 
آفلاين
نماد کاربر

از همه دوستان که زحمت کشیدند وقت گذاشتند و پاسخ دادند ممنونم

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: دوشنبه آذر 6, 90 2:26 am 
آفلاين
شتاب 0 تا 100: 15 ثانیه
نماد کاربر

تاريخ عضويت: دوشنبه اسفند 9, 89 3:26 pm

نوع خودرو: 206 t2 1382
همونطور که میثم جان عرض کردند تفاوت ها همین بود. البته بنده به توضیحات ایشون یک نکته اضافه میکنم. اینکه تیپ 2 های مدل پایین از نعمت کمربند های پیش کشنده بهره مند هستند.

گلف هاچ بک سبز کله غازی مدل 92 (1800 سی سی-16 سوپاپ دو میل سوپاپ-دو کاربراتور)
206 تیپ 5 نقره ای مدل 83
206 تیپ 2 نقره ای مدل 82
هیچ کدوم اون پیکان و گلف نشدند!

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: سه شنبه آذر 8, 90 12:01 pm 
آفلاين
نماد کاربر

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردین 8, 90 12:53 pm

تشکر کرده اید: 181 مرتبه

نوع خودرو: 206

تیپ خودرو: 206 تیپ 5
یه مدت محدودی کمربند پیش‌کشنده حذف شده و الانی‌ها دارن

بالا
 مشخصات  
پستارسال شده در: جمعه آذر 10, 90 3:05 am 
آفلاين
نماد کاربر

تاريخ عضويت: دوشنبه اسفند 9, 89 3:26 pm

نوع خودرو: 206 t2 1382
بله الن همه ی 206 های ای بی اس دار این سیستم رو دارند ولی 206 های تیپ دو مدل پایین فکر کنم فقط نا 82 این سیستم رو دارند. اکثرا تیب دو ها فاقد این سیستم هستند

گلف هاچ بک سبز کله غازی مدل 92 (1800 سی سی-16 سوپاپ دو میل سوپاپ-دو کاربراتور)
206 تیپ 5 نقره ای مدل 83
206 تیپ 2 نقره ای مدل 82
هیچ کدوم اون پیکان و گلف نشدند!

بالا
 مشخصات  
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 15 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list